2. Verfahren
Verfahren
Titel: Projekt BESS – výstavba FVE s dispečerským řízením a integrací dle PPDS PRE
Beschreibung: Předmětem Veřejné zakázky je uzavření Smlouvy o dílo na dodávku a instalaci fotovoltaické elektrárny (dále jen „FVE“) formou Design & Build spočívající v získání realizační projektové dokumentace v editovatelné podobě v požadovaných stupních zpracování v takové kvalitě, která umožní řádnou přípravu díla (dále jen „RPD“). To vše spočívající v návrhu řešení FVE, bateriového uložiště a dispečerského řízení FVE, zajištění jejich dodávky, instalace a uvedení do provozu, a to včetně získání potřebných stanovisek, povolení, vyjádření či jejich ekvivalentů nutných k řádnému provedení díla v souladu s relevantními právními předpisy a dále v řádném provedení díla včetně zajištění souvisejících řízení, povolení a souhlasných stanovisek, a to v rozsahu uvedeném ve Smlouvě.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31440000 Batterien, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung, 31400000 Akkumulatoren und Batterien, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 09331000 Solarbatterien, 09330000 Solarenergie, 31434000 Lithiumakkumulatoren, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 65400000 Andere Energieversorgungsquellen, 42961400 Abfertigungssystem, 45223110 Installation von Metallkonstruktionen, 44112100 Schutzunterkünfte
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: R_04_2026_ONŘ
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 42961400 Abfertigungssystem, 31400000 Akkumulatoren und Batterien, 31434000 Lithiumakkumulatoren, 31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung, 31440000 Batterien, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 09331000 Solarbatterien, 09330000 Solarenergie, 44112100 Schutzunterkünfte, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 65400000 Andere Energieversorgungsquellen, 45223110 Installation von Metallkonstruktionen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Objednatel si dle § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje dále možnost, že v případě, kdy v průběhu realizace Díla dojde k potřebě víceprací, jejichž provedení bude nezbytné k řádnému a úplnému provedení Díla a o kterých Smluvní strany nevěděly nebo nemohly vědět, musí být tyto vícepráce písemně dohodnuty oprávněnými osobami dle čl. 17 Smlouvy a v souladu se ZZVZ. Veškeré vícepráce (příp. méněpráce) musí být před jejich zahájením zaznamenány v deníku dle čl. 4 této Smlouvy a následně potvrzeny ve Změnovém listu dle čl. 7 odst. 7.3 této Smlouvy. Změny ve smyslu § 100 odst. 1 ZZVZ budou rovněž odsouhlaseny v písemném dodatku k této Smlouvě. Ceny víceprací budou stanoveny takto: a) vícepráce, jejichž cenu lze stanovit dle položek uvedených v Technické specifikaci a ceníku nebo Kontrolním rozpočtu, budou oceněny jednotkovými cenami uvedenými v těchto dokumentech; S ohledem na charakter Veřejné zakázky realizované metodou Design & Build se předpokládá, že rozsah plnění je úplný a zahrnuje veškeré činnosti nezbytné k řádnému a úplnému provedení Díla. Vícepráce mohou vzniknout pouze ve výjimečných, objektivně nepředvídatelných a řádně odůvodněných případech a výhradně v souladu s podmínkami změn závazku ze smlouvy dle ZZVZ. Za vícepráce se nepovažují práce, dodávky či služby, které jsou nezbytné k řádnému provedení Díla a které vyplývají z povahy závazku, zadávacích podmínek nebo z odpovědnosti Dodavatele za úplnost a správnost jím zpracované projektové a rozpočtové dokumentace. Tyto činnosti jsou zahrnuty v nabídkové ceně Dodavatele a nemohou být samostatně nárokovány. V případě, že vzniknou nové položky, které nebyly součástí původní cenové nabídky a budou předmětem jednání o ceně víceprací (VCP), budou tyto položky primárně oceněny dle cenové soustavy ÚRS; nebude-li to možné, budou oceněny na základě individuální kalkulace Dodavatele, která bude předmětem jednání a písemného odsouhlasení Objednatelem. b) u víceprací neobsažených v Technické specifikaci a ceníku a Kontrolním rozpočtu bude stanovena cena těchto víceprací na základě ceníku URS platného v době provádění těchto víceprací. V případě, že některé poptávané položky stavebních prací dle souvisejícího výkazu výměr a/nebo položkového rozpočtu nebudou obsaženy v rámci cenové soustavy URS, vyzve Objednatel k ocenění takových položek Dodavatele, který v takovém případě předloží dílčí nabídkové ceny za předmětné položky. Dodavatel je v takovém případě primárně povinen nacenit položky stavebních prací dle souvisejícího výkazu výměr a/nebo položkového rozpočtu dle cenové soustavy RTS. V případě že nebudou poptávané položky obsaženy ani v rámci cenové soustavy RTS, je Dodavatel oprávněn po odsouhlasení tohoto postupu Objednatelem nacenit položky stavebních prací dle souvisejícího výkazu výměr a/nebo položkového rozpočtu dle cenové soustavy obdobného charakteru jako je URS či RTS. V případě, že nebudou poptávané položky obsaženy ani v rámci cenové soustavy URS, RTS ani jiné cenové soustavy obdobného charakteru přistoupí Dodavatel k individuální kalkulaci. Objednatel dílčí nabídkové ceny předložené Dodavatelem ověří prostřednictvím průzkumu trhu, přičemž zejm. provede kontrolu, zda Dodavatelem dané ceny odpovídají ceně v místě a čase obvyklé. Cenou v místě a čase obvyklou se rozumí cena, která nebude překračovat průměr zjištěných cen související položky o více než 10 %. Objednatel si dle § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost změny závazku ze Smlouvy, a to v rozsahu dodatečných dodávek dále stanoveným způsobem. Vyhrazená změna závazku spočívá v možnosti pořízení dodatečného materiálu či dodávek, které nemohou být z objektivních důvodů nyní definovány v příloze Technická specifikace a ceník, příp. tabulce parametrů. V rámci vyhrazené změny závazku tak bude případně vyfakturován takový předmět plnění, jehož potřeba vznikne Dodavateli v průběhu realizace Díla, jejichž zajištění bude nezbytné k řádnému a úplnému provedení Díla a o kterých Smluvní strany nevěděly nebo nemohly vědět, musí být tyto dodatečné dodávky písemně dohodnuty Oprávněnými zaměstnanci formou Změnového listu a v souladu se ZZVZ. Tato potřeba může nastat zejména z důvodu zajištění nezbytné kompatibility či za situace, kterou nemohl Dodavatel ani Objednatel s řádnou péčí předpokládat, a které není Objednatel aktuálně schopen definovat. Veškeré dodatečné objednávky dle tohoto odstavce musí být před jejich objednáním zaznamenány v deníku dle čl. 4 této Smlouvy a následně potvrzeny ve Změnovém listu dle čl. 7 odst. 7.3 této Smlouvy. Změny ve smyslu § 100 odst. 1 ZZVZ budou rovněž odsouhlaseny v písemném dodatku k této Smlouvě. Objednatel si dle § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost změny závazku ze Smlouvy, a to v případě, že Dodavatel při provádění Díla prokazatelně doloží, že daná komponenta potřebná k řádnému provedení Díla není na trhu dostupná, může nabídnout k realizaci stejné nebo lepší řešení, které však nepovede k navýšení celkové nabídkové ceny za provedení Díla. Současně takto instalované alternativní řešení nesmí porušit podmínky předběžného souhlasu provozovatele distribuční sítě a podmínek dotace. Objednatel si dle § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje možnost změny Dodavatele a možnost uzavřít Smlouvu s dodavatelem, který se umístil jako další v pořadí v průběhu hodnocení nabídek v řízení k Veřejné zakázce, a to v případě, kdy bude Smlouva s Dodavatelem ukončena z některého z důvodů blíže popsaných v zadávacích a smluvních podmínkách.