393744-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – „Kompleksowe usługi pralnicze”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Kompleksowe usługi pralnicze”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi pralniczej w zakresie prania bielizny szpitalnej dla GCZD (Zamawiającego). Termin realizacji zamówienia: sukcesywnie 12 miesięcy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania usługi pralni w pełnej ilości z czego Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia wobec Zamawiającego. Średnia ilość prania w ciągu 12 miesięcy - 168 000,00 kg. Szczegółowy asortyment bielizny szpitalnej Zamawiającego objęty usługą świadczoną przez Wykonawcę w zakresie prania bielizny szpitalnej określa specyfikacja asortymentowa, stanowiąca załącznik nr 2 do SWZ Szczegółowe warunki dotyczące usługi prania bielizny szpitalnej określa załącznik nr 3 do SWZ
Interne Kennung: ZP/25/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kompleksowe usługi pralnicze
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi pralniczej w zakresie prania bielizny szpitalnej dla GCZD (Zamawiającego). 2.Termin realizacji zamówienia: sukcesywnie 12 miesięcy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania usługi pralni w pełnej ilości z czego Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia wobec Zamawiającego. 3.Średnia ilość prania w ciągu 12 miesięcy - 168 000,00 kg. 4.Szczegółowy asortyment bielizny szpitalnej Zamawiającego objęty usługą świadczoną przez Wykonawcę w zakresie prania bielizny szpitalnej określa specyfikacja asortymentowa, stanowiąca załącznik do SWZ 5.Szczegółowe warunki dotyczące usługi prania bielizny szpitalnej określa załącznik do SWZ 6. Usługi objęte niniejszą umową Wykonawca będzie wykonywał na podstawie dokumentacji zdawczo-odbiorczej, tj.: a) każdorazowego pisemnego potwierdzenia odbioru brudnej bielizny szpitalnej, sporządzanego w dwóch egzemplarzach dla każdej ze stron, które uwzględniać będzie podział na komórki organizacyjne Szpitala, tj. oddziały/działy/pracownie, grupę asortymentową* przekazanej do prania bielizny szpitalnej i jej ilość w kg – wzór dokumentu stanowi załącznik do SWZ b) każdorazowego pisemnego potwierdzenia przekazania czystej bielizny szpitalnej, sporządzanego w dwóch egzemplarzach dla każdej ze stron, które uwzględniać będzie podział na komórki organizacyjne Szpitala, tj. oddziały/działy/pracownie, grupę asortymentową przekazanej czystej bielizny szpitalnej i jej ilość w kg – wzór dokumentu stanowi załącznik do SWZ 7. Kompleksowa usługa pralnicza bielizny szpitalnej Zamawiającego obejmuje w szczególności: a) odbiór z magazynu bielizny brudnej i dostawa tej samej bielizny, ale czystej do Zamawiającego (zgodnie z wymogami sanitarno-higienicznymi) zabezpieczonej w szczelnie zapakowane worki foliowe (folie), opisane, z uwzględnieniem podziału na odpowiednie komórki organizacyjne Szpitala i asortyment, b) segregowanie bielizny czystej w pralni Wykonawcy, z zachowaniem podziału na komórki organizacyjne Szpitala zgodnie z oznaczeniem na bieliźnie i asortyment, c) dezynfekcję, pranie, płukanie przy użyciu płynu antystatycznego w zależności od potrzeb, suszenie, maglowanie, prasowanie, bieżącą reperację (serwis bieliźniarski), segregację i pakowanie bielizny (powinno zapewnić utrzymanie świeżości i czystości zwracanej bielizny), d) znakowanie bielizny szpitalnej Zamawiającego, pozwalające uwzględnić podział na komórki organizacyjne. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać znakowanie nowej bielizny szpitalnej (na każde do 100 szt.) w terminie do 72 godzin od momentu jej przekazania przez Zamawiającego oraz na bieżąco lub na podstawie zgłoszenia przez Zamawiającego uzupełniać nieczytelne, uszkodzone itp. oznaczenia znakowania na bieliźnie. e) pralnia spełnia wymogi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy tj. że: • Wykonawca dysponuje pralnią z automatycznym system dozowania środków piorąco – dezynfekcyjnych w procesie prania z dezynfekcją powinny być stosowane preparaty piorąco -dezynfekcyjne lub zestawy preparatów dezynfekcyjnych i piorących o udokumentowanym działaniu biobójczym, • Wykonawca dysponuje automatyczną myjnią dla mycia i dezynfekcji wózków do transportu pościeli, • Warunki techniczne w pralni zapewniają utrzymanie i kontrolę parametrów procesów, 8 Wykonawca zobowiązuje się do: a) odbioru bielizny brudnej z siedziby Zamawiającego i dostarczenia tej samej bielizny, ale czystej codziennie, za wyjątkiem dni wolnych, do siedziby Zamawiającego, w godzinach od 6.00 do 8.00. Pod pojęciem „dni wolnych” Strony rozumieją niedzielę lub pierwszy dzień świąt przypadających kolejno po sobie, przy czym w przypadku, jeśli niedziela i dzień świąteczny następują kolejno, tylko pierwszy z nich uznaje się za wolny; uprana bielizna powinna być zapakowana w sposób zabezpieczający ją przed wtórnym skażeniem biologicznymi czynnikami chorobotwórczymi, b) dostarczania bielizny czystej w ciągu 24 godzin licząc od chwili odebrania bielizny brudnej z siedziby Zamawiającego, a dla poduszek, materacy i kołder do 48 godzin, c) niemieszania bielizny szpitalnej Zamawiającego z bielizną innych placówek, d) prania bielizny szpitalnej Zamawiającego według procedur dostosowanych do stanu zabrudzenia i gwarantujących wysoką jakość wypranej odzieży (zarówno pod względem bakteriologicznym jak i higienicznym), e) zapewnienia do dyspozycji Szpitala 14 sprawnych i bezpiecznych wózków z półkami, szczelnie zamykanych lub z pokrowcem zapewniającym bezpieczeństwo przewożonej bielizny, do transportu brudnej i czystej bielizny Zamawiającego; bielizna brudna i bielizna czysta nie mogą być transportowane razem tymi samymi pojemnikami i wózkami, f) zapewnienia transportu samochodowego do odbioru i przekazania bielizny Zamawiającego, g) zabezpieczenia ładunku brudnej bielizny szpitalnej przed uszkodzeniem, dostępem osób trzecich, wpływem czynników zewnętrznych oraz wpływem ładunku na otoczenie, h) wykonywania drobnych napraw bielizny (cerowanie, przyszywanie guzików, zszywanie rozdartych części bielizny, itp.) ponosząc koszty potrzebnych/użytych materiałów. Wymagane bieżące naprawy krawieckie bielizny szpitalnej odbywać się będą w terminie do 72 godzin od stwierdzenia ich przez pracownika Wykonawcy lub zgłoszenia ich przez uprawnionego pracownika Zamawiającego; Wykonawca będzie na bieżąco informował Zamawiającego o ilości bielizny pozostawionej do naprawy, i) znakowania bielizny szpitalnej Zamawiającego, pozwalającego uwzględnić podział na komórki organizacyjne Szpitala, w tym znakowania nowej bielizny szpitalnej (na każde do 100 szt.) w terminie do 72 godzin od momentu jej przekazania przez Zamawiającego oraz na bieżąco lub na podstawie zgłoszenia przez Zamawiającego uzupełniania na bieliźnie oznaczenia znakowania nieczytelnego, uszkodzonego itp. j) pakowania czystej 9. Zamawiający nie wymaga wadium.