See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy części do pojazdów bojowych
Beschreibung: 1. Zamówienie podzielono na 6 (sześć) części: 1) Część I zamówienia – Sukcesywne dostawy części do czołgów Leopard 2PLM1; 2) Część II zamówienia – Sukcesywne dostawy części do pojazdów MRAP i M-ATV; 3) Część III zamówienia – Sukcesywne dostawy części do pojazdów KTO Rosomak; 4) Część IV zamówienia – Sukcesywne dostawy części do pojazdów gąsienicowych; 5) Część V zamówienia – Sukcesywne dostawy części do silników UTD-20, W-46 i S-12U; 6) Część VI zamówienia – Sukcesywne dostawy części do pojazdów HMMWV.
Vorherige Bekanntmachung: 217749-2025
Interne Kennung: 03/Sam/D/W/25
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamówienia realizowane są w ramach konieczności usprawnienia pojazdów, które oprócz bieżącej eksploatacji biorą udział w zadaniach związanych z obroną granic państwa oraz wojną na Ukrainie. Biorąc pod uwagę powyższe, pomarańczową fazę osiągania gotowości bojowej oraz obecnej sytuacji geopolitycznej polegającej na anulowaniu wsparcia Ukrainy przez USA występuje pilna potrzeba zawarcia umów w jak najszybszym, możliwym terminie na podstawie art. 411 ust. 7 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) skróceniu ulega terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu do 14 dni.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35420000 Teile für Militärfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I zamówienia – Sukcesywne dostawy części do czołgów Leopard 2PLM1
Beschreibung: Część I zamówienia – Sukcesywne dostawy części do czołgów Leopard 2PLM1
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zamierza dodatkowo skorzystać z „prawa opcji” w wysokości do 50% zamówienia podstawowego. Oznacza to, że Zamawiający dokona zakupu dostaw wynikających z wartości umowy zamówienia podstawowego, natomiast pozostałą dodatkową ilość może zrealizować w razie zaistnienia takiej potrzeby w ramach prawa opcji na warunkach jak w ofercie. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „prawa opcji” na poniższych zasadach: a) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać, lub skorzystać w części, b) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego skorzystanie rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu, c) Udzielenie zamówienia będzie realizowane na zasadach umowy podstawowej i nie wymaga zawarcia umowy lub aneksu do umowy w tym zakresie, d) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, e) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji do dnia 28.11.2025 r., f) Dodatkowe szczegóły związane z prawem opcji zawarte są w ogólnych warunkach umowy stanowiących załącznik nr 10 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Część II zamówienia – Sukcesywne dostawy części do pojazdów MRAP i M-ATV
Beschreibung: Część II zamówienia – Sukcesywne dostawy części do pojazdów MRAP i M-ATV
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część III zamówienia – Sukcesywne dostawy części do pojazdów KTO Rosomak
Beschreibung: Część III zamówienia – Sukcesywne dostawy części do pojazdów KTO Rosomak
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część IV zamówienia – Sukcesywne dostawy części do pojazdów gąsienicowych
Beschreibung: Część IV zamówienia – Sukcesywne dostawy części do pojazdów gąsienicowych
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Część V zamówienia – Sukcesywne dostawy części do silników UTD-20, W-46 i S-12U
Beschreibung: Część V zamówienia – Sukcesywne dostawy części do silników UTD-20, W-46 i S-12U
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część VI zamówienia – Sukcesywne dostawy części do pojazdów HMMWV
Beschreibung: Część VI zamówienia – Sukcesywne dostawy części do pojazdów HMMWV
Interne Kennung: Część 6