2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup pakietu biurowego i licencji dostępowych CAL na urządzenie.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ-formularz cenowy.
Interne Kennung: ADZP-381-53/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Szpital, planuje ogłosić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest: Zakup pakietu biurowego i licencji dostępowych CAL na urządzenie. W związku z realizacją inwestycji finansowanej ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności informuję, że w wyniku przeprowadzonych postępowań o udzielenie zamówień publicznych powstały oszczędności w stosunku do wartości szacunkowych zamówień. Środki pierwotnie przewidziane na realizację inwestycji zostały zasadniczo wykorzystane w ramach przeprowadzonych postępowań, natomiast powstałe oszczędności wynikają z różnic pomiędzy zakładanymi wartościami a cenami uzyskanymi w toku procedur zakupowych. W związku z powyższym Zamawiający wystąpił o możliwość wykorzystania powstałych oszczędności oraz przedłużenie terminu realizacji projektu, celem ich efektywnego zagospodarowania. Działania związane z realizacją projektu w pierwszej kolejności koncentrowały się na kluczowym zadaniu dotyczącym wdrożenia Centralnej Rejestracji(CER).W związku ze zmianami zakresu oraz prowadzonymi negocjacjami, wartość tego zadania ulegała korektom. Podpisanie umowy na wdrożenie CER nastąpiło dopiero na początku maja 2026r., a w wyniku negocjacji termin realizacji został skrócony z 50 dni do dnia 31.05.2026r.Dopiero na tym etapie możliwe było jednoznaczne określenie wysokości środków pozostałych do zagospodarowania w ramach projektu. W dniu 06.05.2026r. Zamawiający otrzymał informację o możliwości przedłużenia terminu rozliczenia projektu do dnia 15.07.2026r., co umożliwiło podjęcie działań zmierzających do wykorzystania powstałych oszczędności. Mając na uwadze powyższe, planuje się przeznaczenie pozostałych środków na: Zakup pakietu biurowego i licencji dostępowych CAL na urządzenie. Wykorzystanie powstałych oszczędności nie zmienia zakresu celów projektu, lecz stanowi uzupełnienie działań umożliwiające pełniejsze osiągnięcie jego założeń. Z uwagi na ograniczony czas pozostały do realizacji i rozliczenia projektu, zasadne jest podjęcie działań w możliwie najkrótszym czasie. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie wspomnianego zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art.138 ust.1 ustawy Pzp, termin składania ofert nie może być krótszy niż 35dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym nie mniej, zgodnie z art.138ust.2 pkt 2)ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust.1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Skrócenie terminu nie naruszy zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. W żaden sposób nie wpłynie również na zachwianie konkurencji, albowiem przygotowanie oferty jest procesem krótkotrwałym, niewymagającym długotrwałej i złożonej analizy dokumentacji przetargowej. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składnia ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. zadań. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zamawiającego, które to mieszczą się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust.2 pkt 2)ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0006
Beschreibung: Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Zakup pakietu biurowego i licencji dostępowych CAL na urządzenie.