391774-2026 - Ergebnis
Polen – Bauarbeiten – Przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania dworca kolejowego na budynek użyteczności publicznej (o funkcji wystawienniczo-muzealno-naukowej oraz funkcji towarzyszących)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania dworca kolejowego na budynek użyteczności publicznej (o funkcji wystawienniczo-muzealno-naukowej oraz funkcji towarzyszących)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie inwestycji w postaci opracowania dokumentacji projektowej i jej realizacji w ramach umowy z Zamawiającym. Realizacja inwestycji rozumiana jest jako wykonanie wszelkich niezbędnych prac poczynając od prac projektowych, zatwierdzenia dokumentacji projektowej i uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia wykonywanych robót budowlanych i instalacyjnych wskazanych w projekcie oraz robót wykończeniowych niezbędnych w celu przystosowania istniejących pomieszczeń do obowiązujących przepisów. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania dworca kolejowego na budynek użyteczności publicznej (o funkcji wystawienniczo- muzealno-naukowej oraz funkcji towarzyszących t.j. administracji samorządowej, biurowej, gastronomicznej, handlowej, laboratoryjno-doświadczalnej, kulturalnej i oświatowej), rozbiórka współczesnego łącznika, częściowa rozbiórka wraz z przebudową rampy zewnętrznej wraz z zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą techniczną konieczną do realizacji inwestycji). Inwestycja zlokalizowana na terenie dworca kolejowego (będącego własnością Skarbu Państwa, w użytkowaniu wieczystym Zamawiającego - Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce), placu przed dworcem (użytek: droga - ul. Kolejowa, działka nr ewidencyjny 220/2, będąca własnością Zamawiającego - Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce). Projektowana instalacja fotowoltaiczna zlokalizowana będzie na działce 301702_4.0001.187/16 będąca własnością Zamawiającego. Dopuszcza się montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu płaskim dworca od strony działki 187/1 pod warunkiem uzyskania zgody Konserwatora Zabytków oraz za zgodą Zamawiającego. Teren lokalizacji jest płaski, zabudowany budynkiem dworca objętym opracowaniem, drogą dojazdową oraz placem przed dworcem oraz sąsiadującymi terenem zamkniętym (kolejowym) - peronem dworca oraz budynkami przemysłowymi na działkach sąsiednich. Teren częściowo utwardzony, częściowo użytkowany jako parking. Celem rewitalizacji jest nadanie budynkowi dworca nowych funkcji edukacyjnych, kulturalnych i społecznych (ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia grup zagrożonych wykluczeniem społecznym m.in. osób starszych i niepełnosprawnych) i administracyjnych oraz stworzenie przestrzeni integracji międzypokoleniowej. Zamawiający wymaga opracowania dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i aktualnym poziomem wiedzy technicznej, wykonawstwa robót budowlanych zgodnie z przepisami techniczno-budowlanymi oraz założeniami projektu Rewitalizacji i wytycznymi uzgodnień Konserwatora Zabytków. Realizacja niniejszego zamówienia jest współfinansowana ze środków UE w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW 2021-2027) przeznaczonych na realizację projektu pn. "Przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania dworca kolejowego na budynek użyteczności publicznej (o funkcji wystawienniczo-muzealno-naukowej oraz funkcji towarzyszących)" w ramach Priorytetu 07 „Fundusze europejskie na wielkopolskie inicjatywy lokalne” Działanie 07.01 „Rewitalizacja” Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 i środków budżetu Państwa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie funkcjonalno-użytkowym (dalej PFU) stanowiącym załącznik do SWZ. Uwaga: nieoszacowanie, pominięcie i brak rozpoznania zakresu przedmiotu zamówienia nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia. Cena ryczałtowa jaką zaoferuje wykonawca za wykonanie przedmiotu zamówienia musi obejmować wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, włącznie z kosztami własnymi wykonawcy, jak również jego ewentualnych podwykonawców, a także uwzględniać wszystkie prace towarzyszące. Zamawiający informuje, że na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, dokona w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. RODO (obowiązek informacyjny): klauzula informacyjna zawarta w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung187067-2026
Interne KennungRRG.271.36.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 73000000 Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71220000 Architekturentwurf, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71222000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Freianlagen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71251000 Dienstleistungen von Architekturbüros und Bauabnahme, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45451000 Dekorationsarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45432000 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45422000 Zimmer- und Tischlerarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45261300 Klempnerarbeiten, 45120000 Versuchs- und Aufschlussbohrungen, 45122000 Aufschlussbohrungen, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45112720 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Sport- und Freizeitanlagen, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45112200 Bodenabtrag, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45111300 Abbauarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111290 Grundlegende Arbeiten für die Gas- und Wasserversorgung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45111240 Baugrundentwässerungsarbeiten, 45111230 Baugrundverfestigungsarbeiten, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45111213 Abräumungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie inwestycji w postaci opracowania dokumentacji projektowej i jej realizacji w ramach umowy z Zamawiającym. Realizacja inwestycji rozumiana jest jako wykonanie wszelkich niezbędnych prac poczynając od prac projektowych, zatwierdzenia dokumentacji projektowej i uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia wykonywanych robót budowlanych i instalacyjnych wskazanych w projekcie oraz robót wykończeniowych niezbędnych w celu przystosowania istniejących pomieszczeń do obowiązujących przepisów. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania dworca kolejowego na budynek użyteczności publicznej (o funkcji wystawienniczo- muzealno-naukowej oraz funkcji towarzyszących t.j. administracji samorządowej, biurowej, gastronomicznej, handlowej, laboratoryjno-doświadczalnej, kulturalnej i oświatowej), rozbiórka współczesnego łącznika, częściowa rozbiórka wraz z przebudową rampy zewnętrznej wraz z zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą techniczną konieczną do realizacji inwestycji). Inwestycja zlokalizowana na terenie dworca kolejowego (będącego własnością Skarbu Państwa, w użytkowaniu wieczystym Zamawiającego - Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce), placu przed dworcem (użytek: droga - ul. Kolejowa, działka nr ewidencyjny 220/2, będąca własnością Zamawiającego - Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce). Projektowana instalacja fotowoltaiczna zlokalizowana będzie na działce 301702_4.0001.187/16 będąca własnością Zamawiającego. Dopuszcza się montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu płaskim dworca od strony działki 187/1 pod warunkiem uzyskania zgody Konserwatora Zabytków oraz za zgodą Zamawiającego. Teren lokalizacji jest płaski, zabudowany budynkiem dworca objętym opracowaniem, drogą dojazdową oraz placem przed dworcem oraz sąsiadującymi terenem zamkniętym (kolejowym) - peronem dworca oraz budynkami przemysłowymi na działkach sąsiednich. Teren częściowo utwardzony, częściowo użytkowany jako parking. Celem rewitalizacji jest nadanie budynkowi dworca nowych funkcji edukacyjnych, kulturalnych i społecznych (ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia grup zagrożonych wykluczeniem społecznym m.in. osób starszych i niepełnosprawnych) i administracyjnych oraz stworzenie przestrzeni integracji międzypokoleniowej. Zamawiający wymaga opracowania dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i aktualnym poziomem wiedzy technicznej, wykonawstwa robót budowlanych zgodnie z przepisami techniczno-budowlanymi oraz założeniami projektu Rewitalizacji i wytycznymi uzgodnień Konserwatora Zabytków. Realizacja przedmiotu umowy przez Wykonawcę będzie przebiegać w wyodrębnionych Etapach, zgodnie z układem określonym poniżej: 1) Etap I – zaprojektowanie przebudowy i zmiany sposobu użytkowania Budynku – obejmuje prace projektowe, opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania przez Wykonawcę prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę wraz z uzyskaniem tej decyzji, przy udziale osób dysponujących wymaganymi uprawnieniami projektowymi, zgodnie z formą i zakresem określonymi w przepisach powszechnie obowiązujących, Specyfikacją Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) z załącznikami, w tym w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (dalej: PFU), stanowiącym opis przedmiotu zamówienia, 2) Etap II - wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie Budynku wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, urządzeniami, instalacjami i wyposażeniem zgodnie z wymaganiami SWZ, PFU i na podstawie opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej. Etap II obejmuje także wykonanie i dostarczenie rzeczy określonych w SWZ a także przeniesienie własności tych rzeczy na Zamawiającego. Przeniesienie własności w/w rzeczy nastąpi z momentem przeniesienia ich posiadania, przy czym Zamawiający dopuszcza realizację prac z Etapu II w trakcie trwania Etapu I za zgodą Zamawiającego i na podstawie zatwierdzonej przez niego dokumentacji projektowej powstałej w ramach realizacji Etapu I. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie funkcjonalno-użytkowym (dalej PFU) stanowiącym załącznik do SWZ. Uwaga: nieoszacowanie, pominięcie i brak rozpoznania zakresu przedmiotu zamówienia nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia. Cena ryczałtowa jaką zaoferuje wykonawca za wykonanie przedmiotu zamówienia musi obejmować wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, włącznie z kosztami własnymi wykonawcy, jak również jego ewentualnych podwykonawców, a także uwzględniać wszystkie prace towarzyszące. Uwaga! Wszystkie użyte w dokumentacji przetargowej wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę są podane przykładowo i określają jedynie minimalne, oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Jeśli w opisie przedmiotu zamówienia w PFU zostały użyte ww. wskazania należy traktować je, jako propozycję i towarzyszy im zapis "lub równoważny". Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów i urządzeń w stosunku do wskazanych w PFU z zachowaniem tych samych lub lepszych standardów technicznych, technologicznych i jakościowych. Ponadto zamienne materiały lub urządzenia przyjęte do wyceny winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć; winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony efekt; nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych.