2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poskytování služeb v oblasti revizí vyhrazených elektrických zařízení
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je provádění periodických revizí a kontrol strojů a zařízení, elektrocentrál, budov a hromosvodů umístěných v objektech HZS HKK, přičemž dodavatel po nabytí účinnosti smlouvy provede revizi dle platných revizních zpráv, poté bude již vykonávat revizní činnost v pravidelných intervalech dle platné legislativy. Dodavatel je povinen provést prvotní revize u vyhrazených elektrických zařízení, elektrocentrál, objektů, hromosvodů a stožárů, u kterých platnost revize skončila nebo skončí v průběhu roku 2026 (viz údaje v příloze č. 2 a příloze č. 3 zadávacích podmínek), do 31. 10. 2026. U ostatních pak v takovém termínu, aby byla dodržena legislativou stanovená periodicita revizí (1x za rok, vyjma hromosvodů, které budou revidovány 1 x za 5 let a elektroinstalací budov, které budou revidovány 1x za 4 roky, v případě změny legislativy pak v ní nově stanovených periodách).
Interne Kennung: HSHK-2688-3/2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50711000 Reparatur und Wartung von elektrischen Einrichtungen in Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50532000 Reparatur und Wartung von elektrischen Maschinen, Geräten und zugehörigen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si vyhrazuje možnost snížení/zvýšení počtu zařízení (elektrických zařízení, elektrocentrál, objektů, hromosvodů a stožárů v rozsahu dle přílohy č. 2 a přílohy č. 3 zadávacích podmínek) podléhajících revizi maximálně o 30 % vysoutěžené hodnoty zakázky. Dodavatel je v tom případě povinen nacenit nově přidaná vyhrazená elektrická zařízení, elektrocentrály, objekty, hromosvody a stožáry dle přílohy č. 2 a přílohy č. 3 zadávacích podmínek, případně dle specifických technických parametrů. Dále si zadavatel vyhrazuje možnost změny veřejné zakázky po dobu trvání smlouvy ve smyslu: a) změny ceny předmětu plnění v důsledku jednoznačných změn právních předpisů (změna sazby DPH), b) změny ceny za předmět plnění jednou za kalendářní rok počínaje rokem 2027 maximálně o přírůstek průměrného ročního indexu spotřebitelských cen vypočtený za kalendářní rok dle oficiálně uveřejněných údajů Českého statistického úřadu (dále jen „ČSÚ“) zaokrouhlený na jedno desetinné místo. Dodavatel své právo na zvýšení ceny uplatní písemným oznámením, které prokazatelně doručí (např. prostřednictvím NEN, datovou zprávou, prostřednictvím provozovatele poštovních služeb) zadavateli nejpozději do 28. února příslušného roku. V tomto písemném oznámení je dodavatel povinen uvést zejména hodnotu přírůstku průměrného ročního indexu spotřebitelských cen dle oficiálně uveřejněných údajů ČSÚ příslušného roku a novou cenu za předmět plnění. Neuplatní-li dodavatel své právo na zvýšení ceny nejpozději do 28. února příslušného roku, jeho právo na zvýšení ceny pro daný rok zaniká. c) nedodržení lhůty stanovené právními předpisy či dokumentací vztahující se k revidovaným vyhrazeným elektrickým zařízením, elektrocentrálám, objektům, hromosvodům a stožárům je možné pokud: (1) nastaly mimořádné, nepředvídatelné a neodvratitelné okolnosti, u kterých nebylo možno rozumně očekávat, že by s nimi dodavatel nebo zadavatel počítali v době uzavření smlouvy – zejména živelní pohromy, epidemie a s nimi spojená opatření veřejné moci, válečné konflikty či jiné závažné společenské události (vis maior), které objektivně znemožní včasné splnění veřejné zakázky dodavatelem, (2) vznikla překážka na straně třetích osob či orgánů veřejné moci, kdy je plnění smlouvy na jednání těchto osob či orgánů veřejné moci závislé a je jimi podmíněno, přičemž dodavatel jednající s náležitou péčí nemohl vzniku překážky objektivně zabránit, (3) jakýmikoli zpožděními, překážkami nebo omezeními způsobenými nebo přičitatelnými zadavateli nebo personálu zadavatele. Jestliže se dodavatel domnívá, že je oprávněn k prodloužení doby plnění veřejné zakázky v souvislosti s kterýmkoli z výše uvedených bodů, musí to neprodleně poté, co tuto skutečnost zjistí, písemně oznámit zadavateli včetně popisu a odůvodnění konkrétní události nebo okolnosti. Dodavatel musí pokračovat v provádění předmětu veřejné zakázky s využitím takových vhodných a rozumných opatření, která jsou přiměřená pro tyto události nebo okolnosti, a musí jednat v souladu s jakýmikoli pokyny, které mu dá zadavatel. Prodloužení doby plnění veřejné zakázky stanovené dohodou mezi zadavatelem a dodavatelem bude odpovídat době trvání překážky, přerušení či omezení provádění předmětu veřejné zakázky, s přihlédnutím k době nezbytně nutné pro obnovení realizace předmětu veřejné zakázky dodavatelem.