2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mundur wyjściowy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa elementów munduru wyjściowego wyspecyfikowanych w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 9 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: Marynarka damska w kolorze oliwkowozielonym - zgodnie z załącznikiem nr 1 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 300 sztuk Spodnie damskie w kolorze oliwkowozielonym - zgodnie z załącznikiem nr 1 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 300 sztuk Spódnica w kolorze oliwkowozielonym - zgodnie z załącznikiem nr 1 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 500 sztuk Marynarka męska w kolorze oliwkowozielonym - zgodnie z załącznikiem nr 2 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 1000 sztuk Spodnie męskie w kolorze oliwkowozielonym - zgodnie z załącznikiem nr 2 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 2000 sztuk Czapka typu maciejówka w kolorze oliwkowozielonym z wizerunkiem godła - zgodnie z załącznikiem nr 9 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 200 sztuk Płaszcz z podpinką damski w kolorze ciemnooliwkowym - zgodnie z załącznikiem nr 3 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 200 sztuk Płaszcz z podpinką męski w kolorze ciemnooliwkowym - zgodnie z załącznikiem nr 4 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 400 sztuk Kapelusz w kolorze ciemnozielonym z gałązką modrzewiową - zgodnie z załącznikiem nr 10 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 50 sztuk Pasek wąski skórzany do spodni lub spódnicy w kolorze brązowym - zgodnie z załącznikiem nr 11 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 500 sztuk Krawat w kolorze ciemnozielonym - zgodnie z załącznikiem nr 12 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 500 sztuk Rękawice skórzane damskie w kolorze brązowym - zgodnie z załącznikiem nr 13 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 100 par Rękawice skórzane męskie w kolorze brązowym - zgodnie z załącznikiem nr 14 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 300 par Szalik w kolorze ciemnooliwkowym - zgodnie z załącznikiem nr 15 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 200 sztuk Skarpety do munduru wyjściowego w kolorze oliwkowym - zgodnie z załącznikiem nr 16 do zarządzenia 107 DGLP z 23.08.2024 r. 4000 par Dokumentacja techniczno-technologiczna stanowi Załącznik nr 10. 3. Zamawiający udostępnia wzory odzieży do wglądu w swojej siedzibie, tj. Zakładzie Produkcyjno Usługowo Handlowym Lasów Państwowych w Olsztynie – Hurtowania nr 2, ul. Marii Zientary-Malewskiej 51/53, 10-307 Olsztyn w dni robocze* w godz. 6.45-14.00. UWAGA: * przez dni robocze należy rozumieć dni od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. 4. Elementy munduru szyte na miarę stanowią do 5% ilości każdej pozycji. 5. Dostawy szyte według obmiarów indywidualnych - realizacja dostawy w ciągu 25 dni roboczych.
Interne Kennung: HP.270.19.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zastosowanie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, który daje możliwość skrócenia terminu składania ofert do minimum 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Uzasadnienie: Artykuł ten umożliwia szybkie udzielenie zamówienia, a jego zastosowanie w przetargu nieograniczonym jest zgodne z zasadami równego traktowania wykonawców i przejrzystości oraz zapewnia konkurencję nawet w przypadku pilnej konieczności udzielenia zamówienia. ZPUH LP realizuje zadania w zakresie zaopatrzenia pracowników Służby Leśnej oraz Administracji Lasów Państwowych w umundurowanie. Poprzednie postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego nie pozwoliło na wyłonienie Wykonawcy (zostały złożono 2 oferty, jednak jedna z ofert została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp, natomiast druga przekraczała środki jakie Zamawiający przewidział na realizację przedmiotowego zamówienia. W związku z tym postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3. Zamawiający w chwili obecnej ma znaczne braki magazynowe. W sytuacji braku handlu sortami mundurowymi nastąpi spadek zysku dla firmy, dlatego chcąc zapewnić ochronę interesu zarówno zakładu, jak i nadleśnictw (głównie pracowników Służby Leśnej) skorzystano z art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy PZP, ponieważ Zamawiający może doznać uszczerbku w postaci utraty dochodów, w przypadku zbyt długiego oczekiwania na wyłonienie wykonawcy w trybie art. 132 tj. przetargu nieograniczonego z 30 dniowym terminem składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18110000 Berufskleidung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18230000 Diverse Oberbekleidung, 18443000 Kopfbedeckungen und Zubehör für Kopfbedeckungen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Zamówienie obejmuje prawo opcji. 2) Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 90% wartości brutto umowy. 3) Skorzystanie z Opcji może nastąpić wyłącznie w okresie obowiązywania umowy. 4) Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa Opcji w przypadku, gdy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy i zakup dodatkowej ilości produktu będzie leżał w interesie Zamawiającego oraz wynikał z jego bieżących potrzeb Podstawą określenia wartości dostaw towarów zleconych w ramach Opcji będą ceny jednostkowe towarów określone są w ofercie 5) Zlecanie dostaw będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących Przedmiotem Umowy.