392673-2026 - Wettbewerb
Polen – Planungsleistungen im Bauwesen – Wykonanie dokumentacji projektowej na stadion przy ul. Bandurskiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie dokumentacji projektowej na stadion przy ul. Bandurskiego
BeschreibungWykonanie dokumentacji projektowej na stadion przy ul. Bandurskiego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungOPIS ZADANIA Dane ogólne . Przedmiotem zamówienia jest wykonanie : 1. dokumentacji na potrzeby przeprowadzenia postępowania przetargowego, 2. projektu budowlanego w zakresie i formie niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę, i rozbiórkę obiektów wchodzących w zakres opracowania oraz przyłącza do sieci w niezbędnym zakresie, 3. dokumentacji kosztorysowej na potrzeby oszacowania wartości zadania, 4. pełnienie nadzoru autorskiego zgodnie z wymaganiami ustawy Prawo budowalne w tym. np. udzielania wyjaśnień, uzupełnienie dokumentacji, weryfikacja zgodności, uzgadnianie rozwiązań zamiennych, udział w naradach w przypadku potrzeb, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „000-926-019 Wykonanie dokumentacji projektowej na stadion przy ul. Bandurskiego” w Jarosławiu. Dokumentacja będzie zawierała wszystkie niezbędne dokumenty w tym: opinie i uzgodnienia oraz ostateczną decyzję – pozwolenie na budowę nowych obiektów, i rozbiórkę istniejących obiektów - w niezbędnym zakresie, a także wymagane zgłoszenia umożliwiające prowadzenie robót budowlanych. Szacunkowe koszty będą zestawione w sposób umożliwiający określenie wartości zakresu zadania obejmującego realizację miejsc doraźnego schronienia oraz pozostałych kosztów. Zamówienie obejmuje kompleksowe zagospodarowanie stadionu sportowego w tym : 1. rozbiórkę i demontaż istniejących obiektów kolidujących z projektowanymi rozwiązaniami, 2. lokalizację obiektów na potrzeby realizacji zadania (budowa nowych obiektów, adaptacja i remont obiektów istniejących) takich jak : 1) pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z systemem nawadniającym, 2) dwie zadaszone trybuny z przystosowaniem ich do zorganizowania pod nimi : a) miejsc doraźnego schronienia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 lipca 2025 r. w sprawie warunków organizowania oraz wymagań, jakie powinny spełniać miejsca doraźnego schronienia, b) elementów zagospodarowania (boksy garażowe, szatnie, pomieszczenia dla obsługi), 3) przyłącza oraz instalacje wewnętrzne i zewnętrzne (w tym: wodna, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, gazowa, ogrzewcza, wentylacji, klimatyzacji, przeciwpożarowa, elektryczna, fotowoltaiczna z magazynem energii, przeciwporażeniowa, odgromowa, antywłamaniowa, oświetleniowa, iluminacji, automatyki, sterowania i sygnalizacji, teletechniczna – i.t.p.), 4) infrastruktura komunikacji takich jak: drogi, chodniki, parkingi, 5) obiekty małej architektury (ławki, kosze, stojaki na rowery, banery reklamowe, tablice informacyjne), roślinne zagospodarowanie terenu w tym: trawniki i nasadzenia drzew i krzewów, 6) ogrodzenie wraz z dostosowanemu systemu wejścia na teren stadionu i wyjścia do wymagań i standardów wynikających z przepisów PZPN, 7) obiekty zaplecza socjalnego i zaplecza technicznego, W dokumentacji należy uwzględnić wszystkie rozwiązania i obiekty niezbędne do prawidłowego funkcjonowania stadionu oraz wymagane przez Zamawiającego. Obiekt należy zaprojektować przy zapewnieniu standardów dla minimum III ligi piłkarskiej przy zachowaniu zasad projektowania uniwersalnego oraz stworzyć warunki na potrzeby zorganizowania miejsc doraźnego schronienia. W dokumentacji należy uwzględnić wymagania Zamawiającego oraz warunki techniczne, użytkowe i bezpieczeństwa. Wykaz wymaganych opracowań W ramach umowy Wykonawca wykona i przekaże Zamawiającemu: 1) 2 egzemplarze koncepcji, w wersji papierowej, składającej się z części opisowej zawierającej: a) wyszczególnienie elementów zagospodarowania, b) opis ich charakterystycznych parametrów i technologii wykonania oraz części graficznej zawierającej mapę zasadniczą z przedstawieniem na niej wszystkich elementów zagospodarowania i wizualizację 3 D, 2) 4 egzemplarze wielobranżowego projektu budowlanego w rozumieniu art. 34 ust. 3 ustawy prawo budowlane z uwzględnieniem wymagań art. 30 b ustawy w zakresie robót rozbiórkowych (projekt architektoniczno-budowlany, projekt zagospodarowania terenu, załączniki do projektu budowlanego, projekty techniczne w tym projekt rozbiórki) opracowanych zgodnie z wymaganiami rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego – w wersji papierowej – na potrzeby uzyskania pozwolenia na budowę i rozbiórkę obiektów i przystąpienia do realizacji zadania, wraz z uzyskaniem na rzecz Zamawiającego ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, obejmującej zadanie opisane w ust. 1, 3) 3 egzemplarze projektów wykonawczych, zawierających uszczegółowione rozwiązania wielobranżowego projektu budowlanego (w tym m.in. architektura, konstrukcja, instalacje wod-kan, sanitarna, ogrzewcza, instalacja wentylacji, instalacje elektryczne, instalacja fotowoltaiczna, instalacja monitoringu, instalacja odgromowa, antywłamaniowa, nagłośnienia, ciągi komunikacyjne: drogi, chodniki, parkingi, system nawodnienia i odwodnienia boiska, system instalacji oświetlenia zewnętrznego, przyłącza : elektryczne wody i kanalizacji sanitarnej i deszczowej terenu, zieleń oraz roboty rozbiórkowe) – w wersji papierowej – opracowanych zgodnie z wymaganiami rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego w wersji papierowej, 4) 2 egzemplarze specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w wersji papierowej, 5) 2 egzemplarze przedmiaru robót w wersji papierowej, 6) 2 egzemplarze kosztorysu szczegółowego inwestorskiego w wersji papierowej opracowanego z podziałem na koszty miejsc doraźnego schronienia pod trybunami i koszty realizacji pozostałej części zadania, w wersji papierowej, 7) 2 szt. płyt CD zawierających całość dokumentacji w wersji elektronicznej w zapisie PDF oraz w wersji edytowalnej (np. doc., txt., dwg.,dxf,). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do SWZ.
Optionen
Beschreibung der Optionennie dotyczy