394553-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinsoftwarepaket – Kompleksowe unowocześnienie systemu zarządzania, weryfikacji i planowania radioterapii wraz z wymianą sprzętu komputerowego w NIO-PIB Oddział w Gliwicach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowe unowocześnienie systemu zarządzania, weryfikacji i planowania radioterapii wraz z wymianą sprzętu komputerowego w NIO-PIB Oddział w Gliwicach
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowe unowocześnienie systemu zarządzania, weryfikacji i planowania radioterapii wraz z wymianą sprzętu komputerowego w NIO-PIB Oddział w Gliwicach, zwanego dalej Zamawiającym. 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 2 do SWZ, Specyfikacji asortymentowo-cenowej– załącznik nr 3 do SWZ, Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załączniki nr 10 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 4. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych opis równoważności zawarty został w rozdziale IV SWZ. 6. Zamawiający wymaga od Wykonawcy wniesienia wadium, 7. Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 8. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej oraz zamówień uzupełniających. 9. Zamawiający w przedmiotowym postępowania wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 10. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 11. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku 10 do SWZ. Zmiana każdej umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 24 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 12. Klauzulę informacyjną wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 13. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu o udzielnie zamówienia publicznego, określone czynności w zakresie realizacji przedmiotowego zamówienia nie będą polegały na wykonywaniu pracy w rozumieniu art. 22 §1 Kodeksu pracy. 14. Przedmiot umowy finansowany jest z dotacji celowej ze środków Funduszu Medycznego na lata 2026-2029 na dofinansowanie zadania pn. „Optymalizacja ścieżki diagnostycznej i terapeutycznej chorych na nowotwory w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym” 15. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z „Zasadą DNSH” („nie czyń poważnej szkody”; ang. „Do No Significant Harm”) która jest zasadą dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody (poważne szkody, posiada znaczący negatywny wpływ) dla któregokolwiek z celów środowiskowych takich jak: 1) łagodzenie zmian klimatu, 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym, 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów. 16. Na podstawie art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 17. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu SISONKO, którego regulacje wskazują, że Wykonawca jest zobowiązany do poddawania się kontroli przeprowadzanej przez Ministra w szczególności do przekazywania wymaganej dokumentacji, udzielania wyjaśnień dotyczących realizacji programu inwestycyjnego oraz zezwalania kontrolującym na wejście na teren, na którym realizowany jest program inwestycyjny. 18. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ.
Interne KennungDZ/DZ–381-1-47/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW przedmiotowym postępowaniu maksymalne skrócenie terminu składania ofert wynika ze względu na konieczność poniesienia wydatku na aktualizację sytemu ARIA jeszcze w tym roku, są to wytyczne projektu SISONKO.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48151000 Computersteuerungssystem, 72514200 Anlagenverwaltung für die Computersystementwicklung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowe unowocześnienie systemu zarządzania, weryfikacji i planowania radioterapii wraz z wymianą sprzętu komputerowego w NIO-PIB Oddział w Gliwicach, zwanego dalej Zamawiającym. 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 2 do SWZ, Specyfikacji asortymentowo-cenowej– załącznik nr 3 do SWZ, Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załączniki nr 10 do SWZ. 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 21.09.2026 r. 4. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 30 października 2026r. 5. Kryterium oceny ofert: Cena 100%, zgodnie z zapisami SWZ. 6. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp.
Interne KennungDZ/DZ–381–1–47/26