See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA OPRYSKIWACZA I SYSTEMU MONITOROWANIA ROŚLIN
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest DOSTAWA OPRYSKIWACZA I SYSTEMU MONITOROWANIA ROŚLIN. 2. Ilekroć w niniejszej SWZ oraz załącznikach mowa o sprzęcie, urządzeniach, ciągnikach, wyposażeniu, Zamawiający ma na myśli środki trwałe z zainstalowanym na nich oprogramowaniem, stanowiące przedmiot zamówienia określony w OPZ. Ilekroć w niniejszej SWZ oraz załącznikach mowa o oprogramowaniu, systemie Zamawiający ma na myśli oprogramowanie zainstalowane na dostarczanych w ramach przedmiotu zamówienia środkach trwałych. 3. Przedmiot zamówienia został podzielony na części: 1) Część nr 1: Opryskiwacz o pojemności 1000-2000 litrów 2) Część nr 2: System monitorowania roślin uprawnych 4. Zakres zamówienia obejmuje odrębnie dla każdej części: 1) dostawę, montaż, uruchomienie, przeprowadzenie testów poprawności działania i przekazanie urządzeń składających się na przedmiot zamówienia do eksploatacji; 2) przeszkolenie personelu Zamawiającego z obsługi, eksploatacji i podstawowej konserwacji dostarczonych urządzeń (max. 10 osób) w terminie ustalonym z Zamawiającym 3) udzielenie licencji na oprogramowanie na zasadach określonych w ust. 16 i dalszych § 2 projektowanych postanowień umowy, stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ od dnia podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego, o którym mowa w § 4 ust 5 projektowanych postanowień umowy, stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ; 4) udzielenie minimum 24-miesięcznej gwarancji na przedmiot umowy na zasadach określonych w § 5 projektowanych postanowień umowy, stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ (zgodnie z deklaracją Wykonawcy złożoną w ofercie). 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji załączonej do SWZ: 1) Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ): a) Część nr 1: Opryskiwacz o pojemności 1000-2000 litrów b) Część nr 2: System monitorowania roślin uprawnych stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ, 2) W projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: ZSCKR - 34-340-03-26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na mocy przesłanki zawartej w art. 138 ust. 2 pkt. 2) ustawy Pzp Zamawiający określił termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, ponieważ zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione ponieważ zamówienie jest finansowane w ramach dotacji z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w zakresie inwestycji A1.4.1. Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności podmiotów uczestniczących w łańcuchu, w obszarze: Wsparcie dla szkół rolniczych w zakresie unowocześnienia bazy dydaktycznej szkół rolniczych na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0. Warunki udzielonej dotacji zakładają, że umowy w ramach projektu będą zawarte do końca kwietnia 2026 roku. Zamawiający ogłosił postępowania obejmujące przedmiot niniejszego zamówienia w 2025 roku, z zachowaniem terminu określonego w art. 138 ust. 4 ustawy pzp, a następnie w 2026 roku w procedurze przyspieszonej, jednakże w związku z brakiem ofert lub odrzuceniem wszystkich otrzymanych ofert, konieczne było unieważnienie tamtych postępowań. Konieczne jest częściowe powtórzenie postępowania, jednakże dochowanie terminów określonych w art. 138 ust. 4 jest niemożliwe, ponieważ powoduje ryzyko utraty przez Zamawiającego przyznanej dotacji.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16400000 Bespritzungsmaschinen für Landwirtschaft oder Gartenbau, 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen, 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket, 48420000 Softwarepaket für das Facility-Management und Softwarepaketreihe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1) Część nr 1: Opryskiwacz o pojemności 1000-2000 litrów
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje odrębnie dla każdej części: 1) dostawę, montaż, uruchomienie, przeprowadzenie testów poprawności działania i przekazanie urządzeń składających się na przedmiot zamówienia do eksploatacji; 2) przeszkolenie personelu Zamawiającego z obsługi, eksploatacji i podstawowej konserwacji dostarczonych urządzeń (max. 10 osób) w terminie ustalonym z Zamawiającym 3) udzielenie licencji na oprogramowanie na zasadach określonych w ust. 16 i dalszych § 2 projektowanych postanowień umowy, stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ od dnia podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego, o którym mowa w § 4 ust 5 projektowanych postanowień umowy, stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ; 4) udzielenie minimum 24-miesięcznej gwarancji na przedmiot umowy na zasadach określonych w § 5 projektowanych postanowień umowy, stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ (zgodnie z deklaracją Wykonawcy złożoną w ofercie). 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji załączonej do SWZ: 1) Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ): a) Część nr 1: Opryskiwacz o pojemności 1000-2000 litrów stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ, 2) W projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 1: Opryskiwacz o pojemności 1000-2000 litrów
Haupteinstufung (cpv): 16400000 Bespritzungsmaschinen für Landwirtschaft oder Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke
Los: LOT-0002
Titel: 2) Część nr 2: System monitorowania roślin uprawnych
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje odrębnie dla każdej części: 1) dostawę, montaż, uruchomienie, przeprowadzenie testów poprawności działania i przekazanie urządzeń składających się na przedmiot zamówienia do eksploatacji; 2) przeszkolenie personelu Zamawiającego z obsługi, eksploatacji i podstawowej konserwacji dostarczonych urządzeń (max. 10 osób) w terminie ustalonym z Zamawiającym 3) udzielenie licencji na oprogramowanie na zasadach określonych w ust. 16 i dalszych § 2 projektowanych postanowień umowy, stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ od dnia podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego, o którym mowa w § 4 ust 5 projektowanych postanowień umowy, stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ; 4) udzielenie minimum 24-miesięcznej gwarancji na przedmiot umowy na zasadach określonych w § 5 projektowanych postanowień umowy, stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ (zgodnie z deklaracją Wykonawcy złożoną w ofercie). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji załączonej do SWZ: 1) Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ): b) Część nr 2: System monitorowania roślin uprawnych stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ, 2) W projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 2: System monitorowania roślin uprawnych
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket, 48420000 Softwarepaket für das Facility-Management und Softwarepaketreihe, 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke