393535-2025 - Wettbewerb
Polen – Medizinsoftwarepaket – Dostawa aktualizacji oprogramowania Eskulap oraz Żywienie pozajelitowe wraz z nadzorem autorskim i usługami o charakterze serwisowo-eksploatacyjnymi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa aktualizacji oprogramowania Eskulap oraz Żywienie pozajelitowe wraz z nadzorem autorskim i usługami o charakterze serwisowo-eksploatacyjnymi
BeschreibungAktualizacja posiadanych modułów systemu informatycznego Eskulap i aktualizacja aplikacji Żywienie pozajelitowe obejmuje: - nabycie prawa do eksploatacji nowych wersji produktu - utrzymywanie oprogramowania w zgodzie z obowiązującym stanem prawnym oraz gotowość do realizacji zmian w oprogramowaniu zaproponowanym przez Zamawiającego. - dostęp do publikowanych na bieżąco wszystkich informacji o nowych aktualizacjach systemu, ważnych komunikatach i zakresie zmian. - dostęp do portalu umożliwiającego: a) wysyłanie zgłoszeń z zakresu aktualizacji oprogramowania aplikacyjnego i nadzoru autorskiego, b) powiadamianie zwrotne o statusie obsługi wysłanych zgłoszeń, c) zamieszczanie wszelkich uaktualnień oprogramowania aplikacyjnego w zakresie adekwatnym do oprogramowania posiadanego przez Zamawiającego oraz instrukcje dla użytkowników. - usługi o charakterze serwisowo-eksploatacyjnym.
Interne KennungDZPU.2632.35.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Wystąpiła pilna potrzeba udzielenia zamówienia, gdyż zastosowanie terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym, określonym w art. 138 ust. 1 i 4 ustawy Pzp, mogłoby prowadzić do powstania niekorzystnych dla Szpitala skutków finansowych i medycznych. Zamawiający przeprowadził dwa postępowania w trybie podstawowym na realizację zamówienia pn. „Aktualizacja oprogramowania Eskulap oraz nadzór autorski”: sygn. akt DZPU.2632.24.2025 oraz DZPU.2632.29.2025. W obu przypadkach postępowania zostały unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp (Dz.U.2024 poz. 1320) - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty”. W obu przypadkach została złożona jedna oferta za ceny znacząco przewyższające kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia. Zamawiający stoi obecnie przed zadaniem pilnego zapewnienia aktualizacji systemu informatycznego dla całego Szpitala nie mając alternatywnych środków dla zapewnienia ciągłości jego prawidłowego funkcjonowania.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme, 50324100 Systemwartung, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungAktualizacja posiadanych modułów systemu informatycznego Eskulap i aktualizacja aplikacji Żywienie pozajelitowe obejmuje: - nabycie prawa do eksploatacji nowych wersji produktu - utrzymywanie oprogramowania w zgodzie z obowiązującym stanem prawnym oraz gotowość do realizacji zmian w oprogramowaniu zaproponowanym przez Zamawiającego. - dostęp do publikowanych na bieżąco wszystkich informacji o nowych aktualizacjach systemu, ważnych komunikatach i zakresie zmian. - dostęp do portalu umożliwiającego: a) wysyłanie zgłoszeń z zakresu aktualizacji oprogramowania aplikacyjnego i nadzoru autorskiego, b) powiadamianie zwrotne o statusie obsługi wysłanych zgłoszeń, c) zamieszczanie wszelkich uaktualnień oprogramowania aplikacyjnego w zakresie adekwatnym do oprogramowania posiadanego przez Zamawiającego oraz instrukcje dla użytkowników. Usługi o charakterze serwisowo-eksploatacyjnym. W ramach realizacji usług o charakterze serwisowo-eksploatacyjnym będą wykonywane następujące czynności: - pomoc w administracji bazą danych, - pomoc w instalacji i konfiguracji oprogramowania aplikacyjnego, - asysta w przygotowaniu rozliczeń z NFZ, - dostosowywanie oprogramowania aplikacyjnego do potrzeb Zamawiającego, pomoc w definiowaniu szablonów, sprawozdań, słowników, raportów, itp. - pomoc w przekazywaniu danych do jednostek nadrzędnych i współpracujących, - pomoc przy zmianie rejestrowej Zamawiającego – konfiguracja systemu, - zdalny monitoring, - usuwanie awarii, - nadzór autorski aplikacji Żywienie pozajelitowe – pomoc w administrowaniu danych, zmiany w konfiguracji, - analiza poprawności pracy oprogramowania systemowego oraz bazodanowego, - optymalizacja oprogramowania systemowego oraz bazodanowego.