392475-2026 - Ergebnis
Dänemark – Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Straßen und anderen Einrichtungen – Vejdrift inklusive vintertjeneste
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVejdrift inklusive vintertjeneste
BeschreibungVejdrift inklusive vintertjeneste i Ikast-Brande Kommune.
Vorherige Bekanntmachung168121-2026
Interne Kennung674619
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud i henhold til §§ 56-57 i lov nr. 1564 af 15. december 2015 med senere ændringer (udbudsloven).
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50230000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Straßen und anderen Einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 90620000 Schneeräumung, 45233160 Pfade und andere ungeteerte Wege, 45233140 Straßenarbeiten, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenKontraktperioden er fra 1. juli 2026 til og med 31. marts 2032. Kontrakten kan forlænges 2 gange med 1 år for hver forlængelse, såfremt begge parter ønsker at forlænge kontrakten. Kontrakten inklusive optioner på forlængelse udløber således senest den 31. marts 2034. Ordregiver kan i hele kontraktperioden opsige kontrakten med seks måneders varsel; dog tidligst til ophør 31. marts 2029. Ordregiver kan dog opsige Kontrakten hvis der pålægges bod > 500.000 kr. for fortløbende 12 måneder jf. punkt 21 Bod. Leverandøren kan opsige kontrakten med seks måneders varsel; dog tidligst til ophør den 31. marts 2029.