39078-2026 - Ergebnis
Polen – Medizinsoftwarepaket – 27/2025 ,,Dostawa sprzętu, systemów bezpieczeństwa oraz oprogramowania - rozwój usług cyfrowych w Szpitalu Rejonowym im. dr J. Rostka w Raciborzu
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel27/2025 ,,Dostawa sprzętu, systemów bezpieczeństwa oraz oprogramowania - rozwój usług cyfrowych w Szpitalu Rejonowym im. dr J. Rostka w Raciborzu
BeschreibungPrzedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu pn. „Rozwój usług cyfrowych w Szpitalu Rejonowym im. dr J. Rostka w Raciborzu w celu przyśpieszenia procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia" w ramach inwestycji D1.1.2 Przyspieszenie w celu przyśpieszenia procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia" będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” KPO. Celem przedsięwzięcia jest usprawnienie funkcjonowania i poprawa jakości opieki medycznej świadczonej przez Szpital Rejonowy im. dr. J. Rostka w Raciborzu (szpital zakwalifikowany do PSZ na I stopniu zabezpieczenia) poprzez: – integrację i rozbudowę systemów informatycznych świadczeniodawcy służących spełnieniu obowiązku prowadzenia i wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej, o której mowa w treści art. 2 pkt 6 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz.U. z 2023 r. poz. 2465 z późn.zm. ) zarówno obowiązującej, jak i planowanej do wdrożenia przez Centrum e-Zdrowia. – digitalizację dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki, w celu umożliwienia zasilenia systemu P1 danymi medycznymi zgromadzonymi w systemie szpitalnym w zakresie digitalizacji karty informacyjnej z leczenia szpitalnego od 2023r. oraz digitalizację papierowej dokumentacji medycznej przechowywanej w podmiocie obejmującej kartę informacyjną z leczenia szpitalnego od 2023 r., o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 30 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz.U. z 2024r. poz.581) i przekazanie do centralnego repozytorium danych medycznych dla zdigitalizowanej dokumentacji medycznej, – działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa szpitala służące bezpiecznemu przetwarzaniu elektronicznej dokumentacji medycznej. – wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania w podziale na 6 pakietów: 1. Dostawa systemów bezpieczeństwa sieciowego i endpointowego wraz z wdrożeniem. 2. Dostawa oraz wdrożenie sprzętu. 3. Dostawa oraz wdrożenie sprzętu oraz oprogramowania do digitalizacji dokumentacji medycznej. 4. Dostawa rozwiązań do zarządzania uprawnieniami, ochrony danych oraz wykrywania podatności w bezpieczeństwie systemów informatycznych, instalacja i konfiguracja systemów. 5. Dostawa sprzętu oraz oprogramowania do realizacji kopii bezpieczeństwa 6. Wdrożenie rozwiązań AI, podłączenie do centralnego repozytorium Danych medycznych, Rozbudowa HIS
Vorherige Bekanntmachung794314-2025
Interne Kennung27/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48820000 Server, 30230000 Computerbezogene Geräte, 30213300 Tischcomputer, 30213100 Tragbare Computer, 72222300 Informationstechnologiedienste, 79417000 Sicherheitsberatung, 72240000 Systemanalyse und Programmierung, 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 72150000 Beratung im Bereich Computerprüfung und Hardwareberatung, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 30232110 Laserdrucker, 30121430 Digitale Vervielfältigungsgeräte, 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 48800000 Informationssysteme und Server, 72263000 Software-Implementierung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48820000 Server, 30230000 Computerbezogene Geräte, 72511000 Dienste in Verbindung mit Netzwerkverwaltungssoftware, 32424000 Netzwerkinfrastruktur, 72700000 Computernetze
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet nr 1 Dostawa systemów bezpieczeństwa sieciowego i endpointowego wraz z wdrożeniem
Beschreibung1) Dostawa przełączników sieciowych LAN wraz w wdrożeniem oraz szkoleniem administratorów 2) Dostawa oraz wdrożenie oprogramowania do zarządzania poświadczeniami (Network Access Control) 3) Dostawa oraz wdrożenie urządzeń sieci bezprzewodowej WLAN wraz z kontrolerem oraz szkoleniem administratorów 4) Dostawa oraz wdrożenie rozwiązania HA dla aktualnej posiadanego UTM SonicWall NSa 3700
Haupteinstufung (cpv): 32424000 Netzwerkinfrastruktur
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72700000 Computernetze, 72511000 Dienste in Verbindung mit Netzwerkverwaltungssoftware
LosLOT-0002
TitelPakiet nr 2 Dostawa oraz wdrożenie sprzętu
Beschreibung1) Dostawa oraz wdrożenie serwerów pod bazę danych 2) Dostawa oraz migracja oprogramowania Oracle dla serwerów bazy danych 3) Dostawa oraz wdrożenie Macierzy dyskowej Enterprise 4) Dostawa 30 sztuk stacji roboczych wraz z oprogramowaniem 5) Dostawa wsparcia producenta dla posiadanego rozwiązania VE 6) Dostawa oraz wdrożenie Urządzeń mobilnych dla pielęgniarek oraz lekarzy
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer, 30230000 Computerbezogene Geräte, 48820000 Server, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72263000 Software-Implementierung
LosLOT-0003
TitelPakiet nr 3 Dostawa oraz wdrożenie sprzętu oraz oprogramowania do digitalizacji dokumentacji medycznej
Beschreibung1) Dostawa oraz wdrożenie sprzętu oraz oprogramowania do ucyfrowienia podpisów 2) Dostawa rozszerzenia licencji dla aktualnie posiadanego oprogramowania do digitalizacji dokumentacji medycznej 3) Dostawa skanerów biurkowych 4) Dostawa urządzeń wielofunkcyjnych 5) Integracja z P1 - wsparcie digitalizacji dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki - indeksacja
Haupteinstufung (cpv): 48800000 Informationssysteme und Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 30121430 Digitale Vervielfältigungsgeräte, 30232110 Laserdrucker, 48517000 IT-Softwarepaket
LosLOT-0004
TitelPakiet nr 4 Dostawa rozwiązań do zarządzania uprawnieniami, ochrony danych oraz wykrywania podatności w bezpieczeństwie systemów informatycznych, instalacja i konfiguracja systemów
Beschreibung1) Wdrożenie systemu PAM wraz ze szkoleniami, 2) Usługa w zakresie monitorowania infrastruktury i urządzeń IT (Security Operations Center) wraz z wdrożeniem oprogramowania SIEM 3) Dostawa oraz wdrożenie oprogramowania ochrony agentowej XDR wraz z konsolą oraz szkoleniem administratorów 4) Szkolenia personelu w zakresie cyberbezpieczeństwa 5) Powdrożeniowy audyt wraz z testami penetracyjnymi bezpieczeństwa 6) Modyfikacja systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72150000 Beratung im Bereich Computerprüfung und Hardwareberatung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 72240000 Systemanalyse und Programmierung, 79410000 Unternehmens- und Managementberatung, 72222300 Informationstechnologiedienste
LosLOT-0005
TitelPakiet nr 5 Dostawa sprzętu oraz oprogramowania do realizacji kopii bezpieczeństwa
Beschreibung1) Dostawa oraz wdrożenie serwerów systemu kopii bezpieczeństwa 2) Dostawa oraz wdrożenie oprogramowania do realizacji kopii bezpieczeństwa 3) Dostawa oraz wdrożenie serwera systemu kopii bezpieczeństwa / biblioteki taśmowej 4) Dostawa oraz wdrożenie serwera odtworzeniowego
LosLOT-0006
TitelPakiet nr 6 Wdrożenie rozwiązań AI, podłączenie do centralnego repozytorium Danych medycznych, Rozbudowa HIS
Beschreibung1) Dostawa oraz wdrożenie Modułu - Pulpit lekarski dla aktualnie posiadanego oprogramowania HiS wraz z szkoleniem personelu 2) Dostawa oraz wdrożenie Modułu - Pulpit pielęgniarski dla aktualnie posiadanego oprogramowania HiS wraz z szkoleniem personelu 3) Dostawa oraz wdrożenie Modułu - Rozszerzenie EDM o nowe dokumenty dla aktualnie posiadanego oprogramowania HiS wraz z szkoleniem personelu 4) Dostawa oraz wdrożenie Modułu - Monitoring środowiska dla aktualnie posiadanego oprogramowania HiS wraz z szkoleniem personelu 5) Dostawa oraz wdrożenie Modułu - Środowisko Odtworzeniowe dla aktualnie posiadanego oprogramowania HiS wraz z szkoleniem personelu 6) Dostawa oraz wdrożenie kompleksowego rozwiązania do Integracji z Platformą Usług Inteligentnych PUI