See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Landsbyen Sølund - Boenhed 20
Beschreibung: Skanderborg Kommune indbyder hermed til at afgive tilbud på totalentreprise i forbindelse med udvidelse og ombygning af Boenhed 20 i Landsbyen Sølund. Totalentreprisen omfatter design, projektering samt udførelse af 9 boliger inkl. omkringliggende udearealer, sekundærbebyggelse, samt tilhørende administrative arealer. Totalentrepriseaftalen skal indgås på grundlag af kontraktudkast, der er vedlagt udbudsmaterialet.
Vorherige Bekanntmachung: 783907-2024
Interne Kennung: 374957
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Alle prækvalificerede tilbudsgivere bliver inviteret til at afgive et indledende tilbud. Ordregiver forbeholder sig retten til at indgå kontrakt på baggrund af det indledende tilbud. Tildeler Ordregiver ikke kontrakten på baggrund af det indledende tilbud, inviteres de bydende til forhandling om de afgivne tilbud. Ordregiver forbeholder sig dog ret til forinden at reducere antallet af tilbudsgivere med op til 2. Reduktion vil i så fald blive foretaget på baggrund af de i afsnit 6 angivne tildelingskriterier. De tilbudsgivere, Ordregiver forhandler med, vil få mulighed for at afgive revideret tilbud. Det reviderede tilbud vil blive evalueret i henhold til det i afsnit 6 anførte tildelingskriterium. Efter afholdelse af forhandlingsmøder vurderer Ordregiver behovet for at revidere i udbudsmaterialet. Ordregiver tager forbehold for at afholde yderligere forhandlingsmøder og -runder, såfremt Ordregiver finder dette nødvendigt. Der betales ikke honorar for deltagelse i udbudsproceduren.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71210000 Beratungsdienste von Architekten, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Landsbyen Sølund - Boenhed20
Beschreibung: Skanderborg kommune indbyder hermed til at afgive tilbud på totalentreprise i forbindelse med udvidelse og ombygning af Boenhed 20 i Landsbyen Sølund. Totalentreprisen omfatter design, projektering samt udførelse af 9 boliger inkl. omkringliggende udearealer, sekundærbebyggelse, samt tilhørende administrative arealer. Totalentrepriseaftalen skal indgås på grundlag af kontraktudkast, der er vedlagt udbudsmaterialet.