394281-2026 - Ergebnis
Polen – Gutachterische Tätigkeit – Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wycen nieruchomości wraz z częściami składowymi będących w Zasobie mieszkaniowym KOWR
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZawarcie umów ramowych na świadczenie usług wycen nieruchomości wraz z częściami składowymi będących w Zasobie mieszkaniowym KOWR
BeschreibungCzęść I: Określenie wartości nieruchomości lokalowej mieszkalnej wraz z pomieszczeniami przynależnymi lub nieruchomości lokalowej o innym przeznaczeniu niż mieszkalna wraz z pomieszczeniami przynależnymi wraz z udziałem w gruncie w nieruchomości wspólnej. W operatach należy podać wartość nieruchomości z rozbiciem na: wartość lokalu bez gruntu, wartość pomieszczenia gospodarczego lub garażu bez gruntu, wartość piwnicy, ziemianki bez gruntu (w tym należy podać powierzchnię zabudowy piwnicy) oraz wartość udziału w gruncie. W zależności od potrzeb Zamawiającego wycenie będą podlegać znajdujące się w lokalu urządzenia techniczne (np. kocioł co wraz z instalacją). Szacunkowa liczba operatów szacunkowych dla części I: 400 Miejsce wykonywania usług: teren województwa wielkopolskiego. Część II: Określenie wartości pomieszczenia gospodarczego lub pomieszczenia garażowego lub piwnicy ziemianki lub pomieszczenia o innym przeznaczeniu wraz z udziałem w gruncie w nieruchomości wspólnej. Wraz z operatem szacunkowym należy przedłożyć oddzielnie sporządzony szkic pomieszczenia gospodarczego lub pomieszczenia garażowego lub piwnicy ziemianki w dwóch egzemplarzach. W operacie należy podać wartość nieruchomości z rozbiciem na wartość pomieszczenia gospodarczego bez gruntu lub garażu bez gruntu wartość piwnicy ziemianki bez gruntu oraz wartość udziału w gruncie. Szacunkowa liczba operatów szacunkowych dla części II: 300 Miejsce wykonywania usług: teren województwa wielkopolskiego. Część III: Określenie wartości pomieszczenia mieszkalnego wraz z pomieszczeniami przynależnymi wraz z udziałem w gruncie nieruchomości wspólnej. Operaty należy wykonać w dwóch egzemplarzach, dla każdej nieruchomości oddzielnie oraz na nośniku cyfrowym. W operatach należy podać wartość nieruchomości z rozbiciem na: wartość lokalu bez gruntu, wartość pomieszczenia gospodarczego lub garażu bez gruntu, wartość piwnicy, ziemianki bez gruntu (w tym należy podać powierzchnię zabudowy piwnicy) oraz wartość udziału w gruncie. W zależności od potrzeb Zamawiającego wycenie będą podlegać znajdujące się w lokalu urządzenia techniczne (np. kocioł co wraz z instalacją). Szacunkowa liczba operatów szacunkowych dla części III: 300 Miejsce wykonywania usług: teren województwa wielkopolskiego.
Vorherige Bekanntmachung160959-2026
Interne KennungPOZ.WO.260.3.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71319000 Gutachterische Tätigkeit
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungOkreślenie wartości nieruchomości lokalowej mieszkalnej wraz z pomieszczeniami przynależnymi lub nieruchomości lokalowej o innym przeznaczeniu niż mieszkalna wraz z pomieszczeniami przynależnymi wraz z udziałem w gruncie w nieruchomości wspólnej. W operatach należy podać wartość nieruchomości z rozbiciem na: wartość lokalu bez gruntu, wartość pomieszczenia gospodarczego lub garażu bez gruntu, wartość piwnicy, ziemianki bez gruntu (w tym należy podać powierzchnię zabudowy piwnicy) oraz wartość udziału w gruncie. W zależności od potrzeb Zamawiającego wycenie będą podlegać znajdujące się w lokalu urządzenia techniczne (np. kocioł co wraz z instalacją). Szacunkowa liczba operatów szacunkowych dla części I: 400 Miejsce wykonywania usług: teren województwa wielkopolskiego.
Interne KennungCzęść I
Optionen
Beschreibung der OptionenW ramach zawartych umów cząstkowych Zamawiający przewiduje jako opcję możliwość zlecenia jednorazowego potwierdzenia aktualności wykonanego operatu szacunkowego przed lub po upływie 12 miesięcy od daty jego wykonania, zgodnie z art. 156 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, za wynagrodzeniem w wysokości określonej w przedziale od 30 % do 60 % ceny brutto za operat szacunkowy. Termin wykonania potwierdzenia aktualności wynosi 5 dni od daty otrzymania zlecenia. W ramach zlecenia należy wykonać analizę rynku nieruchomości, uwarunkowań prawnych i sprawdzić istotne czynniki mające wpływ na określenie wartości, o których mowa w art. 154 ww. ustawy. Po wykonanej ww. czynności Wykonawca dostarczy Zamawiającemu klauzulę o aktualności operatu będącą osobnym od operatu dokumentem, zawierającą m.in.: oświadczenie o aktualności operatu; analizę potwierdzającą, że od daty jego sporządzenia nie wystąpiły zmiany uwarunkowań prawnych lub istotne zmiany czynników, o których mowa w art. 154 ustawy o gospodarce nieruchomościami; kopię dokumentu ubezpieczenia, o którym mowa w art. 175 ust. 4 ww. ustawy. W przypadku stwierdzenia, iż potwierdzenie aktualności operatu szacunkowego nie jest możliwe, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu pisemną odmowę potwierdzenia aktualności operatu wraz z uzasadnieniem i wykonaną analizą rynku nieruchomości. W celu realizacji zlecenia potwierdzenia aktualności operatu szacunkowego bądź operatu dodatkowego Zamawiający dostarczy Wykonawcy dokumentację geodezyjno – prawną oraz kopię dokumentu dotyczącego przeznaczenia nieruchomości w dokumentacji planistycznej uzyskanego z właściwej Gminy.
LosLOT-0002
BeschreibungOkreślenie wartości pomieszczenia gospodarczego lub pomieszczenia garażowego lub piwnicy ziemianki lub pomieszczenia o innym przeznaczeniu wraz z udziałem w gruncie w nieruchomości wspólnej. Wraz z operatem szacunkowym należy przedłożyć oddzielnie sporządzony szkic pomieszczenia gospodarczego lub pomieszczenia garażowego lub piwnicy ziemianki w dwóch egzemplarzach. W operacie należy podać wartość nieruchomości z rozbiciem na wartość pomieszczenia gospodarczego bez gruntu lub garażu bez gruntu wartość piwnicy ziemianki bez gruntu oraz wartość udziału w gruncie. Szacunkowa liczba operatów szacunkowych dla części I: 400 Miejsce wykonywania usług: teren województwa wielkopolskiego.
Interne KennungCzęść II
LosLOT-0003
Interne KennungCzęść III