394878-2025 - Ergebnis
Polen – Planungsleistungen im Bauwesen – Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych realizowanych w Nadleśnictwie Niepołomice dla zadań Przebudowa przepustów na obiekty o większym świetle, Przebudowa obiektu mostowego w ciągu drogi Królewska oraz Przebudowa przepustu wraz z najazdami.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych realizowanych w Nadleśnictwie Niepołomice dla zadań Przebudowa przepustów na obiekty o większym świetle, Przebudowa obiektu mostowego w ciągu drogi Królewska oraz Przebudowa przepustu wraz z najazdami.
Beschreibung: Pełna nazwa: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych realizowanych w Nadleśnictwie Niepołomice dla zadań Przebudowa przepustów na obiekty o większym świetle, Przebudowa obiektu mostowego w ciągu drogi Królewska oraz Przebudowa przepustu wraz z najazdami w ramach Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – kontynuacja (MRN3) Przedmiotem zamówienia a) Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2024 poz. 725) (działając w imieniu Zamawiającego) dla każdej części oddzielnie. W celu uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowo-technicznej z załącznikami. b) Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. c) Pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Należy nadzorować realizację, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu oraz uczestniczyć w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego. Jeśli zajdzie taka potrzeba niezbędny będzie pobyt Projektanta na budowie, w celu sprawdzenia zgodności wykonywania robót budowlanych z rozwiązaniami projektowymi, udzielanie stosownych porad i wskazówek Wykonawcy robót budowlanych, bieżące wyjaśnianie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych. d) Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przez okres 3 lat od daty jego zatwierdzenia przez Zamawiającego (protokół odbioru dokumentacji). e) Koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. 3. Dokumentacja projektowa powinna zawierać: a) Projekty budowlane, wykonawcze i techniczne, opracowane w zakresie zgodnym z ustawą Prawo budowlane (Dz. U. 2024 poz. 725 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454), oparty na badaniach geologicznych oraz pozwoleniu wodno-prawnym, a także innych uzgodnieniach i pozwoleń, takich jak decyzja o warunkach zabudowy (jeśli wymagana), zaświadczenia Organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000, deklarację Organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną, decyzję ustalającą warunki prowadzenia robót, decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, prawomocne pozwolenie na budowę. b) Przedmiar robót, zawierający szczegółowe zestawienie przewidzianych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454). c) Informacja Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy (BiOZ), uwzględniający warunki Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U z 2003 r. nr 120, poz. 1126). d) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), zawierającą zbiory wymagań w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych; obejmującą w szczególności wymagania co do właściwości materiałów, sposobu wykonania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiORB winien określać standard urządzeń i materiałów, mających wpływ na cenę robót, obejmujący zaplecze budowy oraz punkty poboru wody i energii elektrycznej dla celów zaplecza i technologicznych oraz uzgodnienia ich z dystrybutorami dla celów budowy. e) Kosztorys inwestorski sporządzony zgodnie z ustaleniami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. 2021 poz. 2458). f) Kosztorys ofertowy (ślepy) na potrzeby przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. g) Mapę z lokalizacją obiektu w układzie współrzędnych 1992 z rozszerzeniem *.xml lub *.shp w celu umieszczenia obiektu w Leśnej Mapie Numerycznej h) Projekty muszą być zgodne z treścią Podręcznika wdrażania projektu. „Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej” – załącznik nr 2.2, uregulowaniami wewnętrznymi Lasów Państwowych – załącznik nr 2.3 co będzie potwierdzone wpisem do protokołu przekazania dokumentacji. 4. Dokumentacja w szczególności jej elementy, które zostaną wykorzystane jako opis przedmiotu z
Vorherige Bekanntmachung: 305386-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2
Beschreibung: Część 2 : Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: A. Przebudowa obiektu mostowego w ciągu drogi Królewska nr inw. 220/959 - Leśnictwo Hysne oddz. 117; B. Przebudowa przepustu wraz z najazdami - Leśnictwo Hysne oddz. 117; 2. Przedmiotem zamówienia jest: a) Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2024 poz. 725) (działając w imieniu Zamawiającego) dla każdej części oddzielnie. W celu uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowo-technicznej z załącznikami. b) Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. c) Pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Należy nadzorować realizację, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu oraz uczestniczyć w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego. Jeśli zajdzie taka potrzeba niezbędny będzie pobyt Projektanta na budowie, w celu sprawdzenia zgodności wykonywania robót budowlanych z rozwiązaniami projektowymi, udzielanie stosownych porad i wskazówek Wykonawcy robót budowlanych, bieżące wyjaśnianie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych. d) Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przez okres 3 lat od daty jego zatwierdzenia przez Zamawiającego (protokół odbioru dokumentacji). e) Koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. 3. Dokumentacja projektowa powinna zawierać: a) Projekty budowlane, wykonawcze i techniczne, opracowane w zakresie zgodnym z ustawą Prawo budowlane (Dz. U. 2024 poz. 725 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454), oparty na badaniach geologicznych oraz pozwoleniu wodno-prawnym, a także innych uzgodnieniach i pozwoleń, takich jak decyzja o warunkach zabudowy (jeśli wymagana), zaświadczenia Organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000, deklarację Organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną, decyzję ustalającą warunki prowadzenia robót, decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, prawomocne pozwolenie na budowę. b) Przedmiar robót, zawierający szczegółowe zestawienie przewidzianych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454). c) Informacja Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy (BiOZ), uwzględniający warunki Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U z 2003 r. nr 120, poz. 1126). d) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), zawierającą zbiory wymagań w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych; obejmującą w szczególności wymagania co do właściwości materiałów, sposobu wykonania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiORB winien określać standard urządzeń i materiałów, mających wpływ na cenę robót, obejmujący zaplecze budowy oraz punkty poboru wody i energii elektrycznej dla celów zaplecza i technologicznych oraz uzgodnienia ich z dystrybutorami dla celów budowy. e) Kosztorys inwestorski sporządzony zgodnie z ustaleniami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. 2021 poz. 2458). f) Kosztorys ofertowy (ślepy) na potrzeby przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. g) Mapę z lokalizacją obiektu w układzie współrzędnych 1992 z rozszerzeniem *.xml lub *.shp w celu umieszczenia obiektu w Leśnej Mapie Numerycznej h) Projekty muszą być zgodne z treścią Podręcznika wdrażania projektu. „Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej” – załącznik nr 2.2, uregulowaniami wewnętrznymi Lasów Państwowych – załącznik nr 2.3 co będzie potwierdzone wpisem do protokołu przekazania dokumentacji. 4. Dokumentacja w szczególności jej elementy, które zostaną wykorzystane jako opis przedmiotu zamówienia w postępowaniach na wykonanie robót budowlanych muszą być zgodne z zasadami tworzenia opisu przedmiotu zamówienia zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019r (t. jedn. Dz. U. z 2024r. poz. 1320). Prawo zamówień pulicznych. 5. Wykonawca przenosi na Zamawiającego prawa autorskie oraz praw
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation