389589-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Branchenspezifisches Softwarepaket – Udbud med forhandling vedrørende automatisk ruteplanlægning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud med forhandling vedrørende automatisk ruteplanlægning
BeschreibungUdbuddet omfatter levering af et automatisk ruteplanlægningssystem til ordregivers område Sundhed og Omsorg og omfatter alene Ordregivers brugsret til Tilbudsgiverens IT-system bestående af ruteplanlægningssystemet samt servicering og hosting heraf. Ruteplanlægningssystemet skal give Ordregivers medarbejdere et hjælperedskab til en sikker og optimal ruteplanlægning, som i sidste ende sikrer mindst mulig køretid for hjemmeplejen samt effektiviserer planlæggernes tid og ressourcer til planlægning af hjemmeplejens tid. Der henvises til udbudsmaterialet med tilhørende bilag.
Interne Kennung733735
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenAftalen er gældende fra den 6. november 2026 til den 1. juni 2029 og er uopsigelig for begge parter. Ordregiver har mulighed for at forlænge aftalen én eller flere gange med den varighed, som Ordregiver fastsætter. Forlængelse kan ske med et vilkårligt antal måneder eller år, dog således at aftalen maksimalt kan løbe frem til den 1. juni 2033. Forlængelse kan udnyttes særskilt for den enkelte deltagende Kommune.