392470-2025 - Wettbewerb
Polen – Endoskopen – Dostawa sprzętu i wyposażenia endoskopowego w ramach inwestycji „Budowa budynku szpitalnego dla centralnego bloku operacyjnego i oddziałów zabiegowych z przebudową istniejących budynków”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu i wyposażenia endoskopowego w ramach inwestycji „Budowa budynku szpitalnego dla centralnego bloku operacyjnego i oddziałów zabiegowych z przebudową istniejących budynków”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i wyposażenia endoskopowego w ramach inwestycji „Budowa budynku szpitalnego dla centralnego bloku operacyjnego i oddziałów zabiegowych z przebudową istniejących budynków”.
Interne Kennung: SZZ.251.30.2025.U
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej: https://spzoztl.ezamawiajacy.pl. 1) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: - podłączenie do Internetu: min 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe); - komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta; - wybrana przeglądarka wpierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge; 2) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego: - zainstalowaną bezpłatną wersję oprogramowania Oracle JAVA w wersji co najmniej 1.8.0_202 lub użycie JAVA w wersji oprogramowania OpenJDK wydanej na licencji GPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK, dostępną na stronie https://adoptopenjdk.net; - podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę; - certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”). 3) Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB: .doc, .docx, .xls, .xlsx, .rar, .zip, .7zip, .pdf., .jpg, .jpeg, .png, .txt, .tiff, .xades, .cades, .pades, .sig, 4) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.: - plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. - znaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. 3. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 4. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 5. Przedmiotowe środki dowodowe. Zamawiający w celu potwierdzenia zgodności oferowanych produktów z wymaganiami Zamawiającego wymaga od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą uzupełnionych tabel zawartych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia wg Załącznika Nr 1 do SWZ zawierających parametry techniczne oferowanego wyposażenia podpisanych przez Wykonawcę oraz potwierdzających wartości przyjęte w kryteriach oceny ofert. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane dostawy spełniają określone przez zamawiającego wymagania, cechy i kryteria. 1) Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp przewiduje, że w sytuacji, w której Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający jednokrotnie wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 2) Postanowień pkt 1) nie stosuje się: a) w części w jakiej przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, b) pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 3) Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 6. Zamawiający nie przewiduje wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 7. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 8. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33168100 Endoskopen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa sprzętu i wyposażenia endoskopowego w ramach inwestycji „Budowa budynku szpitalnego dla centralnego bloku operacyjnego i oddziałów zabiegowych z przebudową istniejących budynków”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i wyposażenia endoskopowego w ramach inwestycji „Budowa budynku szpitalnego dla centralnego bloku operacyjnego i oddziałów zabiegowych z przebudową istniejących budynków”. 2. W skład przedmiotu zamówienia wchodzą: 1) Bronchofiberoskop – 1 kpl., 2) Videoduodenoskop – 1 kpl., 3) Bronchofiberoskop z myjnią– 1 kpl., 4) Wózek medyczny endoskopowy – 2 kpl., 5) Monitor – 2 kpl., 6) Pompa endoskopowa – 2 kpl., 7) Videogastroskop – 3 kpl., 8) Procesor obrazu – 2 kpl., 9) Videokolonoskop – 3 kpl., 10) Automatyczna myjnia endoskopowa – 1 kpl., 11) Penendoskop – 1 kpl., 12) Tor wizyjny endoskopowy - 1 kpl., 13) System sztucznej inteligencji - 1 kpl., 14) Program archiwizacji danych - 1 kpl., 15) Myjka ultradźwiękowa - 1 kpl., 16) Szafa endoskopowa dwudrzwiowa sterylizacyjna - 2 kpl., 17) Aparat do elektrokoagulacji - 2 kpl. 3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) dostawę fabrycznie nowego (rok produkcji: 2024/2025 r.), pochodzącego z bieżącej produkcji i nieużywanego przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu poprawnej pracy, pochodzącego z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta, zapewniających w szczególności realizację uprawnień gwarancyjnych wyposażenia w zakresie określonym w Załączniku nr 1 do SWZ wraz z ich transportem, wniesieniem oraz montażem (jeśli dotyczy) i ustawieniem w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, 2) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim (jeśli dotyczy), 3) dostarczenie dokumentacji technicznej, użytkowej związanej z przedmiotem zamówienia obejmującą: a) instrukcję obsługi w języku polskim - 1 egzemplarz w wersji papierowej i/lub 1 egzemplarz w wersji elektronicznej, b) skrócona wersja instrukcji obsługi i bezpiecznego użytkowania, w formie zalaminowanego dokumentu (jeśli ma zastosowanie), c) paszport urządzenia, d) instrukcję komunikatów (do powieszenia) w języku polskim (jeżeli dotyczy), e) kartę gwarancyjną z wykazem autoryzowanych punktów serwisowych na terenie polski, f) wykaz części i materiałów zużywalnych niezbędnych dla bieżącej eksploatacji przedmiotu zamówienia, g) instrukcję konserwacji, mycia, dezynfekcji i sterylizacji (jeśli ma zastosowanie), h) Certyfikat CE (jeżeli dotyczy) i Deklarację Zgodności wystawioną przez producenta, i) wykaz czynności serwisowych, które mogą być wykonywane przez użytkownika samodzielnie nieskutkujące utratą gwarancji, j) protokoły wykonanych testów, badań i pomiarów określonych przepisami (jeżeli dotyczy), k) kody dostępu (dopuszczone przez producenta) niezbędne do eksploatacji urządzenia i jego serwisu (jeżeli dotyczy)l) oświadczenie producenta lub autoryzowanego przedstawiciela gwarantujące dostępność części zamiennych oraz materiałów eksploatacyjnych okres min. 5 lat od daty dostawy urządzenia. 4) dostarczenie wraz z zamówieniem dokumentów gwarancyjnych wystawionych przez producenta, a także wszelkich niezbędnych do prawidłowego działania przewodów, kabli, złącz, itd. (jeżeli są wymagane do prawidłowego działania produktu), 5) posprzątanie pomieszczeń po montażu oraz rozmieszczeniu i instalacji wyposażenia, 6) przeprowadzenia szkolenia z obsługi wyposażenia dla wskazanych pracowników Zamawiającego (dotyczy elementów dostarczanego, dla których przewidziano taką konieczność w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia), 7) koszty transportu oraz ubezpieczenia dostarczanego wyposażenia ponosi Wykonawca, 8) wszystkie elementy elektryczne oferowanego wyposażenia muszą odpowiadać polskiemu standardowi zasilania, 9) Wykonawca będzie odpowiedzialny względem Zamawiającego za to, że jest uprawniony do wprowadzenia do obrotu oprogramowania zainstalowanego w oferowanym wyposażeniu oraz za to, że Zamawiający wskutek zawarcia umowy będzie upoważniony do korzystania w ramach zwykłego użytku ze wszelkiego oprogramowania dostarczonego wraz z oferowanym sprzętem, 10) Wykonawca jest odpowiedzialny za całokształt zamówienia, w tym za jego przebieg oraz terminowe wykonanie, jakość, zgodność z warunkami technicznymi, jakościowymi i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wielkość, zakres, rodzaj i wielkość dostaw, warunki gwarancji, serwisu, parametry techniczne określono w Załączniku nr 1 do SWZ oraz Projekcie umowy Załącznik Nr 2 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33165000 Ausrüstung für Kryochirurgie und Kryotherapie, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem, 48329000 Darstellungs- und Archivierungssystem, 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen, 33158000 Elektrische, elektromagnetische und mechanische Behandlung