392264-2026 - Wettbewerb
Polen – Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau – Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Modernizacja wału Miedzeszyńskiego od km 4+888 do km 6+152” wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOpracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Modernizacja wału Miedzeszyńskiego od km 4+888 do km 6+152” wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji administracyjnych umożliwiających realizację zadania pn. „Modernizacja wału Miedzeszyńskiego od km 4+888 do km 6+152” polegającego na modernizacji prawego wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły o nazwie Wał Miedzeszyński w Warszawie, na odcinku o długości ok. 1,264 km. Zadanie realizowane będzie na podstawie ustawy z dnia 8 lipca 2010 r. o szczególnych zasadach przygotowania inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz.U. z 2024 r. poz. 274 z późn. zm.). W ramach zamówienia podstawowego Zamawiający przewiduje: - prace przedprojektowe, tj. sporządzenie dokumentacji geodezyjno-pomiarowej, geotechniczno-geologicznej, wykonanie obliczeń hydrauliczno-hydrologicznych wraz z modelowaniem oraz sporządzenie wariantowej koncepcji rozwiązań projektowych i opracowanie niezbędnych dokumentów do późniejszej realizacji przedsięwzięcia; - sporządzenie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z załącznikami, w tym m.in. karta informacyjna przedsięwzięcia; - sporządzenie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko; - uzyskanie prawomocnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz (jeżeli wymagane) dokonanie zgłoszenia w trybie art. 118 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody i uzyskanie prawomocnej decyzji o warunkach prowadzenia działań; - sporządzenie wniosku o wydanie pozwolenia wodnoprawnego wraz z załącznikami (w tym operat wodnoprawny); - uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia wodnoprawnego; - opracowanie projektu podziału nieruchomości; - opracowanie projektu budowlanego oraz sporządzenie wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji przeciwpowodziowej wraz z załącznikami; - sporządzenie kompletnej dokumentacji wykonawczej (w tym: projekt techniczny, projekt wykonawczy, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych); - sporządzenie wniosku dotyczącego usunięcia drzew lub krzewów wraz z niezbędnymi załącznikami w tym m.in. inwentaryzacja drzew i krzewów oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na wycinkę (jeżeli dotyczy); - uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji; - pełnienie nadzoru autorskiego nad prowadzonymi robotami budowlanymi. Ponadto w ramach zamówienia podstawowego Wykonawca dokona ewentualnych uzupełnień powyższych dokumentów na wezwanie organów wydających ww. decyzje. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung4/PN/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71313400 Umweltfolgenabschätzung im Bau, 71351900 Geologische, ozeanografische und hydrologische Untersuchungen, 71352000 Untergrunduntersuchungen, 71354000 Kartografiedienste, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen7. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania w trakcie realizacji Umowy z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. W ramach zamówienia objętego opcją Zamawiający przewiduje: - sporządzenie opinii o wartości nieruchomości planowanych do przejęcia na rzecz Skarbu Państwa (operat szacunkowy); - zaktualizowanie przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego, przy założeniu nie więcej niż czterokrotnej aktualizacji.