393354-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Server – VB-GRIDLIGHT-2026 Hosting af Gridlight-system og levering af moduler
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVB-GRIDLIGHT-2026 Hosting af Gridlight-system og levering af moduler
BeschreibungAftalen omfatter it-hosting og levering af reservedele til Gridlight-system. Gridlight-systemet er et system, der styrer og overvåger gadebelysningsanlæg med Ams- og AmpIO-moduler. Der er installeret AmpIO-moduler og AmsCPU-moduler i vejsideskabe for eksisterende belysningsanlæg i forbindelse med statsvejnettet i hele landet.
Interne Kennung735686
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
5. Los
LosLOT-0000