2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i instalacja 1 systemu stacjonarnego urządzenia rejestrującego średnią prędkość na określonym odcinku drogi wojewódzkiej nr 627 Wólka Okrąglik – Kosów Lacki - nr postępowania 027/26
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: dostawa i instalacja 1 systemu stacjonarnego urządzenia rejestrującego średnią prędkość na określonym odcinku drogi wojewódzkiej nr 627 Wólka Okrąglik – Kosów Lacki. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Części IV SWZ– Opis Przedmiotu Zamówienia (wraz z załącznikiem nr 1 Standard wymiany danych dla Urządzeń rejestrujących). 3.Jeżeli zajęcie pasa drogowego będzie wpływało na ruch drogowy lub ograniczało widoczność na drodze albo powodowało konieczność wprowadzenia zmian w istniejącej organizacji ruchu pojazdów lub pieszych, Wykonawca winien opracować na własny koszt projekt czasowej organizacji ruchu dla zabezpieczenia prowadzonych prac w pasie drogowym na czas wykonania usług zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177, poz. 1729). Wszelkie koszty związane z wprowadzeniem organizacji ruchu będzie ponosił Wykonawca. W zależności od potrzeb i postępu usług projekt organizacji ruchu powinien być aktualizowany przez Wykonawcę na bieżąco. Projekt organizacji ruchu na czas wykonywania usług musi uzyskać zatwierdzenie przez organ zarządzający ruchem (Departament Nieruchomości i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego). Wykonawca zobowiązany jest do wykonania projektu stałej organizacji ruchu. 4. Przedmiot zamówienia nie może zostać podzielony na części, ponieważ jest to jeden zintegrowany system: rejestracja wjazdu/wyjazdu, synchronizacja czasu, transmisja, przetwarzanie i bezpieczeństwo danych. Podział zwiększa ryzyko niezgodności na styku elementów, utrudnia odbiory i dowodowość pomiaru, komplikuje gwarancję/serwis oraz rozmywa odpowiedzialność za wynik. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. w zakresie podobnych dostaw. 6. Wykonawca powinien posiadać ubezpieczenia (OC) za szkody wyrządzone podczas realizacji umowy w przedmiocie umowy oraz osobom trzecim na cały okres obowiązywania umowy i na sumę gwarancyjną nie niższą niż kwota 1 000 000,00 zł brutto. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania zamawiającemu kopii aktualnej i opłaconej polisy w terminie do 14 dni od dnia zawarcia umowy. Pod warunkiem zachowania ciągłości ubezpieczenia Zamawiający dopuszcza możliwość przedstawiania w toku trwania umowy kilku polis potwierdzających posiadanie ubezpieczenia (OC) obejmujący łącznie cały okres realizacji umowy. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kopii kolejnej aktualnej i opłaconej polisy w terminie 7 dni od upływu terminu ważności poprzedniej polisy. Jeżeli Wykonawca nie wywiąże się z powyższego obowiązku, Zamawiający naliczy Wykonawcy kary umowne za zwłokę w wysokości określonej w umowie. W przypadku braku przedłożenia kopii aktualnej i opłaconej polisy ubezpieczenia (OC) w terminie do 14 dni od dnia zawarcia umowy Zamawiającemu będzie przysługiwało prawo odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. 7. Termin realizacji zamówienia: 7 miesięcy od dnia podpisania umowy. 8. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy opisane są w Rozdziale XX części I SWZ. 9. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 205445-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38410000 Zählinstrumente
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51210000 Installation von Messgeräten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa i instalacja 1 systemu stacjonarnego urządzenia rejestrującego średnią prędkość na określonym odcinku drogi wojewódzkiej nr 627 Wólka Okrąglik – Kosów Lacki - nr postępowania 027/26.
Beschreibung: Dostawa i instalacja 1 systemu stacjonarnego urządzenia rejestrującego średnią prędkość na określonym odcinku drogi wojewódzkiej nr 627 Wólka Okrąglik – Kosów Lacki - nr postępowania 027/26.
Interne Kennung: 027/26