389916-2025 - Wettbewerb
Polen – Architekturentwurf – Budowa budynku siedziby Prokuratury Rejonowej w Wejherowie. Etap I – przygotowanie dokumentacyjne
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa budynku siedziby Prokuratury Rejonowej w Wejherowie. Etap I – przygotowanie dokumentacyjne
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa budynku Prokuratury Rejonowej w Wejherowie”. 4.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) zakres podstawowy: opracowanie dokumentacji projektowej budowy budynku Prokuratury Rejonowej w Wejherowie wraz z modelem BIM, 2) zakres objęty prawem opcji: pełnienie nadzoru autorskiego wielobranżowego podczas realizacji robót budowlanych. Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Załączniku nr 1 do OPIW pn. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej „SOPZ”. Wymagania wskazane w Załączniku nr 1 do OPiW należy traktować jako przedmiot zamówienia oraz opis potrzeb Zamawiającego i wskazanie cech usług stanowiących przedmiot zamówienia a także minimalne wymagania dotyczące opisu przedmiotu zamówienia lub realizacji zamówienia, niepodlegające negocjacjom, które muszą spełnić wszystkie oferty.
Interne Kennung: 3008-7.211.1.2025-2
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie jest prowadzone w trybie negocjacji z ogłoszeniem, na podstawie art. 153 pkt 2 w związku z art. 325 ust. 2 i ust. 3 pkt 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „Pzp”. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji. 11.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej lub poczty elektronicznej - z zastrzeżeniem pkt 11.15 OPIW. 11.10. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma zakupowa Prokuratura Okręgowa w Gdańsku tel. +48 (22) 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00-17.00) e-mail: oneplace@marketplanet.pl 11.11. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: - podłączenie do Internetu: min 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe); - komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta; - wybrana przeglądarka wpierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge; 11.12. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego: - zainstalowaną bezpłatną wersję oprogramowania Oracle JAVA w wersji co najmniej 1.8.0_202 lub użycie JAVA w wersji oprogramowania OpenJDK wydanej na licencji GPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK, dostępną na stronie https://adoptopenjdk.net; - podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę; - certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”). 11.13. Zamawiający wskazuje, że dopuszczalne formaty przesyłanych plików (o wielkości do 100 MB) ujęte są w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, tj. w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. poz. 773). - z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 11.14. Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.: - plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. - znaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. 11.23. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami w zakresie składania dokumentów, oświadczeń, wniosków (innych niż ofert - które mogą być przekazywane jedynie w sposób wskazany w pkt 11.15) odbywa się elektronicznie za pośrednictwem: a) Platformy zakupowej W przypadku wskazanym w pkt a) wykonawca przekazuje dokumenty za pośrednictwem polecenia „Korespondencja” b) poczty elektronicznej: W przypadku wskazanym w pkt b) wykonawca przekazuje dokumenty na adres poczty zamawiającego adriana.buczkowska@prokuratura.gov.pl Zamawiający przekazuje dokumenty na adres poczty elektronicznej wskazany w formularzu ofertowym wykonawcy, na co wykonawca wyraża zgodę wskazując ten adres w ofercie i zobowiązuje się do utrzymania jego funkcjonalności przez czas trwania postępowania. Domniemywa się, że dokumenty, oświadczenia i wnioski przekazane na adres poczty elektronicznej wskazany w formularzu ofertowym zostały doręczone skutecznie a wykonawca zapoznał się z ich treścią 13.2. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział 22 OPIW. Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny brutto oferty (z podatkiem VAT) za wykonanie zakresu podstawowego. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w OPIW, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. OPIW dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, Numeracja przywołana w ogłoszeniu o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w OPIW Sprostowanie dla pola "minimalna liczba kandydatów, którzy zostaną zaproszeni do udziału w drugim etapie procedury" - minimalna liczba kandydatów nie wynosi 3 lecz 1.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa budynku Prokuratury Rejonowej w Wejherowie”. 4.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) zakres podstawowy: opracowanie dokumentacji projektowej budowy budynku Prokuratury Rejonowej w Wejherowie wraz z modelem BIM, 2) zakres objęty prawem opcji: pełnienie nadzoru autorskiego wielobranżowego podczas realizacji robót budowlanych. Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Załączniku nr 1 do OPIW pn. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej „SOPZ”. Wymagania wskazane w Załączniku nr 1 do OPiW należy traktować jako przedmiot zamówienia oraz opis potrzeb Zamawiającego i wskazanie cech usług stanowiących przedmiot zamówienia a także minimalne wymagania dotyczące opisu przedmiotu zamówienia lub realizacji zamówienia, niepodlegające negocjacjom, które muszą spełnić wszystkie oferty. 4.3. Zakres podstawowy przedmiotu zamówienia obejmuje kompleksowe opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej, dla inwestycji polegającej na: „Budowie budynku Prokuratury Rejonowej w Wejherowie” na podstawie wymagań ustawy Prawo budowlane oraz potrzeb użytkownika w celu uzyskania pozwolenia na budowę oraz zrealizowania robót budowlanych. Podstawowe charakterystyczne parametry techniczne projektowanego budynku określono w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) zawierającym także Wstępną Koncepcję Architektoniczno-Funkcjonalną która wraz z pozostałym SOPZ będzie podstawą dla wykonania dokumentacji projektowej. Realizacja przedmiotu zamówienia w ramach zakresu podstawowego obejmuje: 1) Faza uzgodnień i doprecyzowania wymagań zamawiającego w odniesieniu do możliwości technicznych i postępu prac projektowych (Faza Pierwsza). Faza ta obejmuje: a) rozpoznanie potrzeb Zamawiającego, b) wizyty na obiektach referencyjnych, c) przedstawianie roboczych wizualizacji pomieszczeń, d) uzgodnienie ogólnych parametrów i wyglądu obiektu, e) uzgodnienie docelowych rozwiązań architektoniczno-funkcjonalno-użytkowych dla pomieszczeń w formie tabeli. Tabela oprócz docelowego, uzgodnionego wyposażenia ruchomego, zawiera wymagania techniczne i funkcjonalne, które muszą zostać osiągnięte za pomocą odpowiednio dobranych i prawidłowo zastosowanych wyrobów budowlanych (w tym zestawów), trwale wbudowanych w obiekt budowlany gdzie szczegółowe wymagania w zakresie wymaganych zasadniczych charakterystyk i ich właściwości użytkowych muszą być zawarte w projekcie technicznym oraz wynikać bezpośrednio z informacji przechowywanych w modelu BIM. f) uzgodnienie tabeli przewidzianych do zastosowania wyrobów budowlanych 2) Faza projektowania i przygotowania do postępowania przetargowego (Faza Druga). Faza ta obejmuje wykonanie: a) Dokumentacji projektowej zawierającej:  Projekt zagospodarowania działki lub terenu oraz architektoniczno-budowlany wymagany do uzyskania pozwolenia na budowę w szczegółowości określonej przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane;  Projekt techniczny o którym mowa w art. 34 ust. 3 pkt. 3) Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane;  Przedmiary robót b) Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454) c) Elementów projektu wykonawczego: − Specyfikacji elementów konstrukcyjnych, − Indywidualnych dokumentacjach technicznych, − Projektów i opracowań pomocniczych, − Wizualizacji, d) Modelu BIM (w wersji docelowej) – kompletnej bazy danych informacji o projektowanym obiekcie budowlanym, e) Szkolenie dla Zamawiającego z obsługi repozytorium oraz modelu BIM (w szczególności w zakresie uzyskiwania określonych informacji za pomocą zapytań do modelu) f) Kosztorysu inwestorskiego sporządzonego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. poz. 2458). 3) Faza postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (Faza Trzecia). Faza ta obejmuje: a) udzielanie odpowiedzi na pytania wykonawców oraz dokonywanie zmian i uzupełnień opracowań wykonanych w Fazie Drugiej, po uzgodnieniu z zamawiającym (w przypadku zaistnienia takiej konieczności) b) udział w ewentualnych negocjacjach z wykonawcami; 4) Faza realizacji obiektu budowlanego (Faza Czwarta). Faza ta obejmuje utrzymanie, aktualizację i zapewnienie pełnej dostępności, spójności i integralności danych w ramach modelu BIM oraz pozostałej dokumentacji projektowej przez 48 miesięcy. 4.4. Zakres objęty prawem opcji obejmuje sprawowanie nadzoru autorskiego przez projektanta w rozumieniu art. 20 ust. 1 pkt. 4) ustawy Prawo budowlane oraz w zakresie wskazanym w § 5 umowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 4.4. Zakres objęty prawem opcji obejmuje sprawowanie nadzoru autorskiego przez projektanta w rozumieniu art. 20 ust. 1 pkt. 4) ustawy Prawo budowlane oraz w zakresie wskazanym w § 5 umowy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.