See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kontrakt om befordring og afhentning af brevpost
Beschreibung: Kontrakten omfatter befordring af fysiske brevforsendelser fra ordregivers lokationer til adresser i ind- og udland. Leverandøren skal afhente brevpost på ordregivers lokationer, som er beliggende rundt i Danmark. Ydelsen omfatter ligeledes levering af en fratagelsesordning, således at breve sendt fra adresser i Danmark adresseret til ordregiver omdirigeres og leveres til ordregivers lokation i Sakskøbing. Leverandøren skal kunne håndtere adresseændringer, eks. i tilfælde af adressatens flytning. Det er ordregivers forventning, at breve er leveret på modtageradressen senest 5 dage efter afsendelse. Leverandøren skal have tilladelse til erhvervsmæssig postbefordring iht. postlovens bestemmelser herom.
Interne Kennung: 24-1628734
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64110000 Postdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport), 64100000 Post- und Kurierdienste, 64112000 Briefpostdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Kontrakt om levering af postbefordring