See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Dobrzany w roku 2024
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli, szkółkarstwa i nasiennictwa, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Dobrzany w roku 2024.Przedmiot zamówienia został podzielony na 6 części zwanych Pakietami. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli, szkółkarstwa i nasiennictwa, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) określa Załącznik nr 3 do SWZ. Postępowanie jest prowadzone trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP.
Vorherige Bekanntmachung: 655031-2023
Interne Kennung: S.270.7.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 1 PZP, zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE w przypadku opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, które musi zawierać wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu w zakresie, jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego które zostało przekazane do publikacji UE. Zamawiający w niniejszym postępowaniu skorzystał z prawa, o którym mowa w art. 138 ust. 2 pkt 1 PZP i skrócił termin składania ofert, w następstwie opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego pod nr 2023/S 181-567122
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1-leśnictwo: Chociwel, Lublino
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach Chociwel,Lublino.Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podst.umowy o pracę osób wykonujących czynności polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art.22§ 1 ustawy Kodeks pracy.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego o wartości nie przekraczającej 50% wartości zam. podstawowego.Zamówienia, te będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa.Zakresem rzeczowym tych usług objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania lasu obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Dobrzany bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi.
Interne Kennung: S.270.1.2023
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do tego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”).Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wartości Przedmiotu Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2-leśnictwo: Kania, Karkowo, Marianowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach Kania, Karkowo, Marianowo.Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podst.umowy o pracę osób wykonujących czynności polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art.22§ 1 ustawy Kodeks pracy.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego o wartości nie przekraczającej 50% wartości zam. podstawowego.Zamówienia, te będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa.Zakresem rzeczowym tych usług objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania lasu obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Dobrzany bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi
Interne Kennung: S.270.2.2023
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3-leśnictwo: Kozia Góra, Krzemień
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach Kozia Góra, Krzemień.Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podst.umowy o pracę osób wykonujących czynności polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art.22§ 1 ustawy Kodeks pracy.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego o wartości nie przekraczającej 50% wartości zam. podstawowego.Zamówienia, te będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa.Zakresem rzeczowym tych usług objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania lasu obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Dobrzany bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi.
Interne Kennung: S.270.3.2023
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4-leśnictwo: Kielno, Dobrzany
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach Kielno, Dobrzany.Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podst.umowy o pracę osób wykonujących czynności polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art.22§ 1 ustawy Kodeks pracy.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego o wartości nie przekraczającej 50% wartości zam. podstawowego.Zamówienia, te będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa.Zakresem rzeczowym tych usług objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania lasu obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Dobrzany bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi
Interne Kennung: S.270.4.2023
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5-leśnictwo: Pęzino, Suchań
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach Pęzino, Suchań. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podst.umowy o pracę osób wykonujących czynności polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art.22§ 1 ustawy Kodeks pracy.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego o wartości nie przekraczającej 50% wartości zam. podstawowego.Zamówienia, te będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa.Zakresem rzeczowym tych usług objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania lasu obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Dobrzany bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi.
Interne Kennung: 270.5.2023
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6-leśnictwo Błotno i gospodarstwo szkółkarskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli, ochrony lasu, szkółkarstwa i nasiennictwa, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwie Błotno i gospodarstwie szkółkarskim . Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podst.umowy o pracę osób wykonujących czynności polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art.22§ 1 ustawy Kodeks pracy.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego o wartości nie przekraczającej 50% wartości zam. podstawowego.Zamówienia, te będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa.Zakresem rzeczowym tych usług objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania lasu obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Dobrzany bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi.
Interne Kennung: S.270.6.2023