392391-2025 - Vorankündigung – Direktvergabe
Dänemark – Softwarepaket und Informationssysteme – lovguide-system
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titellovguide-system
BeschreibungHjørring KommuneHjørring Kommune offentliggør en profylaksebekendtgørelse vedrørende levering af lovguide-system. Hjørring Kommune har behov for at anskaffe et nyt lovguide-system, da Schultz Information A/S har meddelt, at deres nuværende løsning, Schultz KommuneKoncept, lukkes ned pr. 31. oktober 2025. Hjørring Kommune ser sig derfor nødsaget til at finde en ny løsning og har i den forbindelse undersøgt markedet for lovguide-systemer.
Interne Kennung88.12.03-Ø54-10-25
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72268000 Bereitstellung von Software
5. Los
LosLOT-0000