2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kontrakt vedrørende prøveafholdelse og administration af danskprøve A1 og A2 samt forlængelsesprøven
Beschreibung: Udbuddet omhandler prøveafholdelse og administration af Danskprøve A1 og A2 samt forlængelsesprøven for Udlændingestyrelsen.
Interne Kennung: Udbud af kontrakt vedrørende prøveafholdelse og administration af danskprøve A1 og A2 samt forlængelsesprøven
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et udbud efter udbudslovens afsnit III. Proceduren tilrettelægges som et offentligt udbud, hvor alle interesserede tilbudsgivere kan afgive et tilbud i overensstemmelse med udbudsbekendtgørelsen og udbudsbetingelserne. Ordregiver forbeholder sig retten til at gennemføre forhandlinger med tilbudsgivere.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80520000 Ausbildungseinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75121000 Administrative Dienste im Bildungswesen
5. Los
Los: LOT-0000