2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wraz z montażem hybrydowych systemów wytwórczych dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Miasto Świdnica w ramach projektu: „Programy Partnerskie Energetyki Komunalnej OZE dla gmin powiatu świdnickiego (PPEK-I)”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa i montaż wraz z uruchomieniem 1 mikroinstalacji fotowoltaicznej oraz 4 hybrydowych mikroinstalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii elektrycznej, systemem zasilania awaryjnego oraz systemem zarządzania integrującym niniejsze systemy wytwórcze z polskim rynkiem energii, przeznaczonych do eksploatacji w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Miasto Świdnica, w tym dostosowanie pomieszczeń i pokrycia dachów do montażu ww. instalacji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej OPZ, znajduje się w dokumentach: 2.1. Wymagania przedmiotowe dla wykonawców rozproszonych, hybrydowych instalacji fotowoltaicznych (dokument zawiera opis sposobu realizacji inwestycji, wymagania dotyczące dokumentacji projektowej, wymagania techniczne, funkcjonalne, gwarancyjne i serwisowe dla hybrydowych mikrosystemów fotowoltaicznych) - załącznik nr 9 do SWZ, 2.2. Opisy lokalizacji zadań inwestycyjnych (dokument zawiera informacje o obiektach wraz z opisem prac wymaganych do wykonania) - załącznik nr 10 do SWZ. 3. Szczegółowe wymagania dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawiera projekt Umowy na realizację zamówienia publicznego, stanowiący załącznik nr 8 do SWZ. 4. Zgodnie z zapisami projektu Umowy Zamawiający przewidział rozliczenie ryczałtowe w rozumieniu art. 632 k.c. (za zaprojektowanie i wykonanie instalacji danego typu oraz opisane w załącznikach prace towarzyszące). 5. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa, zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji dostawy. 6. Jeżeli w SWZ bądź w załącznikach do SWZ zostały wskazane jakiekolwiek nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty, normy czy pochodzenie (materiałów lub urządzeń), należy przyjąć, że Zamawiający zawsze dopuszcza rozwiązanie równoważne. Celem niniejszego postępowania jest osiągnięcie określonej w SWZ jakości i funkcjonalności, a nie nabycie materiałów lub urządzeń konkretnej marki lub producenta. Z tych względów Zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłyby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się iż w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do SWZ występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (nie wiążących dla wykonawców). Z tych względów oferta, która nie będzie odpowiadała tym wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z treścią SWZ i nie zostanie z tych powodów odrzucona. Ciężar udowodnienia, że proponowane rozwiązanie jest równoważne spoczywa na Wykonawcy. 7. Przekazanie przedmiotu zamówienia zostanie dokonane na podstawie: 7.1. protokołu zdawczo-odbiorczego dokumentacji projektowej dla wszystkich lokalizacji, 7.2. protokołów zdawczo-odbiorczych za prawidłowe wykonanie dostawy i montażu wraz z uruchomieniem oraz dokumentacją odbiorową oraz przeprowadzonym krótkim instruktażem odrębnie dla każdej z lokalizacji, 7.3. protokołu odbioru końcowego po przeprowadzeniu szkolenia całodniowego, po odbiorze wszystkich instalacji, podpisanych przez obie Strony, potwierdzających poprawność wykonania przedmiotu zamówienia. Podpisanie protokołu odbioru systemów w ramach dostawy, nie pozbawia Zamawiającego prawa do zgłaszania reklamacji z tytułu jego jakości. Zamawiający ma prawo do składania reklamacji dotyczących jakości dostarczonych przedmiotów umowy za pomocą pism lub poczty elektronicznej, które to formy są wiążące dla Wykonawcy. 8. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę gwarancji i rękojmi na roboty budowlano-montażowe jak i dostarczone i zamontowane urządzenia w okresie zgodnym ze złożoną ofertą, nie krótszym niż 5 lat, liczonych od dnia podpisania przez Zamawiającego bezusterkowego protokołu odbioru końcowego z uwzględnieniem zapisów w SWZ. 9. Zgodnie z art. 100 ustawy Pzp Zamawiający dokonał analizy wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. Zamawiający zapewnia zgodność zamówienia z Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych oraz to, że te wymagania są neutralne wobec zakresu i zawartości zamówienia. W szczególności Zamawiający potwierdza, że zgodnie z art. 27 konwencji w zamówieniu obowiązuje zasada respektowania prawa osób niepełnosprawnych do pracy na zasadzie równości z innymi osobami. 10. Kody CPV: Główny przedmiot: 09330000-1 – energia słoneczna Dodatkowe przedmioty: 09331200-0 – słoneczne moduły fotoelektryczne 09332000-5 – instalacje słoneczne 09331000-8 – baterie słoneczne 31430000-9 – akumulatory elektryczne 45315300-1 – instalacje zasilania elektrycznego 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych VIII. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA 1. Termin realizacji przedmiotu umowy określa się na 11 grudnia 2026 r. z zastrzeżeniem, iż: 1.1. przygotowanie i przedstawienie dokumentacji projektowych instalacji nastąpi nie później niż do 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy (gotowych do przedłożenia przez Wykonawcę organowi dokonującemu uzgodnień); 1.2. realizacja dostawy i montażu wraz z pracami towarzyszącymi zostanie określona w szczegółowym harmonogramie rzeczowo – finansowym złożonym przez Wykonawcę. 2. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz Budżetu Państwa w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet 9 Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku, Działanie 9.6 Transformacja środowiskowa – ZIT, Typ projektu: 9.6.C
Interne Kennung: P-55/VII/26 (WPI.271.16.2026)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09330000 Solarenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 09331000 Solarbatterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45261210 Dachdeckarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45261210 Dachdeckarbeiten