See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oprogramowania, subskrypcji usług i oprogramowania, usług hostowanych i platformowych, prawa do uaktualniania wraz z usługami wsparcia dla posiadanego oprogramowania oraz dodatkowego wsparcia technicznego.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest: 1)w zakresie zamówienia podstawowego - sprzedaż i dostawa do Zamawiającego produktów Microsoft lub produktów równoważnych, rozumianych jako: a)oprogramowania standardowego w ramach programu licencjonowania grupowego Microsoft Enterprise Agreement (EA) z licencjami i prawem do uaktualniania wraz ze standardowymi usługami wsparcia, w zakresie wskazanym w Załączniku nr 1 do Umowy, zwane dalej „Oprogramowaniem” oraz zapewnienia standardowych usług wsparcia do posiadanego przez Zamawiających oprogramowania standardowego w zakresie wskazanym w Załączniku nr 1 do Umowy – Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), b)udostępnienia Zamawiającym pakietów subskrypcji usług standardowych i oprogramowania standardowego wraz ze standardowymi usługami wsparcia w zakresie wskazanym w Załączniku nr 1 do Umowy, zwane dalej „Subskrypcjami”, c)zapewnienia Zamawiającemu standardowych pakietów usług hostowanych i platformowych wraz ze standardowymi usługami wsparcia w zakresie wskazanym w Załączniku nr 1 do Umowy - OPZ, zwane dalej „Usługami Hostowanymi”, d)zapewnienia dodatkowych pakietów wsparcia technicznego na rzecz Zamawiającego świadczonych przez Wykonawcę w łącznej liczbie 600 godzin w okresie trwania Umowy w zakresie wskazanym w Załączniku nr 1 do Umowy (OPZ), zwane dalej „Usługami Technicznymi” , 2)w zakresie zamówienia objętego prawem opcji - sprzedaż i dostawa do Zamawiającego produktów Microsoft lub produktów równoważnych, w zakresie określonym w pkt 1 oraz pozostałych produktów niewymienionych w pkt 1, a określonych w cenniku producenta, zwanych dalej „Produktami lub Usługami”. 2.Opis przedmiotu zamówienia zawarto w Załączniku nr 2 do SWZ/Załączniku nr 1 do projektu umowy. 3.Zasady wykonania zamówienia określono w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 235586-2025
Interne Kennung: BZ.26.77.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Poczta Polska S.A. wykorzystuje od lat w szerokim zakresie, zarówno biznesowym jak i technologicznym oprogramowanie firmy Microsoft. Obecnie główne obszary biznesowe Spółki tj. obszar finansowy czy obszar obsługi sprzedaży korzystają z oprogramowania firmy Microsoft. Technologia firmy Microsoft jest wykorzystywana do bieżącego funkcjonowania stacji roboczych, które to w szczególności wykorzystują system operacyjny oraz pakiet biurowy firmy Microsoft. Ponadto ww. technologia jest wykorzystywana na serwerach Poczty Polskiej S.A., które obsługują zarówno kluczowe aplikacje Spółki tj. Poczta 2000, system kadrowo-płacowy, system finansowo-księgowy jak i wspierające, czyli system wsparcia użytkowników lvanti (ServiceDesk), system wspierający rozliczenia z Urzędami Skarbowymi itd. Zawarcie umowy umożliwi zbudowanie spójnego modelu pozyskania wsparcia dla ww. usług i produktów, które wspierają transformację cyfrową Spółki i jej kluczowych obszarów biznesowych. Za koniecznością skrócenia terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu do 15 dni przemawia także konieczność zminimalizowania ryzyka czasu, w którym PP S.A. pozbawiona będzie: •środowiska serwerowego (licencje dostępowe) dla usługi Mobilny Listonosz oraz dla systemu Sz@fir, a tym samym przerwanie ciągłości działania dla procesów biznesowych realizowanych z wykorzystaniem wskazanych rozwiązań; •możliwości realizacji usług zagwarantowanych kontraktem z Ministerstwem Sprawiedliwości; •odtworzeniem/modernizacją środowiska serwerowego dla elektronicznej poczty korporacyjnej, a w przypadku powrotnej migracji na Lotus wykupienie wsparcia technicznego producenta; •realizacją zadań związanych z brakiem oprogramowania biurowego; •możliwości elektronicznej komunikacji z uwagi na brak dostępności korporacyjnej poczty elektronicznej; •wsparcia dla usługi katalogowej; •wsparcia dla serwerowych systemów operacyjnych i baz danych; •możliwością organizacji spotkań w formie zdalnej, a tym samym koniecznością organizacji spotkań bezpośrednich i wzrostem kosztów z tego tytułu.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024, poz.1320) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w związku z art. 5 ust. 4 pkt 6) PZP. 2.Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3.Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środka komunikacji elektronicznej - Platformy SmartPZP (zwanej dalej „Platformą”) pod adresem: https://portal.smartpzp.pl/poczta-polska. 4.W zakresie nieuregulowanym SWZ, zastosowanie mają przepisy PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 PZP przewiduje zastosowanie prawa opcji. 1.Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji w terminach i zakresie ujętym w Umowie. 2.Zasady dotyczące realizacji Umowy, w zakresie zamówienia objętego prawem opcji są następujące: 1)Zamawiający może skorzystać z prawa do składania zamówień objętych prawem opcji w zakresie pełnym lub częściowym, jak i nie skorzystać z tego prawa w ogóle. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z zamówienia objętego prawem opcji wielokrotnie, w terminie obowiązywania Umowy, 2)każdorazowo skorzystanie z zamówienia objętego prawem opcji, dokonywane jest na mocy zamówień składanych przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego wskazanych w § 14 Umowy, w zależności od bieżących potrzeb i dokonywane według wyboru Zamawiającego do maksymalnie 25% wartości brutto zamówienia podstawowego, na: a.produkty objęte zamówieniem podstawowym, po cenach określonych w ofercie Wykonawcy, b.ceny jednostkowe dla produktów określonych w zamówieniu podstawowym oraz ceny jednostkowe dla produktów zamawianych w ramach prawa opcji (wyszczególnione w ramach zamówienia podstawowego),jak i opusty, w oparciu o które Zamawiający będzie składał zamówienia na pozostałe produkty określone w cenniku producenta, będą niezmienne przez cały okres obowiązywania umowy. 3. Szczegółowe informacje dotyczące realizacji zamówienia w ramach prawa opcji zostały określone w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.