394012-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Produkte für Sonderzwecke – PROIECTARE, FURNIZARE, MONTARE, PUNERE ÎN FUNCŢIUNE SI CERTIFICARE CAMERA CURATA ISO 6
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPROIECTARE, FURNIZARE, MONTARE, PUNERE ÎN FUNCŢIUNE SI CERTIFICARE CAMERA CURATA ISO 6
BeschreibungProiectare, furnizare, montare, punere în functiune, testare, certificare Camera curata ISO 6 si instruire personal beneficiar. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cel tarziu in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung9052135/2026/64
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39230000 Produkte für Sonderzwecke
5. Los
LosLOT-0000
TitelDefault lot
BeschreibungProiectare, furnizare, montare, punere în functiune si certificare Camera curata ISO 6 – 1 buc., suprafata de aprox. 27.7 mp
Interne Kennung1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39180000 Labormöbel, 51430000 Installation von labortechnischen Anlagen, 79132000 Beglaubigungsdienste, 79633000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Personalentwicklung, 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign
394012-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό9052135/2026/64
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 39230000 Προϊόντα ειδικών χρήσεων
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
ΤίτλοςDefault lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 39180000 Έπιπλα εργαστηρίου, 51430000 Υπηρεσίες εγκατάστασης εργαστηριακού εξοπλισμού, 79132000 Υπηρεσίες πιστοποίησης, 79633000 Υπηρεσίες εξέλιξης προσωπικού, 79930000 Ειδικές υπηρεσίες μελετών
394012-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier9052135/2026/64
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 39230000 Special-purpose product
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 39180000 Laboratory furniture, 51430000 Installation services of laboratory equipment, 79132000 Certification services, 79633000 Staff development services, 79930000 Specialty design services
394012-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno9052135/2026/64
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 39230000 Producto para usos especiales
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
Clasificación adicional (cpv): 39180000 Mobiliario de laboratorio, 51430000 Servicios de instalación de equipo técnico de laboratorio, 79132000 Servicios de certificación, 79633000 Servicios de desarrollo del personal, 79930000 Servicios especializados de diseño
394012-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus9052135/2026/64
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 39230000 Eriotstarbelised tooted
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
Täiendav liigitus (cpv): 39180000 Laborimööbel, 51430000 Laboriseadmete paigaldusteenused, 79132000 Tõendamisteenused, 79633000 Personaliarendusteenused, 79930000 Tellimustoodete kujundamine
394012-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne9052135/2026/64
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 39230000 Produit à usage spécial
TitreDefault lot
Identifiant interne1
Nomenclature complémentaire (cpv): 39180000 Mobilier de laboratoire, 51430000 Services d'installation de matériel de laboratoire, 79132000 Services de certification, 79633000 Services de développement du personnel, 79930000 Conception de modèles
394012-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach9052135/2026/64
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
394012-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka9052135/2026/64
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 39230000 Proizvodi posebne namjene
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
Dodatna klasifikacija (cpv): 39180000 Laboratorijski namještaj, 51430000 Usluge instaliranja laboratorijske opreme, 79132000 Usluge ovjeravanja, 79633000 Usluge povezane s razvojem kadrova, 79930000 Usluge specijalnog oblikovanja
394012-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító9052135/2026/64
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 39230000 Különleges célú termékek
5. Rész
RészLOT-0000
CímDefault lot
Belső azonosító1
További osztályozás (cpv): 39180000 Laboratóriumi bútor, 51430000 Laboratóriumi berendezéssel kapcsolatos szerelési szolgáltatások, 79132000 Hitelesítési szolgáltatások, 79633000 Munkaerő-képzési szolgáltatások, 79930000 Különleges tervezési szolgáltatások
394012-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius9052135/2026/64
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 39230000 Specialios paskirties produktai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
PavadinimasDefault lot
Vidaus identifikatorius1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 39180000 Laboratorijos baldai, 51430000 Laboratorinės įrangos montavimo paslaugos, 79132000 Sertifikavimo paslaugos, 79633000 Darbuotojų tobulinimo paslaugos, 79930000 Specialiosios projektavimo paslaugos
394012-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
Iekšējais identifikators9052135/2026/64
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 39230000 Īpaša lietojuma izstrādājumi
5. Daļa
DaļaLOT-0000
NosaukumsDefault lot
Iekšējais identifikators1
Papildu klasifikācija (cpv): 39180000 Laboratorijas mēbeles, 51430000 Laboratoriju iekārtu uzstādīšanas pakalpojumi, 79132000 Sertificēšanas pakalpojumi, 79633000 Darbinieku kvalifikācijas celšanas pakalpojumi, 79930000 Speciāli projektēšanas pakalpojumi
394012-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator9052135/2026/64
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 39230000 Produkty specjalnego zastosowania
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 39180000 Meble laboratoryjne, 51430000 Usługi instalowania sprzętu laboratoryjnego, 79132000 Usługi uwierzytelniania, 79633000 Rozwój personelu, 79930000 Specjalne usługi projektowe
394012-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 39230000 Produtos para usos especiais
Classificação adicional (cpv): 39180000 Mobiliário de laboratório, 51430000 Serviços de instalação de equipamento de laboratório, 79132000 Serviços de certificação, 79633000 Serviços de desenvolvimento do pessoal, 79930000 Serviços de concepção de modelos especializados
394012-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern9052135/2026/64
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 39230000 Produse cu utilizare specială
TitluDefault lot
Identificator intern1
Clasificare suplimentară (cpv): 39180000 Mobilier de laborator, 51430000 Servicii de instalare de echipament de laborator, 79132000 Servicii de certificare, 79633000 Servicii de perfecţionare a personalului, 79930000 Servicii de proiectare specializată
394012-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator9052135/2026/64
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 39230000 Proizvodi za posebne namene
5. Sklop
SklopLOT-0000
Notranji identifikator1
Dodatna klasifikacija (cpv): 39180000 Laboratorijsko pohištvo, 51430000 Storitve inštalacije laboratorijske opreme, 79132000 Storitve overovljanja, 79633000 Storitve, povezane z razvojem kadrov, 79930000 Storitve oblikovanja specialnih izdelkov