392063-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung – Kvalifikationsordning, Komponenter med tilknyttede ydelser til 60 kV anlæg
Bekanntmachung über das Bestehen eines Prüfungssystems
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKvalifikationsordning, Komponenter med tilknyttede ydelser til 60 kV anlæg
BeschreibungKvalifikationsordningen har til formål er at etablere en liste over kvalificerede Leverandører, som kan tilbyde og levere de omfattede Kategorier til indkøb af komponenter med tilknyttede ydelser til 60 kV anlæg til levering i hele KONSTANT Net A/S forsyningsområde. I ansøgningen om optagelse på kvalifikationsordningen skal Ansøger i "Bilag 1, Kategorier" angive hvilke kategorier der ønskes optagelse på. Følgende kategorier er omfattet af kvalifikationsordningen: 1. Krafttransformer 60 kV 2. Shunt-reaktor 60 kV 3. Slukkespoler 60 kV (Peterson Coil) 4. Slukkespoler 10-15 kV 5. Nulpunktstransformer 10-15 kV 6. Primær koblingsanlæg 10-15 kV 7. Måletransformere 60 kV 8. Adskiller og jordsluttere 60 kV 9. GIS (Gas Insulated Switchgear) 60 kV 10. AIS (Air Insulated Switchgear) 60 kV, Indendørs 11. AIS (Air Insulated Switchgear) 60 kV, Udendørs For yderligere oplysninger henvises til "KVALIFIKATIONSORDNING, Vejledning". Nærværende bekendtgørelse fungerer som indkaldelse af tilbud.
Interne Kennung728352
VerfahrensartSonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31100000 Elektrische Motoren, Generatoren und Transformatoren, 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungKvalifikationsordningen har til formål er at etablere en liste over kvalificerede Leverandører, som kan tilbyde og levere de omfattede Kategorier til indkøb af komponenter med tilknyttede ydelser til 60 kV anlæg til levering i hele KONSTANT Net A/S forsyningsområde. I ansøgningen om optagelse på kvalifikationsordningen skal Ansøger i "Bilag 1, Kategorier" angive hvilke kategorier der ønskes optagelse på. Følgende kategorier er omfattet af kvalifikationsordningen: 1. Krafttransformer 60 kV 2. Shunt-reaktor 60 kV 3. Slukkespoler 60 kV (Peterson Coil) 4. Slukkespoler 10-15 kV 5. Nulpunktstransformer 10-15 kV 6. Primær koblingsanlæg 10-15 kV 7. Måletransformere 60 kV 8. Adskiller og jordsluttere 60 kV 9. GIS (Gas Insulated Switchgear) 60 kV 10. AIS (Air Insulated Switchgear) 60 kV, Indendørs 11. AIS (Air Insulated Switchgear) 60 kV, Udendørs For yderligere oplysninger henvises til "KVALIFIKATIONSORDNING, Vejledning".
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen