392423-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – Furnizare APARATURA MEDICALA 1 ANUL 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelFurnizare APARATURA MEDICALA 1 ANUL 2026
BeschreibungDetalierea echipamentelor medicale este prezentata in caietul de sarcini si fisele tehnice Achizitia are ca obiect Furnizare APARATURA MEDICALA 1 ANUL 2026 prin incheierea de contracte de furnizare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile. Termenul limita in care se va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare este in a 11-a zi dinainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung4192960_2026_PAAPD1599849
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
LosLOT-0001
TitelLinie de videoendoscopie cu accesorii
BeschreibungLinie de videoendoscopie cu accesorii
Interne Kennung1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51500000 Installation von Maschinen und Geräten
LosLOT-0002
TitelElectrocauter cu plasma -Argon -sistem ERBE
BeschreibungElectrocauter cu plasma -Argon -sistem ERBE
Interne Kennung2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51500000 Installation von Maschinen und Geräten, 80530000 Berufsausbildung
LosLOT-0003
TitelVideolaringoscop
BeschreibungVideolaringoscop
Interne Kennung3
LosLOT-0004
TitelMicroscop cu camera foto
BeschreibungMicroscop cu camera foto
Interne Kennung4
LosLOT-0005
TitelAparatura prelucrare blocuri parafina Anatomie Patologica
BeschreibungAparatura prelucrare blocuri parafina Anatomie Patologica
Interne Kennung5
LosLOT-0006
TitelSistem de arhivare a imaginilor medicale PACS
BeschreibungSistem de arhivare a imaginilor medicale PACS
Interne Kennung6
LosLOT-0007
TitelTomograf in coerenta optica
BeschreibungTomograf in coerenta optica
Interne Kennung7
LosLOT-0008
TitelEcograf multifunctional pentru ambulatoriu integrat cu sonde variate
BeschreibungEcograf multifunctional pentru ambulatoriu integrat cu sonde variate
Interne Kennung8
LosLOT-0009
TitelSistem automat pentru monitorizare pacienti, 3 monitoare si statie
BeschreibungSistem automat pentru monitorizare pacienti, 3 monitoare si statie
Interne Kennung9
LosLOT-0010
TitelUpgrade la instalatia imagistica a Linac -ului Elekta Synergy
BeschreibungUpgrade la instalatia imagistica a Linac -ului Elekta Synergy
Interne Kennung10
392423-2026 - Competition
Romania – Medical equipments – Furnizare APARATURA MEDICALA 1 ANUL 2026
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier4192960_2026_PAAPD1599849
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 51500000 Installation services of machinery and equipment
LotLOT-0002
Internal identifier2
Additional classification (cpv): 51500000 Installation services of machinery and equipment, 80530000 Vocational training services
LotLOT-0003
TitleVideolaringoscop
DescriptionVideolaringoscop
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleMicroscop cu camera foto
DescriptionMicroscop cu camera foto
Internal identifier4
LotLOT-0005
Internal identifier5
LotLOT-0006
Internal identifier6
LotLOT-0007
TitleTomograf in coerenta optica
DescriptionTomograf in coerenta optica
Internal identifier7
LotLOT-0008
Internal identifier8
LotLOT-0009
Internal identifier9
LotLOT-0010
Internal identifier10
392423-2026 - Licitación
Rumanía – Equipamiento médico – Furnizare APARATURA MEDICALA 1 ANUL 2026
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno4192960_2026_PAAPD1599849
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 33100000 Equipamiento médico
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno1
Clasificación adicional (cpv): 51500000 Servicios de instalación de maquinaria y equipos
LoteLOT-0002
Identificador interno2
Clasificación adicional (cpv): 51500000 Servicios de instalación de maquinaria y equipos, 80530000 Servicios de formación profesional
LoteLOT-0003
TítuloVideolaringoscop
DescripciónVideolaringoscop
Identificador interno3
LoteLOT-0004
TítuloMicroscop cu camera foto
DescripciónMicroscop cu camera foto
Identificador interno4
LoteLOT-0005
Identificador interno5
LoteLOT-0006
Identificador interno6
LoteLOT-0007
TítuloTomograf in coerenta optica
DescripciónTomograf in coerenta optica
Identificador interno7
LoteLOT-0008
Identificador interno8
LoteLOT-0009
Identificador interno9
LoteLOT-0010
Identificador interno10
392423-2026 - Kilpailu
Romania – Lääketieteelliset laitteet – Furnizare APARATURA MEDICALA 1 ANUL 2026
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste4192960_2026_PAAPD1599849
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33100000 Lääketieteelliset laitteet
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisäinen tunniste1
Lisäluokitus (cpv): 51500000 Koneiden ja laitteiden asentaminen
OsaLOT-0002
Sisäinen tunniste2
Lisäluokitus (cpv): 51500000 Koneiden ja laitteiden asentaminen, 80530000 Ammattikoulutuspalvelut
OsaLOT-0003
Ilmoituksen nimiVideolaringoscop
KuvausVideolaringoscop
Sisäinen tunniste3
OsaLOT-0004
Ilmoituksen nimiMicroscop cu camera foto
KuvausMicroscop cu camera foto
Sisäinen tunniste4
OsaLOT-0005
Sisäinen tunniste5
OsaLOT-0006
Sisäinen tunniste6
OsaLOT-0007
Ilmoituksen nimiTomograf in coerenta optica
KuvausTomograf in coerenta optica
Sisäinen tunniste7
OsaLOT-0008
Sisäinen tunniste8
OsaLOT-0009
Sisäinen tunniste9
OsaLOT-0010
Sisäinen tunniste10
392423-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka4192960_2026_PAAPD1599849
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 33100000 Medicinske naprave
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznaka1
Dodatna klasifikacija (cpv): 51500000 Usluge instaliranja strojeva i opreme
GrupaLOT-0002
Interna identifikacijska oznaka2
Dodatna klasifikacija (cpv): 51500000 Usluge instaliranja strojeva i opreme, 80530000 Usluge stručnog osposobljavanja
GrupaLOT-0003
NaslovVideolaringoscop
OpisVideolaringoscop
Interna identifikacijska oznaka3
GrupaLOT-0004
NaslovMicroscop cu camera foto
OpisMicroscop cu camera foto
Interna identifikacijska oznaka4
GrupaLOT-0005
Interna identifikacijska oznaka5
GrupaLOT-0006
Interna identifikacijska oznaka6
GrupaLOT-0007
NaslovTomograf in coerenta optica
OpisTomograf in coerenta optica
Interna identifikacijska oznaka7
GrupaLOT-0008
Interna identifikacijska oznaka8
GrupaLOT-0009
Interna identifikacijska oznaka9
GrupaLOT-0010
Interna identifikacijska oznaka10
392423-2026 - Verseny
Románia – Orvosi felszerelések – Furnizare APARATURA MEDICALA 1 ANUL 2026
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33100000 Orvosi felszerelések
5. Rész
RészLOT-0001
Belső azonosító1
További osztályozás (cpv): 51500000 Géppel és berendezéssel kapcsolatos szerelési szolgáltatások
RészLOT-0002
Belső azonosító2
További osztályozás (cpv): 51500000 Géppel és berendezéssel kapcsolatos szerelési szolgáltatások, 80530000 Szakmai továbbképzési szolgáltatások
RészLOT-0003
CímVideolaringoscop
LeírásVideolaringoscop
Belső azonosító3
RészLOT-0004
CímMicroscop cu camera foto
LeírásMicroscop cu camera foto
Belső azonosító4
RészLOT-0005
Belső azonosító5
RészLOT-0006
Belső azonosító6
RészLOT-0007
CímTomograf in coerenta optica
LeírásTomograf in coerenta optica
Belső azonosító7
RészLOT-0008
Belső azonosító8
RészLOT-0009
Belső azonosító9
RészLOT-0010
Belső azonosító10
392423-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius4192960_2026_PAAPD1599849
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33100000 Medicinos įranga
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatorius1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 51500000 Mašinų ir įrenginių montavimo paslaugos
Pirkimo dalisLOT-0002
Vidaus identifikatorius2
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 51500000 Mašinų ir įrenginių montavimo paslaugos, 80530000 Profesinio mokymo paslaugos
Pirkimo dalisLOT-0003
PavadinimasVideolaringoscop
AprašymasVideolaringoscop
Vidaus identifikatorius3
Pirkimo dalisLOT-0004
PavadinimasMicroscop cu camera foto
AprašymasMicroscop cu camera foto
Vidaus identifikatorius4
Pirkimo dalisLOT-0005
Vidaus identifikatorius5
Pirkimo dalisLOT-0006
Vidaus identifikatorius6
Pirkimo dalisLOT-0007
PavadinimasTomograf in coerenta optica
AprašymasTomograf in coerenta optica
Vidaus identifikatorius7
Pirkimo dalisLOT-0008
Vidaus identifikatorius8
Pirkimo dalisLOT-0009
Vidaus identifikatorius9
Pirkimo dalisLOT-0010
Vidaus identifikatorius10
392423-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern4192960_2026_PAAPD1599849
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33100000 Tagħmir mediku
5. Lott
LottLOT-0001
Identifikatur intern1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 51500000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ makkinarju u apparat
LottLOT-0002
Identifikatur intern2
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 51500000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ makkinarju u apparat, 80530000 Servizzi tat-taħriġ professjonali
LottLOT-0003
TitluVideolaringoscop
DeskrizzjoniVideolaringoscop
Identifikatur intern3
LottLOT-0004
TitluMicroscop cu camera foto
DeskrizzjoniMicroscop cu camera foto
Identifikatur intern4
LottLOT-0005
Identifikatur intern5
LottLOT-0006
Identifikatur intern6
LottLOT-0007
TitluTomograf in coerenta optica
DeskrizzjoniTomograf in coerenta optica
Identifikatur intern7
LottLOT-0008
Identifikatur intern8
LottLOT-0009
Identifikatur intern9
LottLOT-0010
Identifikatur intern10
392423-2026 - Mededinging
Roemenië – Medische apparatuur – Furnizare APARATURA MEDICALA 1 ANUL 2026
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecode4192960_2026_PAAPD1599849
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33100000 Medische apparatuur
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode1
Aanvullende classificatie (cpv): 51500000 Installatie van machines en uitrusting
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode2
Aanvullende classificatie (cpv): 51500000 Installatie van machines en uitrusting, 80530000 Beroepsopleidingsdiensten
PerceelLOT-0003
BeschrijvingVideolaringoscop
Interne identificatiecode3
PerceelLOT-0004
BeschrijvingMicroscop cu camera foto
Interne identificatiecode4
PerceelLOT-0005
Interne identificatiecode5
PerceelLOT-0006
Interne identificatiecode6
PerceelLOT-0007
BeschrijvingTomograf in coerenta optica
Interne identificatiecode7
PerceelLOT-0008
Interne identificatiecode8
PerceelLOT-0009
Interne identificatiecode9
PerceelLOT-0010
Interne identificatiecode10
392423-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator4192960_2026_PAAPD1599849
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33100000 Urządzenia medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 51500000 Usługi instalowania maszyn i urządzeń
Część zamówieniaLOT-0002
Wewnętrzny identyfikator2
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 51500000 Usługi instalowania maszyn i urządzeń, 80530000 Usługi szkolenia zawodowego
Część zamówieniaLOT-0003
TytułVideolaringoscop
Wewnętrzny identyfikator3
Część zamówieniaLOT-0004
TytułMicroscop cu camera foto
Wewnętrzny identyfikator4
Część zamówieniaLOT-0005
Wewnętrzny identyfikator5
Część zamówieniaLOT-0006
Wewnętrzny identyfikator6
Część zamówieniaLOT-0007
TytułTomograf in coerenta optica
Wewnętrzny identyfikator7
Część zamówieniaLOT-0008
Wewnętrzny identyfikator8
Część zamówieniaLOT-0009
Wewnętrzny identyfikator9
Część zamówieniaLOT-0010
Wewnętrzny identyfikator10
392423-2026 - Súťaž
Rumunsko – Zdravotnícke vybavenie – Furnizare APARATURA MEDICALA 1 ANUL 2026
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátor4192960_2026_PAAPD1599849
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33100000 Zdravotnícke vybavenie
5. Časť
ČasťLOT-0001
Interný identifikátor1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 51500000 Inštalácia strojov a zariadení
ČasťLOT-0002
Interný identifikátor2
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 51500000 Inštalácia strojov a zariadení, 80530000 Služby týkajúce sa praktického vzdelávania
ČasťLOT-0003
NázovVideolaringoscop
Interný identifikátor3
ČasťLOT-0004
NázovMicroscop cu camera foto
Interný identifikátor4
ČasťLOT-0005
Interný identifikátor5
ČasťLOT-0006
Interný identifikátor6
ČasťLOT-0007
NázovTomograf in coerenta optica
Interný identifikátor7
ČasťLOT-0008
Interný identifikátor8
ČasťLOT-0009
Interný identifikátor9
ČasťLOT-0010
Interný identifikátor10
392423-2026 - Konkurrensutsättning
Rumänien – Medicinsk utrustning – Furnizare APARATURA MEDICALA 1 ANUL 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare4192960_2026_PAAPD1599849
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare1
Ytterligare klassificering (cpv): 51500000 Installation av maskiner och utrustning
Del (anbudsområde)LOT-0002
Intern identifierare2
Ytterligare klassificering (cpv): 51500000 Installation av maskiner och utrustning, 80530000 Yrkesutbildning
Del (anbudsområde)LOT-0003
BeskrivningVideolaringoscop
Intern identifierare3
Del (anbudsområde)LOT-0004
BeskrivningMicroscop cu camera foto
Intern identifierare4
Del (anbudsområde)LOT-0005
Intern identifierare5
Del (anbudsområde)LOT-0006
Intern identifierare6
Del (anbudsområde)LOT-0007
BeskrivningTomograf in coerenta optica
Intern identifierare7
Del (anbudsområde)LOT-0008
Intern identifierare8
Del (anbudsområde)LOT-0009
Intern identifierare9
Del (anbudsområde)LOT-0010
Intern identifierare10