2. Verfahren
Verfahren
Titel: Centrum pro podporu výtvarné kultury 2. etapa
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je provedení stavebních úprav stávajících objektů, které se nacházejí v dolní části areálu Galerie Klenová. Řešené objekty jsou součástí hospodářského dvora značně starého data, nejpozději barokní, upravovaný během 19. století. Jedná se o kulturní památku r.č. 101443. Jedná se o pokračování celkové rekonstrukce areálu hospodářského dvora. Řešenými objekty jsou původní stodoly a přidružené stavby.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45212000 Bauarbeiten für Gebäude, die der Freizeitgestaltung, dem Sport, der Kultur, der Unterbringung und Verpflegung dienen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: CN/26/CN/24
Optionen:
Beschreibung der Optionen: a) prodloužení termínu realizace plnění v případě závažných okolností, jakými jsou zejména nouzový stav v důsledku pandemie, havárie, živelná katastrofa nebo válečný konflikt. Musí se jednat o zásadní, jednorázové a nikoli běžné okolnosti nebo události, které jsou nezávislé na vůli zadavatele a dodavatele. Prodloužení původního termínu realizace VZ nesmí být zapříčiněno vědomým jednáním zadavatele nebo dodavatele. Dodavatel musí předem objektivně odůvodnit, že překážka brání plnění smlouvy, dále prokazatelně doložit okamžik vzniku překážky a její předpokládané trvání. Následně bude uzavřen dodatek ke smlouvě. Dodací lhůta bude prodloužena o dobu trvání překážky, nejdéle o 30 kalendářních dnů. Trvá-li překážka déle, bude uzavřen nový dodatek se stejným postupem. Zadavatel neschválí prodloužení dodací lhůty v případě, že se jedná o překážku, které nemá zásadní vliv na poskytované plnění. b) navýšení ceny za dílo v případě změny sazby DPH v daňových předpisech. c) c) prodloužení termínu realizace plnění v případě, že nastane potřeba provést vícepráce dle §222 odst. (4) – (6) ZZVZ. Dodavatel může vznést nárok na prodloužení termínu realizace plnění na základě jím nebo projektantem zpracovaného návrhu na způsob provedení víceprací (popř. upraveného harmonogramu prací), který předloží zadavateli. Technický dozor stavebníka společně s autorským dozorem projektanta posoudí oprávněnost požadavku na prodloužení termínu realizace v závislosti na konkrétní případ víceprací (v závislosti na rozsah víceprací, na technologický postup provádění víceprací včetně nutných technologických přestávek, na nutnost upravit projektovou dokumentaci, na nutnost schválit změny PD dotčenými orgány, apod.) a následně doporučí zadavateli požadavek dodavatele schválit, odmítnout nebo vrátit dodavateli k přepracování. Pokud bude návrh na prodloužení termínu realizace plnění zadavatelem schválen, bude uzavřen dodatek, jehož předmětem bude prodloužení termínu realizace plnění v souvislosti s prováděním víceprací dle §222 odst. (4) – (6) ZZVZ. d) prodloužení realizace plnění v případě, že bude průběh realizace plnění pozastaven nebo významně omezen archeologickým dozorem zápisem ve stavebním deníku. Dodavatel zašle zadavateli písemnou žádost o prodloužení termínu realizace plnění s uvedením skutečnosti, že nastala situace, kdy nebylo možné pokračovat v realizaci plnění s uvedením informací o provádění archeologického průzkumu v prostoru stavby. Zadavatel na základě vyjádření technického dozoru stavebníka v případě oprávněnosti žádosti dodavatele schválí žádost o prodloužení termínu realizace plnění. Termín realizace plnění bude prodloužen o dobu, po kterou budou trvat překážky, pro které nebylo možné provádět stavební práce. Zadavatel není povinen vyhovět, pokud dodavatel předloží neúplné, neprůkazné nebo nepravdivé informace či doklady. Musí se jednat o objektivní skutečnost, kterou dodavatel jednoznačně a průkazně doloží v souladu s tímto článkem. Zadavatel nemusí žádat o objasnění a doplnění informací a dokladů, nejsou-li průkazné, pak nebude příslušná výhrada uplatněna. e) prodloužení termínu realizace plnění v případě neočekávaných klimatických podmínek. Dodavatel může vznést nárok na prodloužení termínu realizace plnění pouze v případě, že vlivem neočekávaných klimatických podmínek nebude možné pokračovat v realizaci díla z důvodu potřeby provést práce vyjmenované v zadávací dokumentaci, které obsahují technologické postupy, které vyžadují určité klimatické podmínky. Termín realizace plnění bude prodloužen o dobu, po kterou budou přetrvávat neočekávané klimatické podmínky, pro které není možné provádět potřebné technologické postupy. Klimatické údaje uvedené v žádosti dodavatele o prodloužení termínu plnění musí být shodné s údaji uvedenými ve stavebním deníku. Zadavatel si vyhrazuje v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ nahrazení vybraného dodavatele dodavatelem dalším v pořadí v případě, že bude ukončena smlouva odstoupením nebo výpovědí z důvodu porušení povinností ze strany vybraného dodavatele. Po ukončení smlouvy zadavatel posoudí splnění podmínek účasti dalšího dodavatele v pořadí. Následně zadavatel osloví dodavatele dalšího v pořadí a zašle mu k odsouhlasení návrh nové smlouvy, která odpovídá jeho nabídce, spolu s případnou výzvou k doložení dokladů před uzavřením smlouvy. Bude-li další dodavatel souhlasit, uzavře s ním zadavatel novou smlouvu, přičemž rozsah se stanoví či omezí vzhledem k fázi průběhu plnění smlouvy. Tento postup lze využít opakovaně. Zadavatel si vyhrazuje, že v případě, že dojde v důsledku uplatnění výhrady podle předchozího odstavce k uzavření nové smlouvy s dodavatelem dalším v pořadí, bude ve smlouvě upraven rozsah plnění vybraného dodavatele vč. záručních podmínek s ohledem na již realizovanou část stavebních prací tak, aby smlouva včetně příloh odpovídala nerealizované části stavebních prací.