See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: RDW w Chełmie. Koszenie traw i chwastów z pasów drogowych dróg wojewódzkich
Beschreibung: 1. RDW w Chełmie Koszenie traw i chwastów z pasów drogowych dróg wojewódzkich; •Zadanie nr 1 - na drogach nr 812, 841, 843, 844,846 na terenie Obwodu Drogowego w Chełmie •Zadanie nr 2 - na drogach nr 837, 838 ,842 na terenie Obwodu Drogowego w Krzczonowie •Zadanie nr 3 - na drodze nr 829 w granicach administracyjnych Gminy Łęczna •Zadanie nr 4 – rowy odpływowe na DW 846 i zbiorniki odparowujące na DW 829. 2. Zakres usług obejmuje trzy etapy koszenia w przypadku Zadania nr 1, nr 2 i nr 3 oraz dwa etapy koszenia w przypadku Zadania nr 4. Wykonawca zobowiązany jest do wykoszenia traw, chwastów, samosiewów i odrostów z pasów drogowych dróg wojewódzkich wraz z rozdrobnieniem wyciętych samosiewów i odrostów. Zadanie nr 4: DW 846 – rowy odpływowe. Koszenie traw, chwastów i odrostów z wygrabieniem urobku na górną powierzchnię krawędzi rowów – obejmuje zakres od granicy pasa drogowego do ujścia rowów. DW 829 – zbiorniki odparowujące. Koszenie traw, chwastów i odrostów z wygrabieniem urobku na górną powierzchnię krawędzi zbiorników odparowujących oraz terenu działek wewnątrz ogrodzenia z wywiezieniem i zagospodarowaniem urobku przez Wykonawcę. 3. Ponadto przy każdym koszeniu Wykonawca zobowiązany jest do: - oznakowania miejsca prowadzonych prac na podstawie sporządzonego przez Zamawiającego, zgodnie z obowiązującymi przepisami projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzonych usług i zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich (nie dotyczy Zadania nr 4), - przeprowadzenia czynności przygotowawczych, tj. usunięcie obcych zanieczyszczeń (kamienie, gruz, puszki metalowe, odpady frakcji suchej, itp.) z miejsca pracy kosiarki oraz ich wywóz na składowisko odpadów, - wykoszenia wlotów skrzyżowań z drogami niższej kategorii widoczności, tak, aby zapewnić odpowiednie pole widoczności, łącznie z wykoszeniem powierzchni przy włączeniach dróg serwisowych, - ręcznego wykoszenia trawy w miejscach niedostępnych, tj. przy urządzeniach drogowych (słupki znaków drogowych, słupki prowadzące, bariery ochronne itp.). Na odcinkach dróg z ustawionymi barierami zakres usług obejmuje również ręczne koszenie poza barierami do wymaganej szerokości j.w., - usunięcia wszelkich obcych zanieczyszczeń (kamienie, gruz, puszki metalowe, odpady frakcji suchej itp.) po wykoszeniu traw. 4. Zamówienie należy wykonać zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia i wymaganiami określonymi w załączonej Szczegółowej Specyfikacji Technicznej w sposób gwarantujący należytą jakość. 5. Usługi związane z koszeniem traw, chwastów i odrostów mogą być wykonane tylko przez Wykonawcę dysponującego wymaganym sprzętem oraz doświadczeniem w tego typu pracach. Sprzęt biorący udział w realizacji zamówienia musi być wyposażony w lampy ostrzegawcze (pulsujące) koloru pomarańczowego, pracownicy w kamizelki ostrzegawcze. 6. Zebrane odpady Wykonawca ma obowiązek wywieźć i zagospodarować we własnym zakresie zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (t.j. Dz. U. z 2023 poz. 1587 z późń. zm.) lub powierzyć tę czynność przedsiębiorcy posiadającemu odpowiednie zezwolenie. Na potwierdzenie prawidłowego zagospodarowania odpadów Wykonawca wraz ze zgłoszeniem usługi do odbioru przedłoży Zamawiającemu dokument/ty potwierdzający/e prawidłowe zagospodarowanie odpadów (dotyczy każdego z etapów). W przypadku braku odpadów Wykonawca przedłoży Zamawiającemu oświadczenie w formie pisemnej o ich braku. 7. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne zadania z zachowaniem pełnego zakresu usług. Wykonawca może złożyć ofertę na wykonanie jednego, dwóch, trzech lub czterech zadań wyszczególnionych w pkt. IV.1 SWZ. 8. Obliczenie wynagrodzenia za koszenie następować będzie na podstawie cen jednostkowych wskazanych w ofercie za poszczególne etapy koszenia. 9. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych usług objętych umową (na podstawie projektu czasowej organizacji ruchu przekazanej przez Zamawiającego). 10. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 11. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób określony w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, ustawy Pzp. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104- 107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 12. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu usług objętych zamówieniem. 13. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 14.Termin wykonania zamówienia – do 180 dni od dnia podpisania umowy. 15. Termin związania ofertą upływa 27.06.2026 r.
Vorherige Bekanntmachung: 134208-2026
Interne Kennung: R2.ST.372.3.2026.jś
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77312000 Unkrautjäten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - na drogach nr 812, 841, 843, 844, 846 na terenie Obwodu Drogowego w Chełmie
Beschreibung: 1. Zakres rzeczowy: Koszenie realizowane będzie w trzech etapach: Etap I - na całej szerokość pasa drogowego (strona prawa i strona lewa), powierzchnia koszenia 167,80 ha ETAP II - na szerokość 3,0 m (strona prawa i strona lewa), powierzchnia koszenia 65,14 ha Etap III - na całej szerokość pasa drogowego (strona prawa i strona lewa), powierzchnia koszenia 167,80 ha Etap I: DW 812 Łowcza - Chełm - Krasnystaw - 81,16 ha, DW 841 Cyców - Wierzbica - Staw - 28,90 ha, DW 843 Chełm - Kraśniczyn - 20,96 ha, DW 844 Chełm - Białopole - 26,15 ha, DW 846 Małochwiej Duży - Kraśniczyn - 10,63 ha. Razem Etap I - 167,80 ha Etap II: DW 812 Łowcza - Chełm - Krasnystaw - 25,64 ha, DW 841 Cyców - Wierzbica - Staw - 13,19 ha, DW 843 Chełm - Kraśniczyn - 11,40 ha, DW 844 Chełm - Białopole - 9,91 ha, DW 846 Małochwiej Duży - Kraśniczyn - 5,00 ha. Razem Etap II - 65,14 ha Etap III: DW 812 Łowcza - Chełm - Krasnystaw - 81,16 ha, DW 841 Cyców - Wierzbica - Staw - 28,90 ha, DW 843 Chełm - Kraśniczyn - 20,96 ha, DW 844 Chełm - Białopole - 26,15 ha, DW 846 Małochwiej Duży - Kraśniczyn - 10,63 ha. Razem Etap III - 167,80 ha. RAZEM ETAP I+II+III - 400,74 ha. 2. Termin realizacji Zadania nr 1: Etap I: do 35 dni od dnia przekazania odcinków pasów drogowych Etap II: do 30 dni od dnia przekazania odcinków pasów drogowych Etap III: do 35 dni od dnia przekazania odcinków pasów drogowych. Przewidywany termin rozpoczęcia Etapu I: maj 2026 r. Przewidywany termin rozpoczęcia Etapu II: lipiec 2026 r. Przewidywany termin rozpoczęcia Etapu III: wrzesień 2026 r. Terminy rozpoczęcia I, II i III etapu koszenia będą określane przez Zamawiającego w zależności od faktycznych potrzeb i zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Technicznej. O terminach tych Wykonawca każdorazowo zostanie zawiadomiony pisemnie.
Interne Kennung: R2.ST.372.3.2026.jś - Zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 - na drogach nr 837, 838, 842 na terenie Obwodu Drogowego w Krzczonowie
Beschreibung: 1. Zakres rzeczowy: Koszenie realizowane będzie w trzech etapach: Etap I - na całej szerokość pasa drogowego (strona prawa i strona lewa), powierzchnia koszenia 106,39 ha ETAP II - na szerokość 3,0 m (strona prawa i strona lewa), powierzchnia koszenia 51,45 ha Etap III - na całej szerokość pasa drogowego (strona prawa i strona lewa), powierzchnia koszenia 106,39 ha. Etap I: DW 837 Piaski - Kolonia - 36,63 ha, DW 838 Głębokie - Dorohucza - Fajsławice - 38,59 ha, DW 842 Wysokie- Krasnystaw - 31,17 ha. Razem Etap I - 106,39 ha. Etap II: DW 837 Piaski - Kolonia - 21,85 ha, DW 838 Głębokie - Dorohucza - Fajsławice - 12,41 ha, DW 842 Wysokie- Krasnystaw - 17,19 ha. Razem Etap II - 51,45 ha. Etap III: DW 837 Piaski - Kolonia - 36,63 ha, DW 838 Głębokie - Dorohucza - Fajsławice - 38,59 ha, DW 842 Wysokie- Krasnystaw - 31,17 ha. Razem Etap III - 106,39 ha. RAZEM ETAP I+II+III - 264,23 ha. 2. Termin realizacji Zadania nr 2: Etap I: do 30 dni od dnia przekazania odcinków pasów drogowych Etap II: do 25 dni od dnia przekazania odcinków pasów drogowych Etap III: do 30 dni od dnia przekazania odcinków pasów drogowych. Przewidywany termin rozpoczęcia Etapu I: maj 2026 r. Przewidywany termin rozpoczęcia Etapu II: lipiec 2026 r. Przewidywany termin rozpoczęcia Etapu III: wrzesień 2026 r. Terminy rozpoczęcia I, II i III etapu koszenia będą określane przez Zamawiającego w zależności od faktycznych potrzeb i zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Technicznej. O terminach tych Wykonawca każdorazowo zostanie zawiadomiony pisemnie.
Interne Kennung: R2.ST.372.3.2026.jś - Zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 - na drodze nr 829 w granicach administracyjnych Gminy Łęczna
Beschreibung: 1. Zakres rzeczowy: Koszenie realizowane będzie w trzech etapach na DW 829 Łęczna - Biskupice: Etap I - na całej szerokość pasa drogowego (strona prawa i strona lewa), powierzchnia koszenia 5,76 ha ETAP II - na całej szerokość pasa drogowego (strona prawa i strona lewa), powierzchnia koszenia 5,76 ha Etap III - na całej szerokość pasa drogowego (strona prawa i strona lewa), powierzchnia koszenia 5,76 ha. RAZEM ETAP I+II+III - 17,28 ha. 2. Termin realizacji Zadania nr 3: Etap I: do 14 dni od dnia przekazania odcinka pasa drogowego Etap II: do 14 dni od dnia przekazania odcinka pasa drogowego Etap III: do 14 dni od dnia przekazania odcinka pasa drogowego. Przewidywany termin rozpoczęcia Etapu I: maj 2026 r. Przewidywany termin rozpoczęcia Etapu II: lipiec 2026 r. Przewidywany termin rozpoczęcia Etapu III: wrzesień 2026 r. Terminy rozpoczęcia I, II i III etapu koszenia będą określane przez Zamawiającego w zależności od faktycznych potrzeb i zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Technicznej. O terminach tych Wykonawca każdorazowo zostanie zawiadomiony pisemnie.
Interne Kennung: R2.ST.372.3.2026.jś - Zadanie nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 - rowy odpływowe na DW 846 i zbiorniki odparowujące na DW 829
Beschreibung: 1. Zakres rzeczowy: Etap I i II DW 846 – rowy odpływowe - koszenie traw, chwastów i odrostów z wygrabieniem urobku na górną powierzchnię krawędzi rowów – obejmuje zakres od granicy pasa drogowego do ujścia rowów wg poniższej lokalizacji: R1 km 7 + 169 - 263,00 m, R2 km 7 + 491 - 220,00 m, R3 km 8 + 000 - 126,91 m, R4 km 8 + 613 - 287,89 m, R5 km 9 + 484 - 189,87 m, R6 km 10 + 790 - 264,33 m, R7 km 11 + 290 - 252,24 m. Wyłączenie koszenia w zakresie pasa drogowego – na szerokość 4,0 m 7 szt. ( R1 do R7) x 4,0 m - 28,00 m. RAZEM rowy: 1 576,24 m. Obliczenie powierzchni koszeń: - głębokość rowów/ przyjęto uśrednioną głębokość / - 0,80 m - długość skarp rowu - 1,50 m x 2 - szerokość dna rowu - 0,40 m - koszenie od krawędzi rowu do słupków granicznych, w przypadku braku słupków na max. szerokość po 1,0 m - 1,00 m x 2 - powierzchnia koszenia na 1,00 m bieżący rowu: ( 1,0 + 1,5 + 0,4 + 1,5 + 1,0) = 5,4 m x 1,0 m = 5,4 m2 Powierzchnia koszeń na jeden etap: 1 576,24 m x 5,4 m = 8 512 m2. RAZEM ROWY ODPŁYWOWE [m2] Etap I i II - 17 024 m2. Etap I i II DW 829 – zbiorniki odparowujące Koszenie traw, chwastów i odrostów z wygrabieniem urobku na górną powierzchnię krawędzi zbiorników odparowujących oraz terenu działek wewnątrz ogrodzenia z wywiezieniem i zagospodarowaniem urobku przez Wykonawcę 1. km 27+500 str. lewa drogi – pow. zbiornika – 915 m2 – pow. działki – 215 m2 RAZEM: 1 130,00 m2, 2. km 29+130 str. prawa drogi – pow. zbiornika – 575 m2 – pow. działki – 925 m2 RAZEM: 1 500,00 m2, 3. km 32+200 str. lewa drogi – pow. zbiornika – 875 m2 – pow. działki – 600 m2 RAZEM: 1 475,00 m2, 4. km 38+100 str. lewa drogi – pow. zbiornika – 435 m2 – pow. działki – 965 m2 RAZEM: 1 400,00 m2. Powierzchnia koszeń na jeden etap: 5 505 m2. RAZEM ZBIORNIKI ODPAROWUJĄCE [m2] Etap I i II - 11 010 m2. RAZEM ROWY ODPŁYWOWE I ZBIORNIKI ODPAROWUJĄCE [m2] Etap I: 14 017 m2 RAZEM ROWY ODPŁYWOWE I ZBIORNIKI ODPAROWUJĄCE [m2] Etap I i II: 28 034 m2. 2. Termin realizacji Zadania nr 4: Etap I: do 14 dni od dnia przekazania terenu Etap II: do 14 dni od dnia przekazania terenu Przewidywany termin rozpoczęcia Etapu I: maj 2026 r. Przewidywany termin rozpoczęcia Etapu II: sierpień 2026 r. Terminy rozpoczęcia I, II etapu koszenia będą określane przez Zamawiającego w zależności od faktycznych potrzeb i zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Technicznej. O terminach tych Wykonawca każdorazowo zostanie zawiadomiony pisemnie.
Interne Kennung: R2.ST.372.3.2026.jś - Zadanie nr 4