2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa czterech piezometrów w strefie ochrony UW Osowa w Gdańsku
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje budowę 4 obserwacyjnych (piezometrów) P-5, P-6, P7, P8 dla potrzeb rozszerzenia istniejącej sieci o monitorującej dynamikę dolnego i górnego poziomu wodonośnego w utworach czwartorzędowych w strefie ochronnej Ujęcia Wody Osowa
Interne Kennung: ZP/57/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu. Wykonawca prowadzący działalność gospodarczą powinien być wpisany do odpowiedniego rejestru kraju, w którym wykonawca ma siedzibę. Zamawiający skieruje wezwanie do wykonawcy, którego oferta została oceniona najwyżej, do złożenia w wyznaczonym terminie aktualnych na dzień złożenia ofert Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) oraz podmiotowych środków dowodowych określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, polegać na sytuacji zdolności technicznej i kwalifikacji zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych, na zasadach określonych w ustawie PZP oraz SWZ. Forma, sposób oraz termin złożenia JEDZ oraz podmiotowych środków dowodowych zostały szczegółowo określone w SWZ. Wymagania co do zawartości oferty, jej formy oraz sposobu jej przekazania są określone w SWZ. Zamówienie nie jest podzielone na części.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45255500 Bohrungs- und Explorationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje budowę czterech piezometrów jw. zgodnie z dokumentacją pn. „Projekt robót geologicznych w celu wykonania czterech otworów obserwacyjnych (piezometrów) P-5, P-6, P7, P8 dla potrzeb rozszerzenia istniejącej sieci o monitorującej dynamikę dolnego i górnego poziomu wodonośnego w utworach czwartorzędowych w strefie ochronnej Ujęcia Wody Osowa .. Zakres przedmiotu zamówienia: Piezometr P5 i P6 o głębokości 70,00m każdy - wiercenie metodą udarową z wykorzystaniem łyżki wiertniczej w osłonie dwóch rur o średnicach: Ø 356mm do głębokości 35,0m i 240/250mm do głębokości 70,0m. Filtr szczelinowy PVC PN12,5 o średnicy zewnętrznej 140mm. Piezometr P7 o głębokości 115,0m - wiercenie metodą udarową z wykorzystaniem łyżki wiertniczej w osłonie rur o średnich: Ø 406mm do głębokości 55,0m, Ø 356mmdo głębokości 95,0m i Ø240mm do głębokości 120,0m. Filtr szczelinowy PVC PN12,5 ośrednicy zewnętrznej 140mm. Piezometr P8 o głębokości 120,0m - wiercenie metodą udarową z wykorzystaniem łyżki wiertniczej w osłonie rur o średnich: Ø 406mm do głębokości 50,0m, Ø 356mm do głębokości 90,0m i Ø240/250mm do głębokości 115,0m. Filtr szczelinowy PVC PN12,5 o średnicy zewnętrznej 140mm. Szczegółową lokalizację projektowanych piezometrów przedstawiono na załącznikach graficznych w ww. projekcie.Pompowanie oczyszczające – prace należy wykonać zgodnie ze wskazówkami przedstawionymi w pkt 6 j) w ww. projekcie.Pomiary uzupełniające, w tym niezbędne prace geodezyjne i laboratoryjne należy wykonać zgodnie z pkt 6 h, 6i w ww. projekcie. Zamknięcie piezometrów min. 70,0 cm ponad rzędną terenu. Obudowa z trwałym oznakowaniem numeru piezometru P5/F06, P6/F06, P7/F06 i P8/F06 z zamykanym zamknięciem (zastosowanie śrub nierdzewnych). Budowa czterech piezometrów w strefie ochronnej UW Osowa 3/9. Uwaga: Dla piezometrów P6 i P7 można zastosować standardową obudowę dla piezometrów. Dla piezometrów P5 i P8 jako obudowę piezometrów należy zastosować obudowę słupka elektrycznego czarną z płaskim wykończeniem wierzchołka słupka – załącznik 4. Prace geologiczne będą prowadzone pod nadzorem osoby posiadającej odpowiedniej uprawnienia geologiczne zgodnie z rozporządzeniem MOŚ z dnia 16/12/2011 r. w sprawie kwalifikacji w zakresie geologii wskazanej przez Zamawiającego. Ostatecznie konstrukcja otworu oraz filtra zostanie ustalona przez dozór geologiczny po określeniu rzeczywistego profilu litologicznego otworu. Decyzja o ostatecznej konstrukcji piezometru i granulacji obsybki podjęta zostanie w oparciu o dane uzyskane w trakcie wiercenia oraz wyniki badań granulometrycznych. Wszystkie odstępstwa od ww. projektu muszą być uzgodnione z geologiem nadzoru inwestorskiego.