394845-2025 - Ergebnis
Dänemark – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Kontrol af svejsninger på stålrør og lodninger af kobberrør (NDT)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKontrol af svejsninger på stålrør og lodninger af kobberrør (NDT)
BeschreibungAftalen omfatter Ikke-destruktiv kontrol af svejsninger på stålfjernvarmerør og lodninger på kobberrør (NDT). Ikke-destruktiv kontrol af svejsninger og materialer skal udføres og rapporteres, som akkrediteret prøvning i henhold til akkreditering fra DANAK. Metoderne/undersøgelserne omfatter Visuel kontrol, Radiograf (røntgen og isotop), Vakuum, Ultralyd (både svejsekontrol og lagdelingsundersøgelse), Penetrant, Magnetprøvning og Endoskopi. Niveauet for kontrol forventes at være det samme i hele kontraktperioden, da en systematisk renovering af fjernvarmesystemet er påbegyndt.
Interne Kennung24.02-09317
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensHOFOR forbeholder sig ret til at tildele kontrakten på baggrund af denne, første evaluering.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenOption på forlængelser