2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie obowiązków inwestora zastępczego do kompleksowej obsługi Zadania Inwestycyjnego pn. „Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania zabytkowego budynku Młyna Górnego w Grudziądzu na funkcje kulturalno-edukacyjne”, w tym pełnienia nadzoru inwestorskiego i nadzoru konserwatorskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia realizowanego w trybie zamówienia „z wolnej ręki” art. 305 pkt 1 w zw. Z art. 214 ust. 1 pkt 12 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2022 poz. 1710 tj. ze zm., dalej PZP lub p.z.p) jest pełnienie przez Wykonawcę obowiązków inwestora zastępczego w zakresie kompleksowej obsługi Zadania Inwestycyjnego, koordynacji robót budowlanych, tym pełnienia nadzoru inwestorskiego i nadzoru konserwatorskiego wraz z przekazaniem obiektu do użytku oraz realizacją ewentualnych roszczeń Zamawiającego wynikających z rękojmi i udzielonej/udzielonych gwarancji za odebrane etapy robót w terminie nie dłuższym niż do dnia 31.08.2026 r., tj. do dnia zakończenia robót budowlanych. Podstawa faktyczna zastosowania trybu z wolnej ręki: Warunkiem udzielenia zamówienia na podstawie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 12 p. z.p. jest m.in. spełnienie następujących warunków: – zamówienie udzielane jest przez Zamawiającego osobie prawnej, która kontrolowana jest przez podmiot posiadający status zamawiającego publicznego w rozumieniu ustawy na podstawie art. 4 lub 5 ust. 1 pkt 1 p.z.p., który jednocześnie sprawuje kontrolę nad zamawiającym; – ponad 90% działalności kontrolowanego zamawiającego dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę w taki sam sposób; – w kontrolowanym zamawiającym i w zamawiającym sprawującym kontrolę nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Z powyższą sytuacją mamy do czynienia w niniejszej sprawie. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Zaproszeniu stosuje się przepisy ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych do ustawy Pzp. I. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków: 1. O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który: 1) nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 – 6 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. 2) nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust.1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach szczególnych w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835) - (tj.: Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r. poz. 835) z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się: a) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; b) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; c) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 PZP
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79410000 Unternehmens- und Managementberatung, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pełnienie przez Wykonawcę obowiązków inwestora zastępczego do kompleksowej obsługi Zadania Inwestycyjnego pn. „Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania zabytkowego budynku Młyna Górnego w Grudziądzu na funkcje kulturalno-edukacyjne”, w tym pełnienia nadzoru inwestorskiego i nadzoru konserwatorskiego.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia realizowanego w trybie zamówienia „z wolnej ręki” art. 305 pkt 1 w zw. Z art. 214 ust. 1 pkt 12 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2022 poz. 1710 tj. ze zm., dalej PZP lub p.z.p) jest pełnienie przez Wykonawcę obowiązków inwestora zastępczego w zakresie kompleksowej obsługi Zadania Inwestycyjnego, koordynacji robót budowlanych, tym pełnienia nadzoru inwestorskiego i nadzoru konserwatorskiego wraz z przekazaniem obiektu do użytku oraz realizacją ewentualnych roszczeń Zamawiającego wynikających z rękojmi i udzielonej/udzielonych gwarancji za odebrane etapy robót w terminie nie dłuższym niż do dnia 31.10.2026 r., tj. do dnia zakończenia robót budowlanych. Podstawa faktyczna zastosowania trybu z wolnej ręki: Warunkiem udzielenia zamówienia na podstawie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 12 p.z.p. jest m.in. spełnienie następujących warunków: – zamówienie udzielane jest przez Zamawiającego osobie prawnej, która kontrolowana jest przez podmiot posiadający status zamawiającego publicznego w rozumieniu ustawy na podstawie art. 4 lub 5 ust. 1 pkt 1 p.z.p., który jednocześnie sprawuje kontrolę nad zamawiającym; – ponad 90% działalności kontrolowanego zamawiającego dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę w taki sam sposób; – w kontrolowanym zamawiającym i w zamawiającym sprawującym kontrolę nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Z powyższą sytuacją mamy do czynienia w niniejszej sprawie. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Zaproszeniu stosuje się przepisy ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych do ustawy Pzp. I. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków: 1. O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który: 1) nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 – 6 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. 2) nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust.1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach szczególnych w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835) - (tj.: Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r. poz. 835) z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się: a) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; b) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; c) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 PZP. Oznaczenie według CPV (Wspólny Słownik Zamówień) - 71248000-8 – Nadzór nad projektem i dokumentacją; 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi; 79410000-1- Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79410000 Unternehmens- und Managementberatung