2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa, instalacja i uruchomienie stanowiska do badania SCC w warunkach wysokotemperaturowych w ramach NOMATEN CoRE
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa, instalacja i uruchomienie stanowiska do badania SCC w warunkach wysokotemperaturowych w ramach NOMATEN CoRE. 2. Zakres przedmiotu zamówienia składa się z gwarantowanego przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia (zamówienie podstawowe) oraz z zamówienia objętego prawem opcji (zamówienie opcjonalne). Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji. Zamawiający uzależnia skorzystanie z prawa opcji od wartości złożonych ofert przez Wykonawców oraz od posiadania przez niego wystarczających środków finansowych na ten cel. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji i złożenie odrębnego zamówienia poza stanowiącym zamówienie podstawowe. Zamówienie w ramach zakresu zamówienia opcjonalnego Zamawiający może złożyć najpóźniej w terminie do 1 (jednego) miesiąca od daty zawarcia umowy na realizację zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie. 2.1. Przedmiot zamówienia podstawowego obejmuje: a) Pętlę recyrkulacyjną b) Autoklaw wraz z maszyną wytrzymałościową przeznaczoną do badań mechanicznych c) Urządzenie kontrolujące spadek potencjału przy prądzie stałym (Direct Current Potential Drop (DCPD) Controller) 2.2. Zakres zamówienia objętego prawem opcji obejmuje: a) OPCJĘ 1: Autoklaw przeznaczony do testów korozyjnych (zanurzeniowych) b) OPCJĘ 2: Maszynę wytrzymałościową przeznaczoną do testów w autoklawie c) OPCJĘ 3: Części eksploatacyjne – pętla recyrkulacyjna d) OPCJĘ 4: Części eksploatacyjne - autoklaw. 3. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Tomie II (PPU) oraz w Tomie III (OPZ). 4. Minimalny wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 12 miesięcy licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego Przedmiotu zamówienia podstawowego lub zamówienia w ramach prawa opcji. 5. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 9 miesięcy od daty zawarcia Umowy, nie dłużej niż do 29 maja 2026 roku (ze względu na konieczność rozliczenia projektu), na kompletny Zestaw Urządzeń wraz z dostawą, montażem i uruchomieniem w siedzibie Zamawiającego. Szkolenia pracowników Zamawiającego zostaną przeprowadzone w terminach uzgodnionym przez Wykonawcę i Zamawiającego. 6. Termin realizacji zamówienia w ramach prawa opcji: do 8 miesięcy od daty złożenia wybranego wariantu/wariantów zamówienia opcjonalnego, nie dłużej niż do 29 maja 2026 roku (ze względu na konieczność rozliczenia projektu). 7. Nie dokonano podziału zamówienia na części z powodu: nie ma możliwości podziału zamówienia na części z uwagi na jednorodność całości zamówienia. Wszystkie elementy Przedmiotu zamówienia podstawowego muszą być ze sobą skorelowane. Wykonywanie planowanych eksperymentów, a co się z tym wiąże, uzyskanie pożądanych wyników badań wymaga jednoczesnego użytkowania wszystkich elementów Przedmiotu zamówienia podstawowego. Realizacja Przedmiotu zamówienia w podziale na części przez różnych Wykonawców stwarzałaby ryzyko braku kompatybilności poszczególnych urządzeń, co uniemożliwiłoby realizację badań. Ponadto, wybór jednego Wykonawcy zapewni możliwość jednego, wspólnego dla wszystkich urządzeń serwisu w trakcie trwania okresu gwarancyjnego, co w przypadku skorelowanych ze sobą Urządzeń, może być korzystne z punktu widzenia całościowej pracy systemu. Wybór jednego Wykonawcy stworzy również możliwość podpisania jednego kontraktu serwisowego na cały Zestaw urządzeń po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Dodatkowo, ze względu na konieczność korelacji poszczególnych elementów Zestawu urządzeń, potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia.
Interne Kennung: EZP.270.38.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zakres przedmiotu zamówienia składa się z gwarantowanego przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia (zamówienie podstawowe) oraz z zamówienia objętego prawem opcji (zamówienie opcjonalne). 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji. Zamawiający uzależnia skorzystanie z prawa opcji od wartości złożonych ofert przez Wykonawców oraz od posiadania przez niego wystarczających środków finansowych na ten cel. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji i złożenie odrębnego zamówienia poza stanowiącym zamówienie podstawowe. Zamówienie w ramach zakresu zamówienia opcjonalnego Zamawiający może złożyć najpóźniej w terminie do 1 (jednego) miesiąca od daty zawarcia umowy na realizację zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie. 3. Zakres zamówienia objętego prawem opcji obejmuje: a) OPCJĘ 1: Autoklaw przeznaczony do testów korozyjnych (zanurzeniowych) b) OPCJĘ 2: Maszynę wytrzymałościową przeznaczoną do testów w autoklawie c) OPCJĘ 3: Części eksploatacyjne – pętla recyrkulacyjna d) OPCJĘ 4: Części eksploatacyjne - autoklaw 4. Szczegółowo przedmiot zamówienia (w tym zamówienia z prawa opcji) opisany został w Tomie II (PPU) oraz w Tomie III (OPZ).