See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge for Kredsløb Affaldsenergi A/S
Beschreibung: Udbuddet omfatter afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge for Kredsløb Affaldsenergi A/S. Udbuddet omfatter følgende 2 delopgaver (delkontrakter): Delopgave (delkontrakt) 1: Afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge – Energianlæg Skanderborg. Delopgave (delkontrakt) 2: Afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge – Energianlæg Lisbjerg. De udbudte delopgaver (delkontrakter) – herunder krav til/vilkår for opgavernes udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge - Energianlæg Skanderborg
Beschreibung: Delopgave (delkontrakt) 1 omhandler afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge fra Energianlæg Skanderborg. Den udbudte delopgave (delkontrakt) – herunder krav til/vilkår for opgavens udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten er gældende fra den 1. juni 2026 til den 31. maj 2034, medmindre Kredsløb opsiger kontrakten. Kredsløb kan tidligst opsige kontrakten efter 2 års løbetid og opsigelse skal meddeles med minimum 6 måneders varsel.
Los: LOT-0002
Titel: Afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge - Energianlæg Lisbjerg
Beschreibung: Delopgave (delkontrakt) 2 omhandler afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge fra Energianlæg Lisbjerg. Den udbudte delopgave (delkontrakt) – herunder krav til/vilkår for opgavens udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.