2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa leków w ramach programu lekowego Narodowego Funduszu Zdrowia pn. „Leczenie choroby Gauchera Typu I oraz Typu III” dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę leków w ramach programu lekowego Narodowego Funduszu Zdrowia pn. „Leczenie choroby Gauchera Typu I oraz Typu III” dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie prawne: art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp – „2. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszych niż termin określony w art. 138 ust. 1 Pzp, jednak nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 2) jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.”, Uzasadnienie faktyczne: W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp w zakresie przeprowadzenia postępowania przetargowego pn. „Dostawa leków w ramach programu lekowego Narodowego Funduszu Zdrowia pn. „Leczenie choroby Gauchera Typu I oraz Typu III” dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku” i skrócił termin składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Wobec powyższego, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione, przez co za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie przedmiotowego zamówienia. W uzasadnieniu w pierwszej kolejności należy wskazać, że zamówienie dotyczące dostawy leków było przedmiotem postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pod znakiem 4/PN/DEG/AC/2025 ogłoszonym w (TED) pod numerem 2025/S 79-260220, postępowanie w części nr 1 zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp – nie złożono żadnej oferty. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w ponownie wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości dostaw leków objętych zakresem zamówienia, niezbędnych do zapewnienia leczenia pacjentów w ramach programu lekowego na oddziałach Szpitala. Należy zaznaczyć, że brak leków stanowi zagrożenie dla życia pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu. Skrócenie przez Zamawiającego terminu składania ofert w tym postępowaniu ma na celu dokonanie pilnego zakupu niezbędnych produktów leczniczych służących zdrowiu i życiu pacjentów, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielania zamówienia publicznego. Opisany wyżej stan faktyczny, a także uwarunkowania związane z koniecznością zapewnienia ciągłości dostaw leków wyczerpują zdaniem Zamawiającego przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp, co pozwala na skrócenie terminu składania ofert. Mając powyższe na względzie, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp. Należy zauważyć, że skrócenie terminu składania ofert zgodnie z uprawnieniem przyznanym na mocy art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp nie musi wynikać z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. Reasumując, jeżeli ze względu na stan pilnej konieczności uzasadniony przez instytucję zamawiającą, termin składania ofert nie może być dotrzymany , instytucja zamawiająca może wyznaczyć termin, który nie może być krótszy niż 15 dni od daty wysłania ogłoszenia o zamówieniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lek w ramach programu lekowego – leczenie choroby Gauchera
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa leków w ramach programu lekowego Narodowego Funduszu Zdrowia pn. „Leczenie choroby Gauchera Typu I oraz Typu III” dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje skorzystać z prawa opcji określonej w art. 441 ustawy Pzp.