2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Kosakowo z nieruchomości zamieszkałych w latach 2026-2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kosakowo i ich zagospodarowania. Nazwy i kody CPV: CPV 90513100-7 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych CPV 90511000-2 Usługi wywozu odpadów CPV 90512000-9 Usługi transportu odpadów 2. Usługa odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Kosakowo i ich zagospodarowanie, obejmuje: 2.1. Selektywne odbieranie odpadów zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kosakowo – zał. 12 do SWZ) następujących frakcji odpadów: a) Niesegregowane odpady zmieszane, b) Makulatura (papier, tektura), c) Plastik (tworzywa sztuczne), metale oraz opakowania wielomateriałowe, d) Odpady ulegające biodegradacji – odpady zielone (trawa, liście, gałęzie itp.), e) Odpady ulegające biodegradacji – bioodpady kuchenne, f) Popiół i żużel z domowych palenisk, g) Odpady wielkogabarytowe i zużyte opony, h) odpady budowlane i rozbiórkowe, od wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Kosakowo, w tym od właścicieli zgodnie z adresami wskazanymi w Załączniku nr 13 do SWZ, 2.2. odbiór ww. odpadów komunalnych z pojemników/worków na odpady komunalne, o pojemności i w kolorystyce określonej w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kosakowo – Załącznik nr 11 do SWZ oraz z częstotliwością określoną w załączniku nr 13 do SWZ dotyczącym szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i zagospodarowania tych odpadów, 2.3. odbiór ww. odpadów komunalnych z pojemników/worków na odpady komunalne, o pojemności i w kolorystyce określonej w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kosakowo – Załącznik nr 11 do SWZ oraz z częstotliwością określoną w Załączniku nr 12 do SWZ dotyczącym szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i zagospodarowania tych odpadów, 2.4. zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych. 3. Aktualna na dzień 05.09.2025 r. liczba mieszkańców zamieszkałych na terenie Gminy Kosakowo wynosi: 19 462 mieszkańców. 4. Aktualna ilość wytwarzanych odpadów komunalnych, którą wytwarzają mieszkańcy zamieszkałych nieruchomości – ok. 10 956,77 Mg/rok. 5. Prognozowana ilość odpadów komunalnych wytworzonych w latach 2026 – 2027 ok. – 25 319,00 Mg. 6. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części. Podział niniejszego zamówienia na części wiązałby się z nadmiernymi trudnościami technicznymi i organizacyjnymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia uwzględniając jego specyfikę. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnymi, odpowiedzialnością za właściwe świadczenie usługi oraz charakterem przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający mając na uwadze treść art. 68 a ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1289 ze zm.) informuje, że do minimalnych udziałów pojazdów nisko- i zeroemisyjnych w całkowitej liczbie pojazdów objętych zamówieniami, zaliczają się także pojazdy wykorzystywane w usługach wywozu odpadów (kod CPV 90511000-2), co wynika wprost z treści art. 68b pkt 3) ww. ustawy. Przy określaniu rodzajów pojazdów zastosowanie znajduje nomenklatura rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) nr 595/2009 oraz uchylającego dyrektywę 2007/46/WE (Dz. U. UE. L. z 2018 r. Nr 151, str. 1 z późn. zm.). 8. Przez pojazdy elektryczne, rozumie się pojazdy samochodowe w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tj. pojazdy silnikowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h z wyłączeniem ciągników rolniczych), wykorzystujące do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania. Zamawiający wymaga, aby przez cały okres realizacji umowy Wykonawca zapewnił odpowiedni udział pojazdów nisko- i zeroemisyjnych wśród pojazdów wykorzystywanych do realizacji przedmiotu zamówienia: a) w przypadku posługiwania się pojazdami kategoriia N1 (pojazdów silnikowych o masie maksymalnej nieprzekraczającej 3,5 tony), udział pojazdów elektrycznych lub napędzanych wodorem, w całkowitej liczbie pojazdów tej kategorii powinien wynosić co najmniej 22%, z tym że do dnia 28 września 2025 r. do tego udziału, wlicza się pojazdy hybrydowe lub napędzane gazem ziemnym o maksymalnej emisji 50g CO2/km i emisji zanieczyszczeń w rzeczywistych warunkach jazdy poniżej 80% dopuszczalnych wartości emisji; Do minimalnych udziałów wymienionych powyżej można zaliczyć pojazdy, które w wyniku modernizacji spełniają wymagania dla pojazdów, o których mowa powyżej, potwierdzone badaniem technicznym przed dopuszczeniem do ruchu. b) w przypadku posługiwania się pojazdami kategorii N2 (pojazdy silnikowe o masie maksymalnej przekraczającej 3,5 tony, ale nieprzekraczającej 12 ton) i N3 (pojazdy silnikowe o masie maksymalnej przekraczającej 12 ton), udział pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi w całkowitej liczbie pojazdów tych kategorii, powinien wynosić co najmniej 7%, a od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2030 r. co najmniej 9 %. 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
Vorherige Bekanntmachung: 794620-2025
Interne Kennung: ZP.271.53.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kosakowo i ich zagospodarowania. Nazwy i kody CPV: CPV 90513100-7 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych CPV 90511000-2 Usługi wywozu odpadów CPV 90512000-9 Usługi transportu odpadów 2. Usługa odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Kosakowo i ich zagospodarowanie, obejmuje: 2.1. Selektywne odbieranie odpadów zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kosakowo – zał. 12 do SWZ) następujących frakcji odpadów: a) Niesegregowane odpady zmieszane, b) Makulatura (papier, tektura), c) Plastik (tworzywa sztuczne), metale oraz opakowania wielomateriałowe, d) Odpady ulegające biodegradacji – odpady zielone (trawa, liście, gałęzie itp.), e) Odpady ulegające biodegradacji – bioodpady kuchenne, f) Popiół i żużel z domowych palenisk, g) Odpady wielkogabarytowe i zużyte opony, od wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Kosakowo, w tym od właścicieli zgodnie z adresami wskazanymi w Załączniku nr 13 do SWZ, 2.2. odbiór ww. odpadów komunalnych z pojemników/worków na odpady komunalne, o pojemności i w kolorystyce określonej w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kosakowo – Załącznik nr 11 do SWZ oraz z częstotliwością określoną w załączniku nr 13 do SWZ dotyczącym szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i zagospodarowania tych odpadów, 2.3. odbiór ww. odpadów komunalnych z pojemników/worków na odpady komunalne, o pojemności i w kolorystyce określonej w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kosakowo – Załącznik nr 11 do SWZ oraz z częstotliwością określoną w Załączniku nr 12 do SWZ dotyczącym szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i zagospodarowania tych odpadów, 2.4. zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych. 3. Aktualna na dzień 05.09.2025 r. liczba mieszkańców zamieszkałych na terenie Gminy Kosakowo wynosi: 19 462 mieszkańców. 4. Aktualna ilość wytwarzanych odpadów komunalnych, którą wytwarzają mieszkańcy zamieszkałych nieruchomości – ok. 10 956,77 Mg/rok. 5. Prognozowana ilość odpadów komunalnych wytworzonych w latach 2026 – 2027 ok. – 25 319,00 Mg. 6. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części. Podział niniejszego zamówienia na części wiązałby się z nadmiernymi trudnościami technicznymi i organizacyjnymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia uwzględniając jego specyfikę. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnymi, odpowiedzialnością za właściwe świadczenie usługi oraz charakterem przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający mając na uwadze treść art. 68 a ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1289 ze zm.) informuje, że do minimalnych udziałów pojazdów nisko- i zeroemisyjnych w całkowitej liczbie pojazdów objętych zamówieniami, zaliczają się także pojazdy wykorzystywane w usługach wywozu odpadów (kod CPV 90511000-2), co wynika wprost z treści art. 68b pkt 3) ww. ustawy. Przy określaniu rodzajów pojazdów zastosowanie znajduje nomenklatura rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) nr 595/2009 oraz uchylającego dyrektywę 2007/46/WE (Dz. U. UE. L. z 2018 r. Nr 151, str. 1 z późn. zm.). 8. Przez pojazdy elektryczne, rozumie się pojazdy samochodowe w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tj. pojazdy silnikowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h z wyłączeniem ciągników rolniczych), wykorzystujące do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania. Zamawiający wymaga, aby przez cały okres realizacji umowy Wykonawca zapewnił odpowiedni udział pojazdów nisko- i zeroemisyjnych wśród pojazdów wykorzystywanych do realizacji przedmiotu zamówienia: a) w przypadku posługiwania się pojazdami kategoriia N1 (pojazdów silnikowych o masie maksymalnej nieprzekraczającej 3,5 tony), udział pojazdów elektrycznych lub napędzanych wodorem, w całkowitej liczbie pojazdów tej kategorii powinien wynosić co najmniej 22%, z tym że do dnia 28 września 2025 r. do tego udziału, wlicza się pojazdy hybrydowe lub napędzane gazem ziemnym o maksymalnej emisji 50g CO2/km i emisji zanieczyszczeń w rzeczywistych warunkach jazdy poniżej 80% dopuszczalnych wartości emisji; Do minimalnych udziałów wymienionych powyżej można zaliczyć pojazdy, które w wyniku modernizacji spełniają wymagania dla pojazdów, o których mowa powyżej, potwierdzone badaniem technicznym przed dopuszczeniem do ruchu. b) w przypadku posługiwania się pojazdami kategorii N2 (pojazdy silnikowe o masie maksymalnej przekraczającej 3,5 tony, ale nieprzekraczającej 12 ton) i N3 (pojazdy silnikowe o masie maksymalnej przekraczającej 12 ton), udział pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi w całkowitej liczbie pojazdów tych kategorii, powinien wynosić co najmniej 7%, a od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2030 r. co najmniej 9 %. 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen