See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa paliwa gazowego dla jednostek Urzędu Dozoru Technicznego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostarczanie gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E, o kodzie CN 2711 21 00, na cele opałowe, w ramach usługi kompleksowej, do obiektów Zamawiającego, na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2026, poz. 43 ze zm.) oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznikach do SWZ – w Projektowanych Postanowieniach Umowy (wzór umowy).
Vorherige Bekanntmachung: 290376-2026
Interne Kennung: ZP-DA-1/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: art. 132 Ustawy PZP oraz art. 139 Ustawy PZP przetarg nieograniczony (tzw. procedura odwrócona), co w myśl przepisu oznacza, że Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Szczegółowy opis procedury został zawarty w art. 139 ust. 3-4 PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09120000 Gasförmige Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostarczanie gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E, o kodzie CN 2711 21 00, na cele opałowe, w ramach usługi kompleksowej, do obiektów Zamawiającego, na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2026, poz. 43 ze zm.) oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznikach do SWZ – w Projektowanych Postanowieniach Umowy (wzór umowy). Prognozowane zużycie paliwa gazowego wynosi 7 866 000 kWh dla 22 punktów poboru energii gazowej należących do UDT. Umowa zostaje zawarta na okres 25 miesięcy lub do wyczerpania umownej kwoty brutto. Dostarczanie Paliwa gazowego będzie trwało 24 miesiące od dnia akceptacji przez OSD zgłoszenia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Prawem opcji objęta jest kompleksowa dostawa gazu, w zakresie wykraczającym poza ilość lub wartość zamówienia podstawowego maksymalnie o 30% (łącznie dla wszystkich obszarów taryfowych) zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz ofertą stanowiącą integralną część umowy. Zamawiający w ramach przedmiotowego prawa złoży wykonawcy oświadczenie (w formie dokumentowej) o zleceniu wykonania opcji. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji dostaw w ramach prawa opcji na warunkach cenowych i jakościowych określonych w formularzu cenowym oraz zgodnie z pozostałymi postanowieniami umowy, w szczególności dotyczącymi parametrów jakościowych paliwa gazowego, terminów dostaw oraz zasad rozliczeń. Wykonanie prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do umowy, o ile nie zmienia ono innych postanowień umowy poza ilością paliwa gazowego lub wartością umowy. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nie zlecenia przez Zamawiającego realizacji przedmiotu umowy w zakresie objętym opcją. Tabele dotyczące prawa opcji w każdym z obszarów taryfowych wskazane w formularzu cenowym pod zamówieniem podstawowym służą jedynie do określenia wartości prawa opcji w ujęciu miesięcznym. Zamawiający w ramach prawa opcji przewiduje również możliwość przedłużenia obowiązywania umowy maksymalnie o 3 miesiące.