393357-2026 - Ergebnis
Polen – Reinigungsdienste – UTRZYMANIE CZYSTOŚCI W OBIEKCIE ORAZ NA TERENACH ZEWNĘTRZNYCH TEATRU MUZYCZNEGO ROMA.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUTRZYMANIE CZYSTOŚCI W OBIEKCIE ORAZ NA TERENACH ZEWNĘTRZNYCH TEATRU MUZYCZNEGO ROMA.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa sprzątania i utrzymanie czystości w obiekcie Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 49 oraz sprzątanie terenów zewnętrznych wokół budynku Teatru wraz z podwórzem. Sprzątanie w systemie ciągłym (również w dni ustawowo wolne od pracy i dni świąteczne z pełnieniem dyżurów w czasie trwania spektakli, w zakresie utrzymania porządku) pomieszczeń w budynku głównym przy ul. Nowogrodzkiej 49 - scena główna, oraz mała scena przy ul. Św. Barbary 12 „NOVA SCENA”. Zamówienie obejmuje sprzątanie pomieszczeń biurowych, pokoi gościnnych wraz z wymianą pościeli (3 pokoje), pomieszczeń technicznych, sanitarnych, ciągów komunikacyjnych (schody, korytarze, winda) pracownie teatralne, magazyn główny, kostiumowy, archiwum, garderoby, sale prób, bufet pracowniczy, Nova Scena z przyległościami - 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. 6:00–10:00(Zamawiającysugeruje,4-5 osób). NOVA SCENA z przyległościami tj. sala widowiskowa z zapleczem, foyer, sztnia dla widzów, toalety, kawiarenka oraz bufet pracowniczy od poniedziałku do niedzieli w godz. 6:00 – 22:00. Sprzątanie Novej Sceny będzie wykonywane zgodnie z repertuarem i planem prób. Sprzątanie należy zakończyć 1 h przed rozpoczęciem spektaklu. W czasie trwania prób i spektakli (przedpołudniowe i wieczorne) dyżur powinna pełnić minimum, 1osoba porządkowa w zależności od potrzeb sceny według tygodniowego grafiku prób i przedstawień oraz repertuaru. Sale prób chóru, baletu, studio nagrań, pokój muzyczny IIIp. oraz garderoby, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 6:00 – 16:00. Sprzątanie sceny głównej wraz z widownią, loże, wejścia główne do Teatru, foyer z przyległościami, kanał orkiestry, toalety, szatnie dla widzów, bufet dla publiczności, garderoby w suterenie, Ip., IIp. – wtorek-niedziela godz. 6:00-23:00. Kasa biletowa + korytarz przed kasą biletową - od poniedziałku do niedzieli godzina 6:00-10:00, w okresie opadów śniegu sprzątanie ma mieć charakter ciągły. (Zamawiający sugeruje 5-6 osób), w czasie trwania prób (przedpołudniowe, wieczorne) oraz spektaklu dyżur powinny pełnić 3 osoby porządkowe w zależności od potrzeb sceny według grafiku prób i przedstawień oraz Repertuaru. Sprzątanie należy zakończyć 1 h przed rozpoczęciem spektaklu. UBEZPIECZENIE. Wykonawca zobowiązany będzie do posiadania w okresie obowiązywania umowy ważnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przy wykonywaniu czynności objętych niniejszą umową na kwotę nie mniejszą niż 1 000 000 PLN (milion złotych). ZATRUDNIENIE NA UMOWĘ O PRACĘ. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę co najmniej czterech osób wykonujących pracę sprzątacza/sprzątaczki na umowę o pracę w wymiarze ½ etatu każda. Wymóg ten obowiązuje także w przypadku powierzenia wykonania przedmiotu umowy podwykonawcy.
Interne Kennung4/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Za spełniających warunki udziału w postępowaniu Zamawiający uzna Wykonawców, którzy posiadają zdolności techniczne lub zawodowe, przez co Zmawiający rozumie: - w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonali lub wykonują 2 zamówienia polegające na utrzymaniu czystości obiektu/obiektów wyposażonych w stałą widownię (miejsca dla widzów montowane na stałe) o liczbie miejsc nie mniejszej niż 500 na jednej sali widowiskowej, gdzie odbywają się repertuarowe przedstawienia lub inne wydarzenia kulturalne o wartości każdego z zamówienia nie mniejszej niż 500 000 zł netto. Wykonawca nie spełni ww. warunku udziału w postępowaniu jeśli przedstawi doświadczenie dotyczące: - widowni z miejscami, które mogą być w sposób swobodny reorganizowane (np. przenośne krzesełka lub przenośne fotele); - kilku widowni znajdujących się w obiekcie, o ile żadna z tych widowni samodzielnie nie spełni warunku posiadania 500 miejsc (brak możliwości sumowania kilku widowni w celu osiągniecia łącznej liczby co najmniej 500 miejsc). 2. Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu w zakresie: - zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, - uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, - sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 3. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. 4. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 5. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 pzp, do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 6. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w ust. 4, potwierdza, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności: 1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; 3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 7. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z Wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. 8. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 9. Wykonawca nie stawia specjalnych wymogów odnośnie spełniania warunków udziału w postępowaniu dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 10. Otwarcie ofert jest niejawne.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39800000 Reinigungs- und Poliermittel, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 39800000 Reinigungs- und Poliermittel