2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale vedrørende indkøb af busser inkl. support, service og vedligehold
Beschreibung: Rammeaftalen vedrører indkøb af busser over 7.500 kg. Endvidere vedrører aftalen indkøb af tilhørende support, service og vedligehold. Aftalen omfatter et initialkøb på 26 busser (inklusive to specialbyggede busser til kørelærer). FMI har i aftalen specificeret et repræsentativt udsnit af reservedele, som forventes at blive anskaffet under aftalen. FMI ønsker dog med aftalen også at kunne købe andre reservedele, der måtte blive nødvendigt i aftalens løbetid.
Interne Kennung: 4022679
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121000 Busse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke, 34100000 Kraftfahrzeuge, 34120000 Kraftfahrzeuge für die Beförderung von zehn oder mehr Personen, 34121500 Reisebusse, 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren, 34310000 Kraftmaschinen und Kraftmaschinenteile, 34320000 Mechanische Ersatzteile außer Motoren und deren Ersatzteilen, 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen, 50113000 Reparatur und Wartung von Bussen, 50113100 Reparatur von Bussen, 50113200 Wartung von Bussen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Udbud af rammeaftale vedrørende indkøb af busser inkl. support, service og vedligehold (1) (1)