2. Verfahren
Verfahren
Titel: Výstavba pavilonu učeben Gymnázia F. X. Šaldy, Liberec 11, Partyzánská 530, příspěvková organizace
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je dopracování Studie proveditelnosti a souvisejících příloh včetně samotné realizace „Výstavba pavilonu učeben Gymnázia F. X. Šaldy, Liberec 11, Partyzánská 530, příspěvková organizace“, která zahrnuje výstavbu samotného pavilonu gymnázia, demolici a vybudovaní propojovacího krčku, výstavbu komunikací a zpevněných ploch, přeložky inženýrských sítí, terénní úpravy, drobnou architekturu a úpravu hřiště. Architektonický a výtvarný návrh vychází z požadavku na realizaci výrazně energeticky úsporné budovy. Minimální obálce budovy napomáhá její jednoduchý kompaktní tvar. Na obdélníkovém půdorysu s jedním podzemním podlažím jsou dvě patra učeben a objekt je zakončen ustupujícím podlažím, s technologickou částí budovy, dalšími učebnami a střešní terasou (částečně zastřešenou). Energetický koncept se projevuje i ve formální stránce architektury. Jižní fasáda je v maximální míře vybavena okenními otvory (pasivní zisky + přirozené osvětlení) a nástěnnými FV panely. Svislá poloha panelů zajišťuje lepší přijímání slunečního svitu v nízkých slunečních horizontech (tj. mimo letní prázdniny). Severní fasáda je pak řešena naopak s minimálními rozměry oken, které však ještě umožní provoz speciálních učeben a kabinetů. Severní stěna bude připravena technicky na popnutí stálezelenými rostlinami (břečťan), střecha bude zelená extenzivní.
Interne Kennung: ZZVZ/0096/23
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001