See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Holbæk Boligselskab - indkøb af forsikringer
Beschreibung: Holbæk Boligselskab ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings-, løsøre-, tekniks-, erhvervs- og produktansvarsforsikringMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikring Der henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 255237198
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Holbæk Boligselskab ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings-, løsøre-, tekniks-, erhvervs- og produktansvarsforsikringMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikring Der henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Bygnings-, løsøre-, teknisk-, erhvervs- og produktansvarsforsikring
Beschreibung: Holbæk Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, løsøre-, teknisk-, erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung: 243142923
Haupteinstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Jf. udbudsmateriale
Los: LOT-0002
Titel: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Holbæk Boligselskab ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring
Interne Kennung: 243143149
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Arbejdsskadeforsikring
Beschreibung: Holbæk Boligselskab ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung: 243143174
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen