38934-2024 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12
Beschreibung: 1.Przedmiotem z Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani gm. Osieczna, woj. wielkopolskie oraz zagospodarowanie w procesie odzysku R we własnej instalacji Wykonawcy odpadów o kodzie 19 12 12, stanowiących komponent do produkcji paliwa alternatywnego (RDF), wytwarzanych na bieżąco w instalacji Zamawiającego oraz częściowo zmagazynowanych. Sposób zagospodarowania komponentów do produkcji RDF musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa i decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę. 2. Szacunkowa ilość komponentów do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) w okresie realizacji zamówienia 12 miesięcy od podpisani umowy wynosi ok. 30 000 Mg. 3. Zamawiający informuje, że podana powyżej ilość odpadów jest ilością szacunkową, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia i może ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego, przy czym Zamawiający zapewnia minimalną łączna ilość odpadów 10 000Mg. W związku z powyższym odbiór i zagospodarowanie odpadów w ilości mniejszej niż szacowana powyżej w pkt 2, tj.: 30 000 Mg, ale nie mniejszej niż 10 000 Mg nie rodzi jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony Zamawiającego, a Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia z tego tytułu. 4. Odpady o kodzie 19 12 12 stanowią pozostałość po procesie sortowania odpadów komunalnych zmieszanych oraz odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych, pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów, wytwarzaną w instalacji segregacji odpadów wspomaganej separacją optopneumatyczną, zlokalizowanej w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Trzebani, gm. Osieczna, eksploatowanej przez Zamawiającego. Komponenty do produkcji paliwa alternatywnego wydzielane są w instalacji segregacji z frakcji >80mm po ręcznej segregacji surowców wtórnych wspomaganej dwoma separatorami optopneumatycznymi oraz separatorami metali żelaznych, a następnie kierowane z dwóch stacji załadowczych prasokontenerów. Każda z w/w stacji składa się z prasy marki AVERMANN typ SP 1485 współpracującej naprzemiennie z dwoma kontenerami o pojemności ok. 32m3 każdy.
Interne Kennung: ZP.PN.01.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZZO
Beschreibung: Przedmiotem z Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani gm. Osieczna, woj. wielkopolskie oraz zagospodarowanie w procesie odzysku R we własnej instalacji Wykonawcy odpadów o kodzie 19 12 12, stanowiących komponent do produkcji paliwa alternatywnego (RDF), wytwarzanych na bieżąco w instalacji Zamawiającego oraz częściowo zmagazynowanych. Sposób zagospodarowania komponentów do produkcji RDF musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa i decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę. 2. Szacunkowa ilość komponentów do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) w okresie realizacji zamówienia 12miesięcy od dnia zawarcia umowy wynosi ok. 30 000 Mg. 3. Zamawiający informuje, że podana powyżej ilość odpadów jest ilością szacunkową, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia i może ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego, przy czym Zamawiający zapewnia minimalną łączna ilość odpadów 10 000Mg. W związku z powyższym odbiór i zagospodarowanie odpadów w ilości mniejszej niż szacowana powyżej w pkt 2, tj.: 30 000 Mg, ale nie mniejszej niż 10 000 Mg nie rodzi jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony Zamawiającego, a Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia z tego tytułu. 4. Odpady o kodzie 19 12 12 stanowią pozostałość po procesie sortowania odpadów komunalnych zmieszanych oraz odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych, pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów, wytwarzaną w instalacji segregacji odpadów wspomaganej separacją optopneumatyczną, zlokalizowanej w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Trzebani, gm. Osieczna, eksploatowanej przez Zamawiającego. Komponenty do produkcji paliwa alternatywnego wydzielane są w instalacji segregacji z frakcji >80mm po ręcznej segregacji surowców wtórnych wspomaganej dwoma separatorami optopneumatycznymi oraz separatorami metali żelaznych, a następnie kierowane z dwóch stacji załadowczych prasokontenerów. Każda z w/w stacji składa się z prasy marki AVERMANN typ SP 1485 współpracującej naprzemiennie z dwoma kontenerami o pojemności ok. 32m3 każdy. 5. Sposób odbioru odpadów: 5.1 Komponenty do produkcji paliwa alternatywnego będą odbierane przez Wykonawcę codziennie, tj. od poniedziałku do piątku w postaci niebelowanej, luzem, przy użyciu: a) samochodów ciężarowych o zabudowie hakowej do przewozu kontenerów o pojemności ok.32m3 współpracujących ze stacjami załadowczymi prasokontenerów będącymi w posiadaniu Zamawiającego – w przypadku odbioru odpadów wytwarzanych na bieżąco w instalacji Zamawiającego, b) samochodów typu ciągnik siodłowy z naczepą ciężarową typu wywrotka lub walking floor lub samochodów ciężarowych o zabudowie hakowej do przewozu kontenerów o pojemności ok. 32 m3– w przypadku odbioru odpadów zmagazynowanych; 5.2 Zamawiający, celem zapewnienia bieżącej usługi odbioru odpadów wytwarzanych w instalacji Zamawiającego i gromadzonych poprzez system pras stacjonarnych w kontenerach o pojemności ok. 32 m3 wymaga od Wykonawcy odbioru odpadów codziennie, tj. od poniedziałku do piątku co najmniej sześciokrotnie w ciągu dnia roboczego, tj. minimum 6 kursów zestawem samochodowym 2 kontenerów, każdy kontener o pojemności ok. 32 m3, z częstotliwością dostosowaną do pracy instalacji Zamawiającego i bieżącej produkcji odpadów, tj. od godziny 6.00 do godz. 21.00. 5.3 Zamawiający, celem zapewnienia bieżącej usługi odbioru odpadów zmagazynowanych wymaga od Wykonawcy odbioru odpadów codziennie, tj. od poniedziałku do piątku, w ilości co najmniej 2 kursów dziennie. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, że dzienna ilość kursów odbioru odpadów zmagazynowanych winna być dostosowana do bieżących potrzeb Zamawiającego w tym zakresie, co oznacza, że Wykonawca, na zgłoszenie Zamawiającego zapewni mniejszą lub większą ilość kursów w danym dniu niż wskazaną powyżej ilość 2 kursów, celem zagwarantowania bieżącego odbioru zmagazynowanych odpadów. Wymagany czas reakcji Wykonawcy na zgłoszenie Zamawiającego nie może przekraczać 24 h od momentu otrzymania przez Wykonawcę zgłoszenia drogą e-mail, licząc dni robocze. 5.4 Zamawiający ze względów technicznych, technologicznych i logistycznych zastrzega sobie możliwość odbioru przez Wykonawcę każdej ilości odpadów, a tym samym nie zapewnia partii transportowych. 5.5 Załadunek odpadów zmagazynowanych do samochodów typu ciągnik siodłowy z naczepą lub samochód ciężarowy o zabudowie hakowej do przewozu kontenerów otwartych leży po stronie Zamawiającego. 5.6 Wykonawca, w ramach realizacji usługi może zostać zobowiązany do zapewnienia Zamawiającemu maksimum 12 szt. kontenerów, każdy o pojemności 32 m3 dostosowanych do prasy marki AVERMANN typ SP 1485.
Interne Kennung: 19 12 12