See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prace budowlano-wykończeniowe pomieszczeń pod działalność Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Krapkowickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Krapkowicach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są prace budowlano-wykończeniowe w obszarze pomieszczeń oraz infrastruktury wewnętrznej i zewnętrznej niezbędnej do uruchomienia jak i funkcjonowania Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Krapkowickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Krapkowicach. Przedsięwzięcie dotyczy wykonania infrastruktury budowlanej szpitala powiatowego polegającej na realizacji robót budowlanych takich jak: przebudowa, rozbudowa, nadbudowa, remont oraz innych prac, które stanowią roboty budowlane w rozumieniu ustawy Prawo budowlane. Obejmować będzie prace budowlane polegające na wykończeniu i przystosowaniu do wymogów sanitarno-epidemiologicznych umożliwiających realizację świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki długoterminowej w ZOL w szczególności prace instalacje: energii elektrycznej, wod-kan, wentylacji, klimatyzacji, sieci lan, tynki, podłogi, sufity podwieszane, windy, klatki schodowe – ewakuacyjne, paneli instalacji gazów medycznych, powietrza i próżni.
Interne Kennung: ZP 11/VII/2025
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45400000 Baufertigstellung, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 42416100 Aufzüge
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w cenie wynikającej z oferty w następującym zakresie: Instalacja tłumików do wentylacji (poz. od 10 – do 303 d.11.3 przedmiaru robót instalacji sanitarnych) nie objętych zakresem podstawowym. 2. Warunki skorzystania z prawa opcji zostały zawarte w Załączniku nr 12 B do SWZ – projektowane postanowienia umowy. 3. Skorzystanie z zamówienia opcjonalnego uzależnione będzie od potrzeby wynikającej z przeprowadzonych badań pomiarów hałasu w pomieszczeniach. W przypadku kiedy badania wykażą konieczność zastosowania tłumików, opcja zostaje zlecona Wykonawcy w terminie 5 dni od dnia powzięcia przez Zamawiającego wiadomości o tym fakcie, a brak odbiorów przez Państwowa Straż Pożarną i Państwową Inspekcję Sanitarną oraz brak uzyskania pozwolenia na użytkowanie z tego tytułu nie będzie stanowić wyłącznej przyczyny nieprzystąpienia do odbioru końcowego przez Zamawiającego lub niedokonania odbioru końcowego robót dla zadania podstawowego w obu zakresach (załącznik 12A i załącznik 12B do SWZ), a termin wykonania zadania podstawowego w obu zakresach zostanie uznany za dotrzymany. W takim przypadku procedura odbiorowa z Państwową Strażą Pożarną, Państwową Inspekcją Sanitarną oraz Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego zostanie przez Wykonawcę wykonana w ramach zleconej Opcji, a termin na wykonanie Opcji wyniesie 120 dni plus 35 dni na procedurę odbiorową. W przypadku kiedy badania nie wykażą konieczności zastosowania tłumików, opcja może zostać zlecona Wykonawcy w zależności od możliwości finansowych Zamawiającego jako uprawnienie, z którego może, lecz nie musi skorzystać. 4. W przypadku kiedy badania nie wykażą konieczności zastosowania tłumików o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający zawiadomi Wykonawcę pisemnie w czasie trwania umowy na zakres podstawowy i wskaże termin rozpoczęcia prac najpóźniej po dniu zakończenia zamówienia podstawowego. W przypadku kiedy badania wykażą konieczności zastosowania tłumików, opcja zostaje zlecona Wykonawcy w terminie 5 dni od dnia powzięcia przez Zamawiającego wiadomości o tym fakcie. 5. Wszystkie Postanowienia Umowy dotyczące realizacji zamówienia podstawowego stosuje się odpowiednio do zamówienia realizowanego w ramach opcji. 6. W przypadku kiedy badania nie wykażą konieczności zastosowania tłumików zamówienie realizowane w ramach prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówienia objętego prawem opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. W przypadku kiedy badania wykażą konieczność zastosowania tłumików, opcja zostaje zlecona Wykonawcy w terminie 5 dni od dnia powzięcia przez Zamawiającego wiadomości o tym fakcie. 7. Sposób rozliczenia: jak dla zamówienia podstawowego na podstawie oddzielnych protokołów odbiorów częściowych dot. opcji oraz oddzielnego protokołu odbioru końcowego dot. opcji. 8. W przypadku kiedy badania nie wykażą konieczności zastosowania tłumików termin realizacji zamówienia objętego prawem opcji będzie liczony od daty uruchomienia opcji i wynosi maksymalnie 120 dni od terminu wskazanego przez zamawiającego. Zamawiający zastrzega możliwość realizacji zamówienia objętego prawem opcji po realizacji zamówienia podstawowego, z zastrzeżeniem, że Wykonawca zostanie powiadomiony o skorzystaniu z prawa opcji w sposób określony w pkt 4. W przypadku kiedy badania wykażą konieczność zastosowania tłumików termin na wykonanie opcji wyniesie 120 dni plus 35 dni na procedurę odbiorową.