394815-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Orientierungs- und Beratungsdienste – VISO-udbud på voksenområdet vedr. Senfølger efter seksuelle overgreb
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVISO-udbud på voksenområdet vedr. Senfølger efter seksuelle overgreb
BeschreibungSocial- og Boligstyrelsen udbyder VISO-ydelser på voksenområdet vedrørende Senfølger efter seksuelle overgreb. Udbuddet vedrører levering af ydelserne specialrådgivning og udredning. Der henvises til ydelsesbeskrivelsen og udbuddets bilag for definition af ydelserne. Desuden indeholder udbuddet option på køb af vidensydelser på målgruppeområdet.
Interne Kennung2025-10938
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som offentligt udbud, hvor alle potentielle tilbudsgivere har mulighed for at afgive tilbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312300 Orientierungs- und Beratungsdienste
5. Los
LosLOT-0000
Menge37 895 Stunden
Optionen
Beschreibung der OptionenUdbuddet indeholder option på køb af vidensydelser ved ordregivers behov. Det vil sige, at leverandøren skal kunne bidrage med faglig viden til udviklingsarbejde hos ordregiver ved behov.