2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup rozrywarki do worków na linię sortowniczą odpadów zmieszanych komunalnych dla Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej rozrywarki do worków na linię sortowniczą odpadów zmieszanych komunalnych, jej montaż na stanowisku wskazanym do pracy przez Zamawiającego, w tym podłączenie do sieci energetycznej wraz z zabezpieczeniem, a następnie uruchomienie maszyny i przeszkolenie obsługi. Rozrywarka worków przeznaczona do montażu nad przenośnikiem w sortowni musi posiadać możliwość bezpiecznego przesunięcia z pozycji roboczej znad kanału, na który podawany jest rozrywany materiał, w celu zapewnienia bezpośredniego dostępu do kanału bez użycia rozrywarki, w szczególności na czas awarii lub prac serwisowych.
Interne Kennung: PZP.271.2UE.2026.SG-K
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zamierza dokonać zakupu wraz z montażem fabrycznie nowej rozrywarki do worków na linię sortowniczą odpadów zmieszanych komunalnych. Zamówienie obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie nowej rozrywarki do worków oraz dostosowanie istniejącego przenośnika załadowczego. Wcześniejsze wszczęcie postępowania było niemożliwe z uwagi na brak decyzji o przyznaniu pożyczki na zakup prasy kanałowej z WFOŚiGW w Poznaniu. Warunkiem, wynikającym z informacji o przyznaniu pożyczki jest przeprowadzenie postępowania wraz z wyłonieniem wykonawcy w terminie 50 dni liczonych od dnia przesłania pisma informującego Zamawiającego o przyznaniu pożyczki. Nie dokonanie wyłonienia wykonawcy może pozbawić Zamawiającego wykorzystania pożyczki na bardzo preferencyjnych warunkach. Przeprowadzenie postępowania o pełnym zakresie czasowym nie pozwoli na wyłonienie wykonawcy w terminie wskazanym w informacji. Podstawa prawna : art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm. )
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42990000 Diverse Maschinen und Geräte für besondere Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej rozrywarki do worków na linię sortowniczą odpadów zmieszanych komunalnych, jej montaż na stanowisku wskazanym do pracy przez Zamawiającego, w tym podłączenie do sieci energetycznej wraz z zabezpieczeniem, a następnie uruchomienie maszyny i przeszkolenie obsługi. Rozrywarka worków przeznaczona do montażu nad przenośnikiem w sortowni musi posiadać możliwość bezpiecznego przesunięcia z pozycji roboczej znad kanału, na który podawany jest rozrywany materiał, w celu zapewnienia bezpośredniego dostępu do kanału bez użycia rozrywarki, w szczególności na czas awarii lub prac serwisowych. Zamawiający oczekuje urządzenia do rozrywania worków wyposażonego w wolnoobrotowy rotor rozrywający, przystosowanego do przetwarzania strumienia odpadów. Urządzenie do rozrywania worków połączone z zasobnikiem wykonanym, jako bunkier zasypowy z przenośnikiem łańcuchowym. Zasobnik powinien być na stałe połączony z rozrywarką. Oba elementy powinny tworzyć jeden zespół umieszczony na stabilnej konstrukcji nośnej zakotwionej do posadzki hali. Dostęp serwisowy do elementów wewnętrznych przenośnika łańcuchowego poprzez szybko demontowalne osłony boczne na całej długości bunkra zasypowego. Maszyna winna zostać wykonana w stabilnej ramie o konstrukcji z profili stalowych i blachy giętej oraz wyposażona z każdej ze stron w osłony. Powinna charakteryzować się dużą wytrzymałością na zabrudzenia, zapchania i owijania materiału oraz być przystosowana do pracy w ciężkich warunkach. Rotor rozrywający winien składać się z jednoczęściowego korpusu z systemem stałych noży otwierających worki, a worki zostają rozerwane na ruchomym grzebieniu segmentowym, lub z dwuczęściowego korpusu z pierścieniami segmentowymi na zewnętrznym obwodzie, gdzie worki zostaną rozerwane przez ruch względny pierścieni segmentowych. Rotor ma być wyposażony w łożyska toczne. By uzyskać optymalną skuteczność otwierania i wypróżniania worków przepływ materiału winien przebiegać płynnie. Urządzenie powinno dawać możliwość dostosowania parametrów pracy do różnego stopnia wypełnienia worków i zmiennego strumienia materiału. Zasobnik wykonany w stabilnej ramie z profili stalowych. Ściany zasobnika winny zostać wykonane z blachy stalowej o grubości min. 4 mm z odpowiednimi wzmocnieniami. Wypełnienie zasobnika rozrywarki za pomocą ładowarki możliwie aż do górnej krawędzi ścian bocznych zasobnika. Zasobnik powinien być wyposażony w podwyższenia ograniczające rozsypywanie materiału wokół maszyny podczas jej załadunku. Podwyższenia winny być przykręcane do górnych krawędzi zasobnika nad ścianą tylną oraz boczną. Wymagania pracy rozrywarki. Zamawiający oczekuje dostawy urządzenia do rozrywania ze sterowaniem gwarantującym regulację wydajności poprzez płynną regulację prędkości podawania. Wymaga się aby materiał był odprowadzany z rozrywarki ciągłym, płynnym strumieniem. Nie dopuszcza się rozwiązań, w których materiał jest odprowadzany z rozrywarki na przenośnik odbierający cyklicznie - skokowo. Materiał powinien być transportowany z zasobnika przez elementy rozrywające do otworu wyrzutowego. Mechanizm rozrywający winien zostać wyposażony w noże rozrywające worki tworzywowe. Worki winny zostać rozerwane i możliwie opróżnione, a następnie podawane w formie równomiernego strumienia materiału na linię sortowniczą. Skuteczność otwierania powinna wynosić min. 95% przy zakładanej przepustowości. Worek uznaje się za otwarty jeśli ten posiada minimum jedno cięcie lub rozerwanie, przez co powstaje otwór wielkości otworu załadunku worka. Urządzenie powinno być wyposażone w system zabezpieczający przed uszkodzeniem elementów roboczych przez ciała obce poprzez automatyczne cofnięcie materiału w zasobniku i chwilową zmianę kierunku obrotów rotora (tzw. rewers). Narzędzia robocze (noże) powinny być szybko-wymienne, mocowane za pomocą połączeń rozłącznych. Zamawiający nie dopuszcza regeneracji elementów roboczych rotora poprzez spawanie / napawanie w obrębie nadawy odpadów. W przedniej części zasobnika (w pobliżu rotora) wymaga się wyposażenia w drzwi dostępowe z systemem umożliwiającym ich otwarcie dopiero po rozłączeniu zasilania szafy sterowniczej urządzenia.