389402-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Gusseisenerzeugnisse – Udbud - Dæksler og karme
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud - Dæksler og karme
BeschreibungNærværende udbud omfatter indkøb og levering af dæksler, karme og tilhørende tilbehør til ordregivers forsyningsområder inden for vand, varme og spildevand, fordelt på 3 delaftaler. Aftalerne dækker levering af følgende produkter: • Vanddæksler • Kloakdæksler og karme • Fjernvarmedæksler og karme Leverandøren skal løbende levere dæksler og karme i takt med, at der opstår behov for at udskifte det eksisterende brøndgods. Idet levetiden på dæksler og karme afhænger af en række udefrakommende faktorer, kan det eksakte antal produkter ikke fastlægges forud for Rammeaftaleindgåelsen. Det eksakte omfang og indhold af Leverandørens ydelse og vederlaget herfor vil således afhænge af, i hvilket omfang der bliver behov for udskiftning af eksisterende Brøndgods. For nærmere beskrivelse af de udbudte ydelser henvises til bilag A - Tilbudslisten.
Interne KennungS2025-01440
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44470000 Gusseisenerzeugnisse
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 - Vanddæksler
BeschreibungDelaftale 1 – Vanddæksler
Optionen
Beschreibung der OptionenIngen optioner
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 - Kloakdæksler og Karme
BeschreibungDelaftale 2 - Kloakdæksler og Karme
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3 - Fjernvarmedæksler og karme
BeschreibungDelaftale 3 - Fjernvarmedæksler og karme
Beschreibung der Optioneningen optioner